0

مسیر ورود به دنیای اکسی ها در بازی اکسی اینفینیتی

ورود به بازی اکسی اینفینیتی axie-infinity-game

پیش از این در مطالبی جداگانه ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی و توکن کاربری بازی اکسی اینفینیتی SLP را توضیح دادیم. در این مطلب نحوه ثبت نام و ورود به بازی اکسی اینفینیتی را مورد بررسی قرار می دهیم.

مسیر ورود به دنیای اکسی ها

برای ورود به دنیای اکسی ها به طور کلی 3 مورد را نیاز دارید:

 • کیف پول متامسک
 • ثبت نام و ورود به مارکت اکسی ها
 • خرید اکسی ها

کیف پول متامسک

قبل از هر چیزی برای فعالیت و شروع بازی در اکسی اینفینیتی باید کیف پول متامسک را نصب کنید. همانطور که در مطلب جداگانه ای توضیح دادیم کیف پول متامسک را میتوانید بر روی گوشی همراه، افزونه گوگل کروم و افزونه فایرفاکس نصب کنید. هنگام نصب رمز عبور 12 کلمه ای را بر روی کاغذ نوشته و آن را در جای امنی نگهداری کنید. میتوانید کیف پول متامسک را از اینجا دانلود کنید.

کیف پول متامسک
کیف پول متامسک

ثبت نام و ورود به سایت اکسی اینفینیتی

بعد از ساخت کیف پول متامسک باید وارد سایت اکسی اینفینیتی به آدرس axieinfinity.com شوید. در اینجا با کلیک بر روی گزینه Marketplace در منوی اصلی و یا marketplace.axieinfinity.com وارد صفحه عضویت و ورود میشوید. توجه کنید برای ثبت نام و ورود از فیلتر_شکن استفاده کنید.

نصب بازی اکسی اینفینیتی

بعد از ثبت نام و انجام مراحل بالا میتوانید بر روی گزینه Play now کلیک کنید و نسخه نصبی بازی را برای ویندوز، مک، اندروید یا آی او اس دریافت کنید و بازی را شروع کنید. به این نکته توجه کنید که یک نفر میتواند بازی را در چندین دیوایس انجام دهد اما در یک دیوایس نمیتوانید چندین نفر با حساب های مختلف بازی کنند و اینکار باعث بن شدن حساب کاربری تا 6 ماه می شود. در ادامه لینک دانلود برای هریک از پلتفرم ها را می بینید:

خرید اکسی ها

در نهایت بعد از ثبت نام و اتصال کیف پول متامسک به حساب کاربری خود در سایت اکسی اینفینیتی، باید مقداری اتریوم را برای خرید سه اکسی به سایت واریز کنید تا بتوانید اکسی را خریداری کرده و وارد بازی شوید. بعد از خرید اکسی ها حال بهتر است درباره اکسی ها توضیح دهیم.

اکسی چیست؟

بازی محبوب اکسی اینفینتی Axie Infinity در سال 2018 شروع به کار کرده است. با توجه به زیر ساخت ها و پتانسیل بالای موجود در این بازی برای کسب درآمد در شبکه اتریوم، این پلتفرم موفق به رسیدن به رتبه اول NFTها شده است.

با توجه به تغییرات ایجاد شده در تجارت جهانی و ثبات نقش رمز ارزها در اقتصاد نوین، برنامه نویس ها و اقتصاد دانان با استفاده از ایده های کلاسیک و قدیمی خرید و فروش و مبادله گری و ادغام آنها با اقتصاد در فضای مجازی و روی کار آوردن رمز ارز ها بجای واحدهای پولی متغیر و متنوع قدیمی مانند دلار و یورو موفق به وجود آوردن شبکه جدید که آینده بازارهای جهانی را تشکیل می‌دهند شده اند. بازی اکسی اینفینتی هم بر همین اساس در شبکه NFT و با پشتیبانی و بر پایه اتریوم ساخته شده است.

اکسی اینفینتی Axie Infinity یک بازی فانتزی و نسل جدید بازی های ویدئویی آنلاین بین المللی است. اتفاق های درون این بازی توسط موجوداتی به نام اکسی که شبیه پرنده های تخیلی هستند شکل می‌گیرد. قالب اصلی این بازی الهام گرفته از بازی پوکمون (Pokémon) ، League Of Legends و گیریپتو کیتیز (Cryptokitties) بوده و در عین حال فضای متفاوت و سرگرم کننده برای کاربران خود ارائه میکند.

برای ورود به این بازی شما نیاز به 3 اکسی دارید میتواید از فروشگاه Marketplace این بازی تهیه کنید. هر کدام از این اکسی ها پس از خرید در کیف پول دیجیتالی شما قابل نگهداری و فروش به غیر میباشند. ارزش آنها در شبکه NFT مانند رمز ارزهای دیگر به روز و دارای پتانسیل مشابه برای رشد ارزش می باشد. یک جفت اکسی امکان تولید مثل دارند و فرزند آنها نیز قابلیت فروش در همین فروشگاه Marketplace به اتریوم را دارد.

ویژگی های اکسی

در محیط بازی بدن هر اکسی از 6 عضو که هر کدام قابلیت متفاوتی دارند تشکیل شده است. هر کدام از این اعضا ممکن است به فرزندشان ارث برسد. هر عضو توانایی متفاوتی برای اکسی در بازی ایجاد میکند.

6 عضو بدن اکسی به این ترتیب است:

 • Eyes: چشم ها
 • Ears: گوش ها
 • Horn: شاخ
 • Mouth: دهان
 • Back: پشت
 • Tail: دم

از این اعضا تنها 4 عضو یعنی Horn, Mouth, Back, Tail در کارت های اکسی تاثیر دارند و دو عضو گوش و چشم تاثیری در کارت ها و هیچ مشارکتی ندارند.

علاوه بر این 6 عضو هر اکسی 4 ویژگی دارد که از این قبیل است:

 • HP: مقدار ضربه یا دمجی که اکسی میتواند قبل از شکست خوردن تحمل کند. در اصطلاح آمیانه همان مقدار جان اکسی است.
 • Morale: درصد ضربه های قدرت مضاعف Critical را افزایش میدهد. همچنین امکان رفتن به حالت روح پس از مرگ و تعداد ضربه های موجود در آن را افزایش میدهد.
 • Skill: به میزان ضربه در صورت استفاده بیشتر از یک کارت و ترکیب کارت ها می افزاید.
 • Speed: سرعت تایین کننده نوبت و ترتیب اکسی ها برای بازی کردن است. اکسی که بالاترین سرعت را دارد اول اتک میزند. سرعت همچنین درصد مورد اصابت ضربه Critical قرار گرفتن را کاهش میدهد.

نژاد های اکسی

9 نژاد Class مختلف از اکسی وجود دارد که شامل 6 نژاد اصلی و 3 نژاد هیبرید است.

 • Aquatic: در مقابل Bug و Beast عملکرد بالاتر و در مقابل Plant و Reptile ضعیف تر هستند.
 • Beast: در مقابل Reptile و Plant عملکرد بالاتر و در مقابل Bird و Aquatic ضعیف تر هستند.
 • Bird: در مقابل Bug و Beast عملکرد بالاتر و در مقابل Plant و Reptile ضعیف تر هستند.
 • Bug: در مقابل Reptile و Plant عملکرد بالاتر و در مقابل Bird و Aquatic ضعیف تر هستند.
 • Plant: در مقابل Bird و Aquatic عملکرد بالاتر و در مقابل Bug و Beast ضعیف تر هستند.
 • Reptile: در مقابل Bird و Aquatic عملکرد بالاتر و در مقابل Bug و Beast ضعیف تر هستند.
 • Mech: حاصل تولید مثل دو اکسی خالص از نژادهای Beast و Bug.
 • Dawn: حاصل تولید مثل دو اکسی خالص از نژادهای Plant و Bird.
 • Dusk: حاصل تولید مثل دو اکسی خالص از نژادهای Reptile و Aquatic.

علاوه بر جنبه سرگرمی در این بازی، امکان خرید و فروش و مبادله و فعالیت های مانند تولید مثل اکسی ها و یا نبرد با کاربران دیگر وجود دارد که موجب به دست آوردن پاداش و منفعت های مالی بر پایه اتریوم و به زبان ساده تر کسب درآمد به اتریوم را در این بازی را امکان پذیر میسازد.

اتریوم به عنوانِ معتبرترین رمز ارز دز جهان پس از بیت کوین جایگاه مستحکم و ثابت شده در اقتصاد جهانی دارد و با استفاده از این جایگاه و تعامل با ابر کمپانی های ساخت بازی های ویدیویی، موفق به تولید و اجرای موفق بازی Axie Infinity شده است.

تمام دارایی ها و درآمد شما در این بازی در کیف پولی معتبر به نام Metamask نگهداری می‌شود و همانند دیگر ولت های (Wallet) معتبر بلاکچین قابلیت خرید و فروش و انتقال به ولت های دیگر را دارد. با توجه به اعتبار و گسترش روز افزون رمز ارزها در اقتصاد جهانی، اهمیت و نیاز به حضور در این زمینه برای همه اشکار و واضح شده و کسب درآمد در پلتفرمی مانند اکسی اینفینتی Axie Infinity بسیار ایده آل محسوب می شود.

آموزش بازی اکسی اینفینیتی

برای شروع بازی باید 3 اکسی را انتخاب کنید. توصیه میکنم قبل از شروع بازی، در قسمت Top Players ببینید بهترین بازیکنان چه ترکیبی از اکسی ها را انتخاب کرده اند. به عنوان مثال میتوانید یک اکسی از نوع Plant برای خصوصیت تدافعی آن و دو اکسی دیگر انتخاب کنید.

یکی از نکات مهم در انتخاب اکسی ها گزینه Breed است چراکه گزینه Breed به معنی تعداد تولید مثل اکسی ها است که همانطور که گفتیم هر اکسی میتواند تا 7 اکسی دیگر به دنیا بیارد. بنابراین در انتخاب اکسی ها در اول بازی به Breed توجه کنید و اکسی هایی که حداکثر Breed آنها 2 است را انتخاب کنید تا بتوانید تولید مثل کرده و NFT های جدید بدست آورید.

حال مراحل بازی را در ادامه شرح میدهیم:

 • بعد از انتخاب اکسی ها حالا نوبت به شروع بازی است. میتوانید با سه اکسی خود با کاربران دیگر نبرد داشته باشید. هر اکسی دارای یکسری کارت است که در واقع خصوصیات اکسی است. در صورت پیروزی در نبرد با کاربران دیگر به شما به عنوان جایزه 4-7 توکن SLP جایزه داده میشود. اگر مساوی کنید 2 SLP و اگر ببازید هیچ توکن SLP به شما تعلق نمیگیرد. برای انجام بازی در روزهای اول حدود 7 ساعت زمان لازم است.
 • در صفحه MarketPlace در سمت راست و بالای صفحه نژادهای مختلف اکسی ها را مشاهده میکنید. ترکیب اکسی ها مهم است و این ترکیب بهترین ترکیب برای شروع بازی است. اکسی تانک Plant داشته باشید و میتوانید 2 اکسی دیگر با نژادهای Bug و Bird یا Aquatic و Bug داشته باشید. همچنین اطلاعات کامل درباره اکسی ها و یا کارت های اکسی ها را میتوانید در سایت axie.zone مشاهده کنید.
 • کیف پول رونین را برای تراکنش های داخل بازی نیاز دارید که میتوانید به صورت Extention بر روی مرورگر خود نصب کنید.
 • کیف پول دیگر برای ارتباط با بازی متامسک است که درباره آن توضیح داده شد.
 • مقداری اتریوم باید از طریق صرافی های داخلی و یا خارجی اتریوم باید به کیف پول متامسک واریز کنید. حداقل 700 دلار لازم است. پولی که واریز میکنید به صورت توکن NFT است و میتوانید آنها را هر زمان که بخواهید بفروشید.
 • نکته مهم Breed Count است. اگر Breed صفر باشد با پرداخت 200 SLP میتواند یک زایمان داشته باشد و … بنابراین اکسی هایی که Breed Count پایین تری دارد را انتخاب کنید.

معرفی کارت های بازی اکسی اینفینیتی

هنگام انجام بازی اکسی اینفینیتی دانستن کارت ها و قابلایت های آنها برای انجام بازی مهم است. در سایت axieworld.com اطلاعات کاملی را میتوانید درباره هریک از کارت های بازی بدست آورید.

حال برخی از کارت های بازی را در ادامه بررسی میکنیم، برای دانستن اطلاعات هریک از کارتها به سایت ذکر شده ارائه کنید:

اطلاعات خرید و فروش اکسی ها را میتوانید در آدرس https://www.axieworld.com/en/tools/sales-explorer مشاهده کنید.

ترفندهای بازی اکسی اینفینیتی

درحال حاضر ترفندی برای این بازی به ثبت نرسیده است. در صورت دریافت ترفندهای این بازی، این قسمت به روزرسانی می شود.

نظرات کاربران

 • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *