2

بیدارز bidarz.ir؛ خرید و فروش ارز دیجیتال بدون واسطه

صرافی بدون واسطه ارزهای دیجیتال بیدارز

بیدارز bidarz.ir به عنوان یکی از زیرمجموعه های شرکت «کاج سبز سپهر آذین» از اردیبهشت 97 و با هدف فراهم آوردن مکانی امن و مطمئن جهت مبادله ارزهای دیجیتال با قیمتی منصفانه شروع به کار کرده است و تنوع بالایی در خرید و فروش ارز دیجیتال دارد. بیدارز خود را به عنوان اولین پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال با پرداخت امن در ایران معرفی می‌کند که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در آن بدون واسطه انجام می‌شود و امنیت هر دو طرف معامله با پرداخت ضمانت شده، تامین می‌شود. در این سایت، کاربران ارزهای دیجیتال خود را با قیمت مدنظر خودشان به فروش گذاشته و فرایند معامله را در بستر امن بیدارز انجام می‌دهند. در بیدارز خرید و فروش ارزهای دیجیتال به صورت p2p یا همتا به همتا صورت می‌پذیرد.

به دلیل اختلاف قیمت ارزهای دیجیتال، توصیه می‌کنیم از سایت‌های زیر استفاده کنید.

مزیت‌های پلتفرم بیدارز

 • خرید و فروش ارز دیجیتال با ریال
 • تامین امنیت خریدار و فروشنده با پرداخت ضمانت شده
 • به صفر رسیدن احتمال کلاهبرداری
 • سرعت بالا در خرید و فروش و قیمت لحظه‌ای
 • امکان درج آگهی فروش یا خرید ارز با قیمت دلخواه
 • قیمت مناسب به دلیل وجود رقابت

بیدارز در یک نگاه

صفحه اصلی سایتbidarz.ir
bidarz.com
اپلیکیشن اندرویددانلود از Google Play
اپلیکیشن آی او اسدانلود از سیب اپ
اینستاگرامbidarz
تلگرامbidarzcom
کاربریخرید و فروش ارز دیجیتال
رتبه در الکسای ایران1270
ایمیل سایت[email protected]
تلفن (های) پشتیبانی سایت05136016296 (ساعات اداری)
09026268530
لینک ثبت نامکلیک کنید

ویژگی‌های بیدارز

ویژگی‌هاوضعیت
اپلیکیشن اندروید و آی او اسدارد
کیف پول سخت افزاریندارد
قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتالدارد
تنوع بالای ارزهای دیجیتالدارد
ابزار تحلیل قیمت ارزهای مختلفندارد
اخبار ارزهای دیجیتالدارد
وبلاگدارد

امکانات کاربری بیدارز

امکانات کاربریوضعیت
پروسه احراز هویتدارد
پشتیبانی مناسبدارد
خرید فوری ارزهای دیجیتالدارد
اپلیکیشن اندرویددارد
اپلیکیشن آی او اِسندارد
نسخه ویندوز ندارد
پشتیبانی از زبان های مختلف ندارد
واریز و برداشت ریالیدارد
گفتگو با سایر کاربراندارد
درآمدزایی از سایتدارد
درصد مشارکت کاربر از درآمدزایی100 درصد کمیسیون تا سقف 100 هزار تومان به مدت یک سال

نحوه درآمدزایی از بیدارز

با معرفی «بیدارز» به دوستان خود می‌توانید در ازای هر کاربر جدیدی که به سایت معرفی می‌کنید، تا سقف 100000 تومان درآمد کسب کنید. تنها کافیست لینک معرف خود را برای دوستانتان ارسال کنید یا از آنها بخواهید هنگام ثبت نام در «بیدارز» کد معرف شما را وارد کنند. تا یک سال پس از ثبت نام 100٪ کمیسیونی که سایت از این کاربر دریافت کند (تا سقف 100000 تومان) به شما تعلق خواهد گرفت.

شرایط همکاری در فروش

 • حتما باید افرادی که شما معرفی می‌کنید موقع ثبت نام کد معرف را وارد کنند (در اکثر موارد اگر از طریق لینک اختصاصی همکاری در فروش شما وارد سایت شوند کد معرف شما بصورت خودکار و پیش فرض در فرم ثبت نام وارد می‌شود، اما برای کاربرانی که از طریق اپلیکیشن ثبت نام می کنند حتما باید کد معرف شما را دستی وارد کنند.
 • از کاربرانی که شما معرفی کرده‌اید تنها در صورتی به شما کمیسیون تعلق می‌گیرد که آنها روی سایت معامله موفق داشته باشند، بنا بر این فقط با ثبت نام کاربری که معرفی کرده‌اید به شما مبلغی تعلق نمی‌گیرد و مبلغ دریافتی شما بستگی مستقیم به مبلغ معاملات او دارد.
 • شما بابت معاملات کاربری که معرفی کرده اید 0.5 درصد از کل مبلغ معامله را بعنوان کمیسیون دریافت می‌کنید اما حداکثر مبلغی که بابت کل معاملات یک کاربر می‌توانید دریافت کنید از 100000 تومان بیشتر نمی‌تواند باشد این یعنی سقف کمیسیون دریافتی شما از هر کاربری که معرفی میکنید 100000 تومان است.
 • کل مبلغ کمیسیونی که در طول ماه بدست آورده‌اید در صو تی که حداقل به 50000 تومان رسیده باشد و شماره شبای معتبر حساب بانکی خود را ثبت کرده باشید 20 اُم هر ماه واریز می‌گردد. اگر مجموع کمیسیون تسویه نشده شما از 50000 تومان کمتر باشد این مبلغ به ماه بعد منتقل می‌شود و در دوره پرداخت بعد مجدد شرایط فوق‌چک شده و اگر شرایط حداقل مبلغ قابل تسویه و شماره شبای حساب بانکی معتبر فراهم شده باشد تسویه حساب شما واریز می‌شود.

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در سایت بیدارز

قبل از اینکه بتوانید پیشنهاد فروش ثبت کنید یا درخواست خریدی ارسال کنید باید حتما از منوی تظیمات، احراز هویت خود را تکمیل کنید.

1 – در مرحله اول از بخش پروفایل خود روی دکمه پیشنهاد فروش کلیک کنید.

1 – در این مرحله، در قسمت اول باید نوع ارز دیجیتال خود را مشخص کنید.

2 – در فیلد دوم مقدار ارز دیجیتال خود را که قصد فروش دارید وارد کنید.

3 – در فیلد سوم، حداقل سفارش به این معنا است که کمتر از این مقدار را نمی فروشید.

مثلا یک کاربر 1000 دوج را برای فروش قرار می‌دهد و حداقل سفارش را 300 ثبت می‌کند. هیچ کاربری نمی‌تواند درخواست خرید کمتر از 300 دوج را بدهد.

در این مرحله شما قیمت پیشنهادی ما را مشاهده می‌کنید، اما اگر مایلید قیمت فروش را خودتان تعیین کنید، با انتخاب گزینه قیمت پیشنهادی من می‌توانید قیمت پیشنهادی خود را ثبت کنید.

1 – در قسمت اول قیمت هر واحد از ارز دیجیتالی که ثبت کرده‌اید را مشاهده می‌کنید.

2 – در قسمت دوم مبلغی که شما دریافت می‌کنید را مشاهده می‌کنید.

توجه: قیمت پیشنهادی شما با توجه به نوسانات قیمت جهانی ارز مورد نظر و با نسبت ثابت تغییر خواهد کرد.

1 – با انتخاب گزینه “قیمت را خودم تعیین می‌کنم” میتوانید قیمت پیشنهادی خود را ثبت کنید.

2 – کاربر قیمت پیشنهادی خود را در فیلد مربوطه وارد میکند.

3 – در اینجا قیمت جهانی ارز حدودا 40 میلیون بوده است و قیمت پیشنهادی کاربر 42 میلیون می‌باشد. سیستم به طور خودکار درصد بین این دو قیمت را محاسبه می‌کند. اگر قیمت پیشنهادی کاربر بیشتر از قیمت جهانی ارز باشد همواره این قیمت چند درصدی بیشتر از قیمت جهانی خواهد بود و اگر قیمت پیشنهادی کاربر کمتر از قیمت جهانی ارز باشد همواره این قیمت چند درصدی کمتر از قیمت جهانی خواهد بود.

آموزش مراحل مربوط به فروشنده

از طریق صفحه مدیریت درخواست‌ها می‌توانید همه پیشنهادات فروش و درخواست‌های خرید خود را مدیریت کنید.

3 – در این صفحه جزئیات هر پیشنهادی که ثبت می‌کنید از جمله تعداد سفارشات و وضعیت پیشنهاد قابل مشاهده است و شما می‌توانید این پیشنهادی را که ثبت کرده‌اید را لغو کنید.

1 – بعد از اینکه یک کاربر اولین درخواست خرید را روی پیشنهاد فروش شما ارسال کرد، یک فلش به این قسمت اضافه می‌شود و شما می‌توانید آنها را مدیریت کنید.

2 – با کلیک روی دکمه “مدیریت پیشنهاد” می‌توانید وارد معامله با خریدار شوید.

در این قسمت، همانطور که در بالای صفحه مشاهده می‌کنید در 5 مرحله می‌توانید این معامله را انجام دهید.

1 – اکنون در مرحله اول شما به عنوان فروشنده می بایستی درخواست خریدار را قبول کنید و این به این معناست که شما می‌خواهید این مقدار ارز دیجیتال را به خریدار بفروشید.

در انتظار پرداخت امن توسط خریدار

1 – شما در این مرحله باید منتظر بمانید که خریدار مبلغ ریالی ارزدیجیتال را به صورت پرداخت امن به حساب سایت بیدارز واریز کنند.

بعد از اینکه خریدار مبلغ ریالی را پرداخت کردند شما پیغام “پرداخت امن توسط خریدار انجام شد” را مشاهده می‌کنید.

شما با زدن دکمه “مرحله بعد” در صفحه بعد آدرس کیف پول خریدار را مشاهده خواهید کرد.

بعد از ایجاد پرداخت امن توسط خریدار شما این صفحه را مشاهده خواهید کرد و با اطمینان خاطر می‌توانید ارز دیجیتال را انتقال دهید.

1 – ارز دیجیتال مورد نظر را به آدرس کیف پول خریدار انتقال دهید.

2 – در این قسمت توضیحات لازم مانند لینک تراکنش را ثبت کنید. این توضیحات توسط خریدار قابل مشاهده است.

بعد از انتقال ارز دیجیتال دکمه “ارز را منتقل کردم” را بزنید.

در این مرحله شما باید منتظر تایید خریدار بمانید.

خریدار آدرس کیف پول خودشان را چک می‌کنند و در صورتی که ارز دیجیتال مورد نظر را دریافت کرده باشند، تایید می‌کنند.

پس از تایید خریدار مبلغ ریالی ارز دیجیتال به موجودی شما افزوده می‌شود و شما می‌توانید از قسمت امور مالی سایت درخواست تسویه حساب بزنید.

خریدار تایید کرده اند که ارز دیجیتال را دریافت کرده‌اند و این معامله با موفقیت به پایان رسیده است. در این صفحه اطلاعات این معامله را مشاهده می‌کنید.

قوانین سایت بیدارز

رارداد حاضر براساس ماده ۱۰ قانون مدنی، و با تابعیت از کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران به صورت عام و قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲ و آیین نامه‌های مربوطه و قانون جرایم رایانه ای به صورت خاص، از تاریخ ثبت نام یا ورود کاربر (مالک مشخصات ثبت شده در پلتفرم بید ارز) در سایت و یا نسخه موبایل bidarz.ir به رسمیت قانونی خواهد رسید. لازم به ذکر است قوانین و مقررات مندرج در این بخش برای تمامی کاربران و بازدیدکنندگان سایت لازم الاجرا بوده و هرگونه استفاده از سایت و برنامه‌های موبایلی بیدارز به منزله قبول آن می‌باشد. قرارداد حاضر متضمن کلیه توافقات طرفین بوده و توافقات و اظهارات پیشین، اعم از شفاهی و کتبی، در ارتباط با موضوع این قرارداد از تاریخ انعقاد، فاقد هرگونه اثر خواهد بود.

اصطلاحاتی که در این قوانین و قرارداد به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:
– پلتفرم: منظور همان وب سایت و نسخه موبایل《بید ارز》است که در ایران مدیریت شده و فعالیت می‌کند و تابع کلیه قوانین جمهوری اسلامی ایران به صورت عام و قانون جرایم رایانه ای و تجارت الکترونیک و قانون حمایت حقوق مصرف کننده به صورت خاص می‌باشد.
– فروشگاه اینترنتی بیدارز: وب سایت با آدرس اینترنتی www.bidarz.ir و نسخه موبایل آن می باشد که یک زیرساخت آنلاین است و در در زمینه آموزش، تحقیق، ارائه اطلاعات و خدمات مفید در حوزه ارز دیجیتال فعالیت دارد. کلیه حقوق مادی و معنوی آن متعلق به وب سایت بید ارز می باشد. در واقع هدف اصلی فراهم آوردن مکانی امن و مطمئن جهت مبادله ارزهای دیجیتال با قیمتی منصفانه (نه عاملیت فروش آن) است.
– شرکت: شرکت کاج سبز سپهر آذین با شماره ثبت ۶۸۴۰۴ که مجری و مالک پروژه بیدارز است.
– کاربر یا کاربران: شخصی حقیقی یا حقوقی است که از طریق اینترنت به پلتفرم یا درخواست حضوری در محل شرکت یا از طریق سامانه های مخابراتی (ارسال پیامک و پیام رسان ها و غیره) به پلتفرم بید ارز متصل و از خدمات آن بهرمند می‌شود.
– حساب کاربری: حسابی است که کاربر (خریدار، فروشنده و یا هر فردی که از خدمات بیدارز استفاده می‌کند) برای استفاده از خدمات بیدارز ایجاد کرده‌ است و متصل به وب سایت یا برنامه موبایلی بیدارز است.
– والت: منظور کیف پول ارز دیجیتال است.
– آدرس والت: منظور رشته‌ای از حروف یا اعداد لاتین است که توسط والت کاربر جهت دریافت یا ارسال ارز دیجیتال در اختیار او قرار می‌گیرد. این آدرس برای هر ارز دیجیتال ممکن است متفاوت باشد.
– خریدار یا فروشنده: کاربر یا متقاضی خدمات بیدارز شخصی است که از طریق سامانه بیدارز، ثبت سفارش یا سایر روش‌های موجود، از خدمات بیدارز استفاده می‌کند.
– شناسه کاربری: شناسه ای با حروف لاتین که کاربر هنگام ثبت نام انتخاب کرده و به همراه کلمه عبوری که آن را نیز خود کاربر هنگام ثبت نام انتخاب می‌کند جهت ورود به سایت یا برنامه موبایلی بیدارز استفاده می‌شود.
– شماره همراه کاربر: شماره همراهی که کاربر جهت ثبت نام در بیدارز ثبت کرده و از طریق ورود کد یک بار مصرف ارسالی از طرف بیدارز، تائید و احراز هویت می‌شود.
– اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران در اختیار سامانه قرار داده می‌شود اعم از اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد می‌شود و یا اطلاعاتی که به صورت خودکار و در نتیجۀ بهره‌برداری از خدمات بید ارز در اختیار سامانه قرار گرفته است. مانند (هویت و شماره‌های تماس کاربران).
– قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران: قانون اساسی، قوانین عادی، آئین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها به صورت عام و قانون جرایم رایانه‌ای و تجارت الکترونیک و قانون حقوق مصرف کننده به صورت خاص و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر انجام موضوع قرارداد است.
– اکانت اجاره‌ای: حساب کاربری‌ای را می‌گویند که فرد متقاضی پس از ایجاد و تایید آن در پلتفرم بیدارز، آن را در اختیار شخص دیگری قرار داده و یا از آن به نفع شخص دیگری بهره برداری می‌کند.
ماده‌ ۱) احراز هویت کاربران:

براساس تکلیفی که قوانین مطروحه جمهوری اسلامی علی الخصوص قوانین جرایم رایانه ای و تجارت الکترونیک بر عهده فروشندگان فضای مجازی قرار داده است، پلتفرم بیدارز خود را ملزم به احراز هویت متقاضیان قبل از انجام هرگونه خرید و فروش می داند. سامانه بیدارز بدون تایید هویت افراد هیچ گونه خدماتی به اشخاص و نهادها و شرکت ها ارائه نخواهد داد.

۱-۱) ارسال مدارک و اطلاعات درخواستی به منزله تایید احراز هویت نبوده و بیدارز این حق را برای خود محفوظ می دارد پس از بررسی اطلاعات و مدارک ارسالی بدون هیچ گونه توضیحی از تائید آن خود داری کرده و احراز هویت کاربر را تائید نکند.

تبصره: در صورت عدم تائید احراز هویت از سوی بیدارز تمامی مدارک ارسالی حذف شده و نگهداری نخواهد شد مگر در صورتی که مدارک ارسالی توسط فرستنده دستکاری شده و به قصد کلاهبرداری‌ یا فریب نیروی پشتیبانی بیدارز ارسال شده باشد که این در این صورت شرکت این حق را برای خود محفوظ میداند تا پیگیری موضوع از طریق مراجع قانونی مدارک را نزد خود نگهداری کند.

۱-۲) تمامی تصاویر ارسالی توسط کاربر در این مرحله، بلافاصله پس از بررسی از روی سرورهای بیدارز حذف شده و یک نسخه از آن تنها به صورت آفلاین و در مکانی امن نگهداری خواهد شد.

۱-۳) مراحل احراز هویت بدین شرح است:

الف – ارسال تصویر کارت ملی و متن تعهد نامه توسط کاربر (خریدار یا فروشنده) به صورت سلفی.

ب – ارسال تصویر کارت ملی، متن تعهد نامه و کارت بانکی‌ای که کاربر قصد پرداخت از آن را دارد به صورت واضح و با کیفیت مناسب.

تبصره: جهت حفظ نکات امنیتی، کاربر هنگام ارسال تصویر سلفی کارت بانکی خود باید تاریخ و CCV2 کارت بانکی خود را در تصویر ارسالی مخدوش نماید و فقط هویت صاحب کارت و شماره کارت خوانا باشد.

پ – ارایه شماره تماس ثابت و همراه خریدار که باید طی ارسال کد مخابراتی مراتب صحت آن تایید گردد.

تبصره ۱: جهت تائید شماره ثابت ممکن است لازم باشد تیم پشتیبانی با شماره ثابتی که کاربر ثبت کرده است تماس بگیرد. در مواردی ممکن است قبل از تائید شماره همراه، از کاربر خواسته شود از طریق پیام رسان واتس اپ با یکی از اعضای پشتیبانی تماس تصویری برقرار کند.

تبصره ۲: جهت تائید شماره ثابت کاربر موظف است شخصا از طریق شماره ای که ثبت کرده است پاسخگو باشد.

ت – عدم استفاده از آی پی غیر مجاز توسط کاربر.(در صورت درخواست خدمات به صورت آنلاین).

ث – وارد کردن ایمیل در صفحه ثبت نام (یا تکمیل فرم فروش محصولات در درخواست های حضوری): ایمیل باید به اسم و هویت خود شخص کاربر باشد و از طریق کلیک روی لینک فعالسازی ای که از طرف بیدارز به آن ارسال می گردد تایید شود.

۱-۴) مراحل احراز هویت ممکن است با توجه به تغییر قوانین یا شرایط، تغییر کرده و یا مورد جدیدی به آن اضافه گردد.

۱-۵) استفاده از مدارک و اطلاعات هر فرد دیگری به جز فرد متقاضی ثبت نام (ولو با رضایت ایشان) برخلاف قوانین بوده و مسئولیت کامل آن بر عهده فرد خاطی می‌باشد. در صورت نیاز اطلاعات فرد خاطی در اختیار مراجع قانونی ذیصلاح قرار خواهد گرفت.

۱-۶) ممکن است بنا به مورد و حسب صلاحدید و تشخیص بیدارز، جهت تایید حساب کاربری از کاربران درخواست اطلاعات تکمیلی، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات موجود گردد. در این صورت کاربر مورد درخواست، متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام شده از سوی بیدارز خواهد بود. در غیر این صورت وب سایت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائه خدمات به کاربر مذکور خودداری کند.

ماده‌ ۲) حساب کاربری بیدارز:

برای استفاده از خدمات پلتفرم لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی یک حساب کاربری در وب سایت یا برنامه موبایلی بیدارز بسازد. تنها اشخاصی که ۱۸ سال تمام داشته و واجد اهلیت قانونی هستند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در پلتفرم کنند. برای استفاده از خدمات بید ارز کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی، آدرس پست الکترونیکی و شماره همراه خود را در وب سایت یا در فرم ثبت نام حضوری ثبت کند. کاربر می پذیر تمامی اطلاعات خواسته شده از جمله اطلاعات تماس و آدرس ایمیل را به صورت صحیح وارد کرده و از اطلاعات شخص دیگری استفاده نکند.

۲-۱) هیچ کاربری حق واگذاری شناسه کاربری خود به فرد یا شرکت (حقیقی یا حقوقی) دیگر را ندارد. بدیهی است در صورت تخلف، مسئولیت و عواقب آن بر عهده کاربری است که در پلتفرم ثبت نام کرده و اطلاعات هویتی او تائید شده است.

تبصره: در صورتی‌ که کاربری حساب خود را به فرد دیگری اجاره دهد و‌ یا به هر نحوی اطلاعات ورود به حساب کاربری خود را در اختیار دیگری قرار دهد مسئولیت تمامی اقدامات انجام شده از جمله واریز وجوه‌ کثیف (مثلا پول بدست آمده از طریق فیشینگ یا کلاهبرداری) برعهده دارنده اصلی حساب کاربری بوده و علاوه بر اینکه حساب کاربری فرد خاطی مسدود می‌گردد ایشان (کاربر افتتاح کننده اکانت کاربری بیدارز) موظف است تمامی ضرر و زیان و خسارات وارده به شرکت را در اسرع وقت جبران کند.

۲-۲) هر شخص حقیقی یا حقوقی تنها مجاز است یک حساب‌ کاربری باز کند و در صورت ثبت نام بیش از یک حساب کاربری، بیدارز مجاز است دسترسی فرد خاطی را قطع کرده و حساب (های) کاربری ایشان را مسدود نماید.

۲-۳) مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری در پلتفرم بیدارز از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهده کاربران است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع بیدارز برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌ رسانی به بیدارز به‌ صورت رسمی انجام نشده و بیدارز اقدامات لازم جهت انسداد موقت اکانت را انجام نداده است، مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهده وی خواهد بود.

ماده ۳) قوانین کلی معاملات در بیدارز:

در حال حاضر خرید و فروش‌ ارز دیجیتال در بیدارز‌ به سه روش P2P، خرید و فروش‌ لحظه ای و فروش فوری به بیدارز انجام می‌گردد. قوانینی که در ماده‌ ۳ آمده است در مورد هر سه روش صدق‌ می‌کند.

۳-۱) قبل از انجام هر گونه معامله در بیدارز کاربر (خریدار و فروشنده) متعهد می‌شود قوانین بیدارز را خوانده و قبول دارد و قبول می‌کند در صورت بروز هر گونه اختلاف بین خریدار و فروشنده، فردی که از تیم بیدارز بعنوان داور تعیین می‌شود موضوع را بررسی و داوری کند، حکم داوری بیدارز نهایی، لازم الاجرا و غیر قابل برگشت است، پس از اعلام نتیجه بررسی به طرفین معامله، تیم پشتیبانی بیدارز مجاز است با توجه به نتیجه آن و در صورت لزوم مستقیما معامله را تائید یا لغو کند و مبلغ معامله را در موجودی حساب کاربری خریدار و/یا فروشنده اعمال کند، لازم به ذکر است هر دو طرف معامله حق هرگونه شکایت یا اعتراض نسبت به رای‌ نهایی داور را از خود سلب می‌نمایند.

تبصره ۱: مبنای داوری بیدارز تنها اطلاعاتی است که از طریق پلتفرم بیدارز همچون قسمت توضیحات درخواست، چت بین کاربران، تیکت های پشتیبانی و موارد مشابه آن مبادله شده باشد و هر گونه توافق طرفین که خارج از پلتفرم صورت گرفته باشد مورد قبول نیست مگر با درخواست و هماهنگی پشتیبانی بیدارز ارسال شده باشد.

۳-۲) مسئولیت بررسی صحت آدرس والتی که خریدار هنگام ثبت درخواست خرید ارائه میدهد بر عهده خود او میباشد و علاوه بر آن خریدار موظف است اگر انتقال به والتی که ارائه میدهد نیازمند اطلاعات اضافه همچون تگ، ممو و موارد مشابه است آن را در قسمت توضیحات هنگام ارسال درخواست ثبت کند. بدیهی است در صورتی که به دلیل عدم ارائه اطلاعات صحیح یا ارائه اطلاعات ناکافی توسط خریدار انتقال با مشکل مواجه شود مسئولیت آن با خریدار است.

تبصره: آدرس صحیح و نیز توضیحات احتمالی همچون ممو و تگ در مرحله قبل از واریز پرداخت امن توسط فروشنده ارسال می گردد بنا بر این درخواست هر گونه تغییر در این اطلاعات پس از ایجاد پرداخت امن (حتی اگر فروشنده هنوز انتقال را انجام نداده باشد) منوط به امکان انجام آن توسط فروشنده بوده و در صورتی که فروشنده به هر دلیلی همچون عدم مشاهده به موقع درخواست خریدار، امکان اصلاح آن را نداشته باشد تمام مسئولیت آن بر عهده خریدار است.

۳-۳) اگر فروشنده هنگام انتقال ارز دیجیتال به هر دلیلی اطلاعات ارائه شده در درخواست خرید توسط خریدار را به صورت اشتباه یا ناکامل وارد کند، مسئولیت آن بر عهده فروشنده است.

۳-۴) قیمتی که بعنوان قیمت پیشنهادی فروش به فروشندگان نمایش داده میشود و نیز لیست قیمت جهانی و داخلی ارزها که در سامانه (اپلیکیشن و وبسایت) نمایش داده میشود از منابع مختلف استخراج شده است و بررسی صحت و اعتبار آن بر عهده خود کاربر است و هیچ گونه مسئولیتی در قبال ضرر و زیان ناشی از تفاوت قیمت های نمایش داده شده بر عهده بیدارز نیست. همچنین خریدار و فروشنده موظفند قبل از انجام معامله تمام جوانب آن از جمله قیمت پیشنهادی را بررسی کرده و تنها پس از کسب اطمینان کامل اقدام به خرید یا فروش کنند.

۳-۵) پس از پرداخت مبلغ ریالی و انتقال نهایی ارز دیجیتال (تائید نهایی انتقال روی شبکه بلاکچین) توسط فروشنده به آدرس‌ کیف پولی که خریدار ثبت کرده است معامله نهایی شده و امکان لغو آن وجود نخواهد داشت.

۳-۶) پرداخت هزینه انتقال ارز دیجیتال روی شبکه بلاکچین (Transaction Fee) بر عهده فروشنده است و خریدار باید دقیقا به همان اندازه ای که درخواست داده است در والت خود دریافت کند مگر در مواردی که خریدار از والت خاصی استفاده کند که تعرفه ای اضافه بر آنچه معمول است برای دریافت ارز دیجیتال داشته باشد.

۳-۷) فروشنده موظف است هزینه انتقال شبکه را به مقدار کافی تعیین کند طوری که تراکنش حداکثر‌ طی ۱‌ ساعت روی شبکه تائید نهایی (Confirm) شود. در صورتی که به دلیل تعیین نامناسب هزینه انتقال، انتقال ارز دیجیتال بیشتر از ۳ ساعت به طول بیانجامد خریدار می تواند پس از ارسال کتبی “تعهد نامه استرداد ارز دیجیتال در صورت تائید نهایی انتقال” برای پشتیبانی بیدارز درخواست را‌ لغو کند با این شرط که وجه ریالی پرداختی توسط خریدار تا زمانی که ارز توسط خریدار استرداد شود و یا انتقال روی شبکه لغو گردد نزد بیدارز باقی خواهد ماند.

تبصره: در صورت تمایل خریدار میتواند پس از تحویل تعهد نامه به همراه سفته یا چک در وجه شرکت (جهت ضمانت استرداد ارز پس از کانفرم) مبلغ ریالی معامله را آزاد کند.

تبصره: در صورتی که فروشنده هزینه انتقال شبکه را مناسب انتخاب کرده باشد اما تائید نهایی انتقال به دلیل اختلال در شبکه بلاک چین (مثلا حجم غیر معمول و بالای درخواست روی‌ شبکه) با تاخییر انجام شود فروشنده و خریدار متعهد می شوند بدون هیچگونه اعتراضی تا زمان تائید نهایی انتقال صبر کنند و حق لغو درخواست را نخواهند داشت. لازم به ذکر است منظور از انتخاب مناسب هزینه انتقال شبکه، میانگین هزینه انتقال درخواست های موفق مشابه روی شبکه در ۲۴ ساعت قبل از انتقال است.

ماده ۴) فروش P2P:

علاوه بر قوانین کلی بیدارز و قوانینی که در ماده ۳ آمده است، معاملاتی که به روش P2P روی سایت انجام میشوند از قوانین و مقرراتی که در ماده ۴ آمده است نیز پیروی می کنند. قوانینی که در ماده ۴ آمده است تنها در‌مورد معاملات به روش P2P صدق می کند.

۴-۱) در صورتی که فروشنده سهوا یا عمدا مقدار ارز دیجیتال بیشتری از آنچه در درخواست معامله آمده است برای خریدار ارسال کند و یا ارز را به آدرس والت کاربر دیگری ارسال کند، مسئولیت آن کاملا بر عهده فروشنده است و هرچند تیم پشتیبانی بیدارز تمام تلاش خود جهت استرداد مقدار ارزی که‌ به اشتباه ارسال شده است را انجام خواهد داد اما در صورت عدم پاسخگویی و همکاری خریدار، هیچ گونه مسئولیتی متوجه بیدارز نخواهد بود.

۴-۲) از آنجا که در معاملات P2P بلافاصله پس از تائید انتقال ارز توسط خریدار، مبلغ پرداختی به حساب کاربری فروشنده واریز شده و فروشنده می تواند درخواست تسویه حساب ثبت کند، بلافاصله پس از تائید انتقال ارز توسط خریدار، معامله تکمیل شده تلقی خواهد شد و بیدارز هیچگونه مسئولیتی در قبال عدم ارسال ارز دیجیتال و یا ارسال اشتباه آن توسط فروشنده نخواهد داشت و تمامی عواقب و مسئولیت آن بر عهده خریدار است.

تبصره: اگر فروشنده مقدار ارز دیجیتال را کمتر از آنچه در درخواست ثبت شده آمده است انتقال داده باشد و یا به هر دلیل دیگری انتقال ارز با مشکل مواجه شده باشد، خریدار موظف است قبل از تائید انتقال ارز با ارسال تیکت، پشتیبانی بیدارز را مطلع کرده و تا بررسی موضوع توسط پشتیبانی بیدارز انتقال را تائید نکند.

۴-۳) خریدار متعهد میشود حداکثر ۲۰ دقیقه پس از تائید نهایی انتقال ارز دیجیتال روی شبکه بلاک چین (Confirm) و در صورتی که مقدار و سایر موارد انتقال به درستی توسط فروشنده انجام شده باشد، انتقال ارز دیجیتال را روی پلتفرم بیدارز تائید کند.

تبصره: در صورتی که خریدار طبق بند ۳ ماده ۴ انتقال ارز را در زمان مقرر تائید نکند تیم پشتیبانی بیدارز مجاز خواهد بود پس از بررسی صحت انتقال روی شبکه بلاک چین، به صورت مستقیم نسبت به تائید انتقال ارز در پلتفرم بیدارز اقدام کرده و پرداخت امن خریدار‌ را به نفع فروشنده آزاد کند در این حالت و پس از تائید انتقال توسط پشتیبانی، خریدار حق هر گونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می نماید.

۴-۴) در صورتی که فروشنده ارز دیجیتال را پس از پایان مهلت قانونی ای که در صفحه مدیریت معامله مشخص شده است انتقال ندهد خریدار مجاز است معامله را لغو کند.

تبصره: در صورتی که فروشنده طبق بند ۴ ماده ۴ قوانین بیدارز انتقال ارز دیجیتال را پس از پایان مهلت قانونی انجام دهد و قبل از اعلام انتقال ارز توسط ایشان، خریدار درخواست خرید را لغو کند، هر چند تیم پشتیبانی بیدارز سعی خواهد کرد از طریق برقراری ارتباط با خریدار، ایشان را متقاعد کند ارز را استرداد کرده و یا وجه ریالی آن را به فروشنده پرداخت کند اما در صورت عدم همکاری از طرف خریدار، بیدارز هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت و تمامی عواقب و مسئولیت آن متوجه فروشنده خواهد بود.

۴-۵) در صورتی که خریدار پرداخت امن را در مهلت قانونی ای که در صفحه مدیریت معاملات مشخص شده است ایجاد نکند فروشنده می تواند معامله را لغو کند.

تبصره: در صورتی که پس از تائید درخواست خرید توسط فروشنده، خریدار‌ پرداخت امن را در مهلت قانونی ایجاد نکند، در‌نوبت اول به ایشان اخطار داده خواهد شد و در‌ صورت تکرار حساب‌ کاربری ایشان در بیدارز‌ مسدود خواهد شد.

۴-۶) از آنجا که در‌ معاملات P2P پلتفرم بیدارز تنها نقش واسط بین خریدار و فروشنده را ایفا می کند، خریدار قبول می کند که تنها پرداخت وجه و یا ایجاد پرداخت امن هیچ گونه مسئولیتی در قبال‌ تکمیل‌ معامله و انتقال ارز دیجیتال برای بیدارز‌ ایجاد نمی‌کند، بنا بر این در صورت ایجاد پرداخت امن توسط خریدار و عدم انتقال ارز توسط فروشنده در‌ مهلت مشخص شده، تنها مسئولیتی که بیدارز قبول می کند لغو معامله و استرداد وجه پرداختی به خریدار است.

تبصره ۱: با توجه به ماهیت معاملات P2P هر دو طرف معامله (خریدار و فروشنده) در صورت عدم تکمیل و یا لغو معامله تا قبل از اتمام مرحله انتقال ارز، حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب‌ می کنند، بنابر این پیشنهاد‌ می‌کنیم اگر این روش از معامله مناسب شما نیست از روش های دیگر معامله مانند خرید و فروش لحظه ای استفاده کنید.

تبصره ۲: در صورتی که پس از ایجاد پرداخت امن در مهلت قانونی توسط خریدار، فروشنده ارز را انتقال ندهد، در‌نوبت اول به ایشان اخطار داده خواهد شد و در‌ صورت تکرار حساب‌ کاربری ایشان در بیدارز‌ مسدود خواهد شد.

۴-۷) در معاملات P2P قیمت پیشنهادی ای که فروشنده برای‌ ارز دیجیتال ثبت کرده است با توجه به تغییرات لحظه ای قیمت جهانی آن ارز دیجیتال تغییر می کند و در لحظه ثبت درخواست خرید توسط خریدار ثابت می شود، بنابر این فروشنده قبل از قبول درخواست خرید و خریدار هنگام ثبت آن موظف هستند قیمت را با‌قیمت های‌ جهانی مقایسه کرده و تنها در صورت موافقت با آن عمل کنند. همان طور که در بند ۴ ماده ۳ آمده است، بیدارز هیچ گونه مسئولیتی در قبال اختلاف قیمت ها ندارد.

ماده ۵) فروش فوری به بیدارز:

علاوه بر قوانین کلی بیدارز و قوانینی که در ماده ۳ آمده است، معاملاتی که به این روش انجام میشوند از قوانین و مقرراتی که در ماده ۵ آمده است نیز پیروی می کنند. قوانینی که در ماده ۵ آمده است تنها در مورد معاملات فروش‌ فوری به بیدارز صدق‌ می‌کند.

۵-۱) در فروش فوری به بیدارز قیمت ارز دیجیتال توسط بیدارز مشخص‌ می شود و فروشنده موظف است‌ قبل از ثبت درخواست‌ خود قیمت را بررسی کرده و تنها در صورت موافقت با آن درخواست خود را ثبت کند.

۵-۲) در صورتی که فروشنده‌ ارز دیجیتال را‌ به آدرسی غیر از آدرسی که از طرف بیدارز در اختیار ایشان قرار می گیرد انتقال دهد و یا ارز دیجیتالی غیر از ارز دیجیتال‌ مشخص شده برای آن آدرس به آدرس مورد نظر انتقال دهد مسئولیت آن با خود کاربر است.

۵-۳) قیمتی که هنگام ثبت درخواست به فروشنده (کاربر) نمایش داده می شود، قیمت لحظه ای‌ بیدارز برای آن ارز دیجیتال است و تا لحظه ای‌ که ارز دیجیتالی که کاربر انتقال می‌دهد روی شبکه به طور کامل تائید نشده است (Confirm) این قیمت برحسب تغییرات قیمت جهانی به صورت لحظه ای‌ بروز رسانی می‌شود، بنابر این قیمت فروش در لحظه تائید نهایی ارز دیجیتال روی شبکه نهایی می‌شود.

۵-۴) بلافاصله پس از تائید نهایی ارز دیجیتال روی شبکه معامله نهایی تلقی شده و امکان لغو آن توسط کاربر وجود ندارد.

۵-۵) تا زمان تائید درخواست فروش توسط پشتیبانی بیدارز کاربر نمی‌تواند ارز دیجیتال را انتقال دهد و بنابر شرایط موجود، بیدارز‌ ممکن است بدون اینکه ملزم به توضیح باشد درخواست فروش‌ را تائید نکند.

ماده ۶) پرداخت ها و تسویه حساب:

۶-۱) در معاملات P2P کمیسیون بید ارز در هر معامله نیم درصد از هر یک از طرفین معامله است. کمیسیون خریدار بلافاصله پس از ایجاد پرداخت امن و کمیسیون فروشنده پس از تائید انتقال ارز کسر خواهد شد. در صورتی که معامله لغو شود، کمیسیون دریافتی از هر دو طرف استرداد خواهد شد و بیدارز پس از استرداد وجه پرداختی هیچ‌گونه مسئولیت دیگری در قبال معامله نخواهد داشت.

تبصره: کمیسون بیدارز ممکن است در طول زمان تغییر کند که در این صورت پس از بروزرسانی مبلغ کمیسیون در قوانین سایت، برای تمام معاملات مبلغ جدید اعمال خواهد شد. از لحظه بروزرسانی مبلغ کمیسیون در پرتال، انجام هرگونه فعالیت در سایت به منزله پذیرش‌ آن از جانب کاربر خواهد بود.

۶-۲) تمامی تراکنش‌های مالی در سامانه «بید ارز» باید تنها از طریق حساب بانکی خود کاربر که قبلا در سامانه تاید شده است انجام گردد. در صورت استفاده از حساب بانکی شخصی دیگر و یا حساب بانکی تائید نشده اکانت کاربر مسدود شده و تمام عواقب آن برعهده ایشان خواهد بود.

۶-۳) تمامی مسئولیت مبالغی که از جانب کاربر چه از طریق آنلاین و یا چه از طریق هر روش دیگری به حساب های معرفی شده از طرف بیدارز واریز می‌گردد با خود کاربر (صاحب حساب‌ کاربری) است و در صورتی که به هر دلیلی از‌ جمله اشکال در‌ منبع پولی که کاربر واریز می کند مشکلی برای بیدارز ایجاد شود بیدارز مجاز است حساب کاربری وی را مسدود کرده و موجودی آن را تا زمان رفع کامل مشکل ایجاد شده و در راستای جبران ضرر و زیان احتمالی به بیدارز مسدود کند، علاوه بر این کاربر موظف است هر گونه ضرر و زیان مادی و یا معنوی ای که به شرکت وارد می‌گردد را جبران کند.

۶-۴) هزینه انتقال وجه (کمیسیون انتقال بانک و یا درگاه پرداخت آنلاینی که بیدارز استفاده می کند) به بیدارز با کاربر است.

۶-۵) تسویه حساب های بیدارز در روزهای غیر تعطیل چند نوبت در روز و از طریق پایا واریز میگردد. بیدارز همواره سعی می‌کند حتی در روزهای تعطیل حداقل یک بار تسویه حساب‌ها را واریز کند اما در مورد صدور تسویه حساب در روزهای تعطیل هیچ ضمانتی وجود ندارد.

تبصره ۱: در حال حاضر تسویه حساب ها به مقصد حساب‌های بانک آینده از طریق واریز مستقیم به حساب انجام می‌شود، به همین دلیل کاربرانی که حساب بانک آینده ثبت کرده‌اند تسویه حساب خود را بلافاصله پس‌ از صدور حواله از طرف بیدارز دریافت می‌کنند اما‌ کاربرانی که حساب بانکی آنها از سایر بانک‌ها باشد پس از صدور حواله پایا از طرف بیدارز، باید منتظر انجام انتقال از طرف بانک مرکزی بمانند، در حال حاضر حواله های پایا در سه نوبت صبح، ظهر و بعد از ظهر و تنها در روزهای غیر تعطیل توسط بانک مرکزی انجام می‌گردند، کاربر موظف است همواره سیکل دقیق واریز حواله‌های پایا را از بانک مرکزی استعلام بگیرد.

تبصره ۲: در صورتی که انجام تسویه حساب به دلیل مشکلات سیستم بانکی به تعویق بیفتد، هیچ‌گونه مسئولیتی متوجه بیدارز نخواهد بود.

تبصره ۳: در صورتی که واریز وجه به دلیل مشکلات احتمالی بانک و یا حساب بانکی‌ای که کاربر ثبت کرده است (مثلا مسدودیت حساب بانکی کاربر و یا ارائه اطلاعات اشتباه توسط کاربر) با مشکل مواجه شود مسئولیت آن با خود کاربر بوده و هیچ مسئولیتی متوجه بیدارز نخواهد بود.

۶-۶) کاربر موظف است قبل از ثبت درخواست تسویه حساب، شماره شبای حساب بانکی‌ای که قبلا تائید شده است را ثبت کند و تا زمانی که شماره شبای حساب پیش فرض کاربر ثبت نشده باشد امکان ثبت تسویه حساب وجود نخواهد داشت.

۶-۷) در صورتی که کاربر بیش از یک حساب بانکی تائید شده داشته باشد، تسویه حساب تنها به حساب بانکی ای که کاربر بعنوان حساب پیش فرض ثبت کرده است واریز خواهد شد.

۶-۸) حداقل میزان مبلغ قابل برداشت ۱۰۰۰،۰۰۰ ریال بوده و برای مبالغ کمتر از آن امکان ثبت درخواست تسویه حساب وجود ندارد.

ماده ۷)

کلیه فعالیت های این مجموعه در حوزه ارزهای‌دیجیتال و از محل درآمدهای قانونی مشتریان خود بوده و هیچ‌گونه ارتباطی با ارز فیزیکی، اسکناس یا حواله ندارد و اساساً خدمات مربوط به صرافی را ارایه نمی‌نماید. این مجموعه تحت هیچ شرایطی در حوزه فعالیت مرتبط با خدمات پرداخت‌ها از جمله خرید و فروش و اعلام نرخ ارز فیزیکی (اسکناس یا حواله و غیره) ورود پیدا نکرده و نخواهد کرد.

ماده ۸)

هرگونه اقدامی از سوی کاربر که منجر به ورود خسارت به شهرت، اعتبار و دارایی‌ های پلتفرم بید ارز شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی خواهد شد و بیدارز این حق را برای خود محفوظ می‌داند که حساب کاربر خاطی را مسدود کند و در صورت نیاز، علیه شخص اقدام قانونی انجام دهد و خسارت و حقوق قانونی خود را مطالبه کند.

ماده ۹)

با استفاده از خدمات بید ارز کاربران (خریداران و فروشندگان) می‌پذیرند و موظف می‌باشند که از این خدمات برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی ای که طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران مشخص‌ شده است و یا خلاف شرع یا مخالف با عرف جامعه است استفاده نکنند. در صورت مشاهده موارد غیر قانونی همه مسئولیت های ناشی از اعمال غیر قانونی با کاربر خاطی است. بیدارز هیچ گونه مسئولیتی در قبال استفاده نادرست کاربران از ارز های دیجیتال ندارد و در صورتی که آگاه گردد خریدار خدمات خریداری شده را در وب سایت های غیر قانونی علی الخصوص سایت های قمار و شرط بندی و از این دست موارد استفاده می کند، می تواند حساب کاربری فرد خاطی را مسدود و وی را به محاکم صالحه قانونی معرفی نماید.

ماده ۱۰)

ارسال و تبادل هر گونه اطلاعات تماس، تبلیغ، معرفی هر گونه سایت یا نرم افزار و نیز ارسال پیام انبوه به سایر کاربران از طریق پلتفرم بیدارز و یا از هر طریق دیگری مجاز نمی باشد و‌ اکانت کاربر خاطی مسدود خواهد شد.

ماده ۱۱)

مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی قانون جرایم رایانه ای (ارتکاب جرم) و قوانین مدنی و تجارت الکترونیک باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و بیدارز هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و می‌تواند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری متخلف، از طریق مراجع ذیصلاح، اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی شرکت به عمل آورد.

تبصره: چنانچه به موجب این قرارداد از جانب کاربر خسارتی به بید ارز یا مشتری نهایی وارد آید، کاربر ضامن جبران خسارت می باشد و قابل پیگیری در مراجع ذیصلاح جمهوری اسلامی ایران است.

ماده ۱۲)

انتشار و کپی کردن محتوای خدمات بید ارز بدون اجازه کتبی از وب سایت غیر قانونی بوده و کاربری که خلاف حقوق معنوی و مادی وب سایت اقدام نماید مورد تعقیب قضایی و کیفری توسط بیدارز قرار خواهد گرفت.

ماده ۱۳) مسئولیت و تعهدات بید ارز

۱۳-۱) بیدارز با تمام امکانات خود از جمله مرکز تماس ۱۶ ساعته (۸ صبح لغایت ۱۲ شب)، سیستم پشتیبانی از طریق تیکت و واحد رسیدگی به شکایات، تمامی تلاش خود را جهت جلب رضایت کاربران، رفع اختلالات ایجاد شده در سامانه و رسیدگی به شکایات کاربران در جهت ایجاد صلح و سازش فی ما بین انجام خواهد داد.

تبصره: هر چند تیم فنی بیدارز تمام تلاش خود را در جهت ارائه خدمات، بدون کمی و کاستی به کار خواهد بست اما برخی یا تمامی خدمات و سرویس هایی که از جانب بیدارز ارائه می گردد ممکن است دارای کمی یا کاستی و یا مشکلات فنی باشد که بیدارز آن ها را به همان شکلی که است ارائه کرده و هیچ گونه مسئولیتی در قبال مشکلات احتمالی سخت افزاری یا نرم افزاری ندارد‌.

۳-۲) تمامی اطلاعات کاربران به عنوان اطلاعات محرمانه نزد وب سایت محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام ذیصلاح قضایی. بنابراین در صورت درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، بیدارز مکلف به ارائه اطلاعات درخواستی به مراجع مذکور می‌باشد.

ماده ۱۴) حل اختلاف:

در صورت بروز هرگونه اختلاف در رابطه با قرارداد و یا در تفسیر مفاد آن، از جمله انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن، ابتدا طرفین تلاش می کنند تا از طریق مذاکره، صلح و سازش مورد را مرتفع نمایند. در صورت لاینحل باقی ماندن، مورد اختلاف در مراجع ذیصلاح قانونی قابل پیگیری می باشد و رای نهایی صادره ایشان برای طرفین لازم الاجرا خواهد بود.

تبصره: در زمان بروز اختلاف، در صورت توافق طرفین، دو طرف به انجام تعهدات اوليه خود بر اساس قرارداد تا حل مناقشه ادامه می دهند، در غیر این صورت، تا زمان حل و فصل کامل موضوع اختلاف، تعهدات طرفین متوقف خواهد شد.

ماده ۱۵) تفسير قرارداد:

در صورتی که به موجب حکم دادگاه یا قوانین جاری کشور، هر یک از مقررات این قرارداد نامعتبر شناخته شود، اولاً خدشه‌ای به سایر مفاد قرارداد وارد نشده و ثانیاً پیشنهاد بیدارز در خصوص اجرای سایر مفاد قرارداد به نحوی که بیشترین تطابق را با اراده اولیه طرفین داشته باشد، پذیرفته خواهد شد. عدم اعمال هر یک از حقوق بید ارز (مصرح در این قرارداد) به منزله انصراف از حق اعمال و اجرای آن در آینده نخواهد بود.

ماده ۱۶) تغییر قوانین بیدارز:

کاربر با ثبت نام در اپلیکیشن یا وب سایت بید ارز و همچنین با هر بار استفاده از خدمات این پلتفرم می‌پذیرد که قوانین و مقررات جاری بیدارز را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی آن را پذیرفته‌ است. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییر کند، بنابراین استفاده مستمر کاربران از اپلیکیشن و یا وب سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.

تبصره: در صورتی که پس از انعقاد این قرارداد هر گونه تغییری در قوانین بیدارز که در وب سایت آن آمده است صورت بگیرد، شرح آن از طریق‌ ایمیل و/یا خبرنامه و/یا وبلاگ بیدارز‌ به کاربران اطلاع رسانی خواهد شد.

اعتبار بیدارز

پروژه «بید ارز» توسط شرکت «کاج سبز سپهر آذین» با شماره ثبت 68404 در اردیبهشت 1397راه اندازی شد. هدف اصلی این پروژه فراهم آوردن مکانی امن و مطمئن جهت مبادله ارزهای دیجیتال با قیمتی منصفانه است.

این گروه معتقد است با توجه به تحریم هایی که بر علیه کشورمان وضع شده است، تکنولوژی بلاکچین و ارزهای دیجیتال می تواند در دور زدن تحریم ها و تسهیل مراودات مالی به هم وطنان عزیزمان کمک کرده و راه گشا باشد. بسیاری از کارشناسان این حوزه معتقدند پس از اینترنت، فن آوری بلاک چین مهمترین اختراع بشر در حوزه تکنولوژی و فن آوری اطلاعات بوده است.

پروژه های «دورکار» ، «آویتو» و «عروسی با ما» برخی دیگر از پروژه های فعال شرکت «کاج سبز سپهر آذین» در حوزه تجارت الکترونیک و فن آوری اطلاعات هستند. این گروه از اوایل نیمه دوم سال 1395 تمرکز و فعالیت خود را معطوف به پروژه هایی در زمینه تکنولوژی بلاک چین کرده است و به زودی در این حوزه بیشتر از ما خواهید شنید، اما از «بید ارز» می توان بعنوان اولین پروژه ما در زمینه ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک چین نام برد.

نظرات کاربران

 • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. حسینی گفت:

  نسخه ای او اس هم داره و این عالیه 😍😍

 2. سید گفت:

  بیدارز به نظرم تازگی ها خیلی رشد خوبی داشته. من خودم توی بیدارز فعالیت دارم.
  انتقال ولت داخلی خیلی سریع انجام میشه. انتقال تتر هم که رایگانه. محدودیت واریز و برداشت هم نداری.