0

بایرن مونیخ و دورتموند در سوپر لیگ اروپا شرکت نمی کنند

خودداری بایرن مونیخ از حضور در سوپر لیگ اروپا / کارل هاینتس رومنیگه

خودداری باشگاه بایرن مونیخ از حضور در سوپر لیگ اروپا از جمله اخبار مهمی بود که منتشر شد تا یکی از غول های فوتبال اروپا با طرح برگزاری سوپر لیگ مخالفت کند.

به گزارش طرفداری و به نقل از سایت باشگاه بایرن مونیخ، باشگاه بایرن مونیخ از حضور در سوپر لیگ اروپا خودداری کرده است. کارل هاینتس رومنیگه مدیر اجرایی بایرن مونیخ گفت:

بایرن مونیخ در برنامه های مربوط به ایجاد سوپر لیگ شرکت نمی کند. ما مطمئنیم ساختارهای موجود در فوتبال، یک پایه و اساس جدی را تامین می کند. باشگاه بایرن مونیخ از اصلاحات صورت گرفته در برگزاری لیگ قهرمانان اروپا استقبال می کند، زیرا معتقدیم آن ها گام درستی برای پیشرفت فوتبال اروپا هستند. مرحله گروهی اصلاح شده به افزایش هیجان و تجربه احساسی در مسابقات کمک خواهد کرد. تصور نمی کنم که برگزاری سوپر لیگ، مشکلات مالی باشگاه های اروپایی در اثر پاندمی ویروس کرونا را حل کند. بلکه همه باشگاه های اروپایی باید با همبستگی این اطمینان را حاصل کنند که ساختار هزینه ها، به ویژه حقوق بازیکنان و درآمد مدیربرنامه هایشان با درآمد آن ها مطابقت دارد، تا فوتبال اروپا منطقی تر شود.

پیش از این باشگاه های بروسیا دورتموند و بروسیا مونشن گلادباخ نیز خودداری خود را از حضور در سوپر لیگ اروپا اعلام کرده بود. بایرلورکوزن نیز به این جنبش پیوسته است.

مسابقات سوپر لیگ اروپا که قرار است با حضور 20 باشگاه اروپایی برگزار شود، شب گذشته با اعلام رسمی 12 باشگاه بزرگ اروپایی اعلام حیات کرد و موجب بروز اختلاف میان باشگاه ها با فیفا و یوفا شده است.

از سویی ژان میشل آئولاس رییس باشگاه لیون نیز نسبت به برگزاری سوپر لیگ اروپا نظری منفی دارد و طی مصاحبه ای گفت که با ناصر الخلیفی رییس باشگاه پاری سن ژرمن بر سر حضور نیافتن در این رقابت ها، به توافق رسیده اند.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *