0

دانلود آلبوم زیسته از امیرحسین تفرشی پور

آلبوم زیسته از امیرحسین تفرشی پور

آلبوم زیسته اثری است از امیرحسین تفرشی پور که به صورت رسمی در بهمن ۱۳۹۸ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی زیسته اثری از امیرحسین تفرشی پور است. این آلبوم شامل ۹ قطعه موسیقی در سبک فولکلور را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۶۱,۰۰۰ تومان است.

زیسته ترکیبی بِینامتنی از مقام‌های تنبور و آوازهای هورامان با ادبیاتِ سازی مؤلف است و با کلام فارسی که بر اساس آهنگ‌ها سروده شده همراه می‌شود. این مجموعه در عین استقلال معنایی در تلاش است تا روند روایی خود را حفظ کند.سازبندی مجموعه با بهره‌مندی از «تنبور تهران» بر محور جانریتم(groove)ها و هارمونی درونی تنبور بنا شده است.

سازهای بادیِ ملیتی -چون نرمه‌نای و دودوک- و ساز کلارینت با گویش خاص نوازنده آن‌ها در کنار خطوط کوبه‌ای‌ (که علاوه بر پایداری ریتمیک، ماهیت رویاپردازانه‌ قطعات را ارتقاء می‌دهند) سعی بر تداعی دگرآوایی باستانی دارند. تنبورِ تهران سازی برگرفته از تنبور رایج یارسان با تغییراتی در کوک و سیم‌هاست که با هدف بزرگنمایی چندصدایی‌های اصیل تنبور (با اندک تخلص در هارمونی و تکنیک‌های کهن) طراحی شده است. زیسته در نظر دارد روایت‌گر انسانی باشد که ریسمان اتصال به شالوده‌های دیرین خود را به جای شکافتن و گسستن با جهان‌بینی امروزین بازتولید ‌کند.

آهنگ های آلبوم زیسته (+ متن ترانه ها)

زیسته نام اثری است که توسط امیرحسین تفرشی پور منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۹ عدد قطعه موسیقی است در سبک فولکلور منتشر شده است.

#نام آهنگ
۱روی
۲از درون
۳بی گاه
۴تا عدم
۵پُرسه
۶واقع
۷کشف
۸شکافت
۹مرگی چنین
آلبوم زیسته از امیرحسین تفرشی پور
آلبوم زیسته از امیرحسین تفرشی پور

نوازندگان و دست اندرکاران آلبوم

علاوه بر امیرحسین تفرشی پور، اشخاص دیگری نیز در پدید آمدن این آلبوم نقش داشته‌اند. این آلبوم توسط نشر تلسک منتشر و عرضه شده است.

  • خواننده، شاعر، آهنگساز، تنبور تهران: امیرحسین تفرشی پور
  • بندیر، دهل، کوزه، دمام، دف، هند درام: علی رحیمی
  • کلارینت، نرمه نای، دودوک باس: یاسر نوازنده گرجی
آلبوم زیسته از امیرحسین تفرشی پور
امیرحسین تفرشی پور

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *