0

دانلود آلبوم صد سال سنتور

آلبوم صد سال سنتور

آلبوم صد سال سنتور گزیده‌ای از شیوه‌های سنتورنوازی در دوران معاصر است که به صورت رسمی در سال ۱۳۸۰ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی صد سال سنتور گزیده‌ای از شیوه‌های سنتورنوازی در دوران معاصر است. این آلـبوم، شامل دو سی‌دی و ۱۵ قطعه موسیقی در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. این آلبوم توسط شرکت فرهنگی هنری ماهور منتشر و عرضه شده است. قیمت هر یک از لوح‌های این آلبوم، ۷۲,۰۰۰ تومان است.

مجموعه ی ۱۵ اجرای گزیده و شنیدنی از صدسال هنر سنتورنوازی در موسیقی ایرانی که در آن آثاری از میرزا علی اکبر شاهی، حسن خان، حبیب سماعی، ابوالحسن صبا، قباد ظفر، مرتضی عبدالرسولی، نورعلی برومند، طلیعه کامران، حسین صبا، حسین ملک، رضا ورزنده، منصور صارمی، فرامرز پایور، مجید کیانی و پرویز مشکاتیان آمده است. این مجموعه نیز مانند دیگر گزیده‌های این سلسله از آثار، با نخستین ضبط‌های نوازندگان بزرگ این سده آغاز می شود. دو مکتب بزرگ سنتورنوازی، یعنی مکتب قدما (که نمایندگان عمده اش محمدصادق خان، حبیب سماع حضور و حبیب سماعی هستند) و مکتب جدید (با مکتب شاگردان و پیروان علینقی وزیری و ابوالحسن صبا) را دربرمی گیرد.

آهنگ های آلبوم صد سال سنتور ۱

#نام نوازندهنام قطعه
۱میرزا علی اکبر شاهیشور
۲حسن خانآواز راست، دوگاه، رنگ
۳حبیب سماعیشور، ماهور
۴ابوالحسن صباابوعطا
۵ابوالحسن صباابوعطا «تصنیف چهره به چهره»
۶نورعلی برومندبیات اصفهان
۷مرتضی عبدالرسولیماهور
۸قباد ظفرشور
۹طلیعه کامرانهمایون

آهنگ های آلبوم صد سال سنتور ۲

#نام نوازندهنام قطعه
۱حسین صباسه گاه
۲حسین ملکسه گاه
۳رضا ورزندهسه گاه
۴منصور صارمیبیات اصفهان
۵فرامرز پایورهمایون
۶مجید کیانیبیات کرد
۷پرویز مشکاتیانسه گاه

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *