0

دانلود آلبوم شبانگاهان (بوی گل) از عبدالحسین مختاباد و فریدون شهبازیان

آلبوم شبانگاهان (بوی گل) از عبدالحسین مختاباد و فریدون شهبازیان

آلبوم شبانگاهان (بوی گل) اثری است به خوانندگی عبدالحسین مختاباد و آهنگسازی و تنظیم فریدون شهبازیان که به صورت رسمی در فروردین ۱۳۷۳ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی شبانگاهان (بوی گل) از آثار منتشر شده توسط عبدالحسین مختاباد خواننده مطرح کشورمان است. این آلبوم شامل ۸ قطعه موسیقی در سبک کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۲۵,۰۰۰  تومان است.

از آثار شناخته‌شده مختاباد، شبانگاهان نام دارد که بر اساس آهنگ به خاطر تو بانو حمیرا به آهنگسازی استاد پرویز یاحقی بازخوانی و با اندک تغییراتی به صورت ارکسترال با تنظیم فریدون شهبازیان ارائه گردیده است.

آهنگ های آلبوم شبانگاهان (بوی گل)

شبانگاهان (بوی گل) نام اثری است که توسط عبدالحسین مختاباد و فریدون شهبازیان منتشر شده است. تکنوازی جلال ذوالفنون نیز در این آلبوم شنیدنی است. این آلبوم شامل ۸ عدد قطعه موسیقی است که در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی منتشر شده است. این آلبوم توسط آوای سپهر منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگنام شاعر
۱شبانگاهانساعد باقری
۲ساز و آواز (کرد بیات)حافظ
۳فریاد بیقراریسعدی
۴نسیمحافظ
۵ساز و آواز (اوج)حافظ
۶نسیم (بی کلام)
۷ساز و آواز (رباعیات خمینی)روح الله خمینی
۸بوی گلساعد باقری

بیوگرافی عبدالحسین مختاباد

سید عبدالحسین مُختاباد امریی متولد ۱ فروردین ۱۳۴۵ در شهر ساری، آهنگساز، خواننده و رئیس پیشین دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی است. مختاباد بنیان‌گذار و خواننده گروه رودکی است.

وی موسیقی را نزد استادانی چون کریم صالح عظیمی (آواز)، عطاءالله جنگوک (سه‌تار) و همچنین کامبیز روشن‌روان، شاهین فرهت و محسن الهامیان (تئوری موسیقی، سلفژ و هارمونی) و امیر بیداریان (تنبک) فرا گرفته‌است. وی در عرصه موسیقی تاکنون بیش از ۲۰ آلبوم تولید کرده است. او فارغ‌التحصیل کارشناسی علوم اجتماعی از دانشگاه تهران، کارشناسی زبان انگلیسی از دانشگاه یورک کانادا، کارشناسی موسیقی از دانشگاه اتاوا کانادا و دکترای موسیقی (آهنگ‌سازی و اجرا) از دانشگاه گلداسمیت انگلستان است. مختاباد در کنار تحصیل دانشگاهی‌اش سال ۱۳۷۰ بعد از بیش از یک دهه تعلیم و فراگیری ظرایف موسیقی ایرانی و غربی فعالیت رسمی هنری و موسیقایی‌اش را با ارائه اثر معروفش به نام تمنای وصال با آهنگ‌سازی و خوانندگی خود آغاز کرد.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *