0

بازی Broken Pieces

بازی Broken Pieces

بازی Broken Pieces یک بازی معمایی-ماجراجویی است که توسط استودیوی Elseware Experience توسعه یافت و توسط Freedom Games منتشر شد.

به گزارش خوبو، این بازی برای ویندوز، پلی‌ استیشن 4، پلی‌ استیشن 5، ایکس‌ باکس وان و ایکس‌ باکس سری ایکس و اس در سال 2022 منتشر شد.

داستان بازی Broken Pieces

داستان بازی Broken Pieces

داستان نسبتاً مبهم شروع می‌ شود. در ابتدا شخصیت اصلی ما، الیز، در تونلی عجیب و غریب و بیگانه‌ مانند قدم می‌ زند. پس از این سکانس، او در یک خانه خالی از خواب بیدار می شود و مانند روزهای دیگر روز خود را آغاز می کند. در ابتدا، هنگامی که در یک شهر خالی پرسه می زنید، فقط سؤال خواهید داشت. خوشبختانه شخصیت اصلی خیلی صحبت می کند. او به آرامی شروع به توضیح حقایق شهر می کند. اما فقط با ذکر وقایع گذشته و نقش خودش در این ها.

اتفاقی که اساسا افتاد این است که او به همراه شوهرش در این شهر روستایی در فرانسه خانه ای خریدند. آن ها از همه رازهای عمیق و تاریکی که در مورد شهر بود اطلاع نداشتند. پس از یک اتفاق ناگهانی که همه ساکنان از جمله شوهرش را از بین می برد، او کاملاً تنها می ماند. الیز سعی می کند وضعیت روحی خود را حفظ کند زیرا درگیر این داستان از اتفاقات شهر می شود. او در گاراژ خود به یک اتاق مخفی برخورد می کند. در آن اتاق جاسوسی روی سه پرونده مختلف کار می کرد. اما مجبور شد آنجا را ترک کند زیرا دولت به دنبال او بود. اکنون این شما هستید که باید تحقیقات او را به پایان برسانید. در نهایت نیز دریابید که واقعاً در اینجا چه اتفاقی رخ داد.

داستان به کندی پیش می‌ رود، اما به نظر می‌ آید که به خوبی پیش می‌ رود. زیرا در این شهر اسرارآمیز اطلاعات زیادی برای کشف وجود دارد و چیزهایی مخفیست.

گیم پلی بازی Broken Pieces

گیم پلی بازی Broken Pieces

بازی Broken Pieces یک بازی ترسناک بقا است که از بازی هایی مانند Resident Evil و Silent Hill الهام گرفت تا داستانی واقعاً جالب را به ارمغان بیاورد. بازی با یک رویای عجیب شروع می شود که ظاهراً از Silent Hill 3 الهام می گیرد. هنگامی که از خواب بیدار می شوید زمان جمع آوری وسایل خود است و بازی یک آموزش به شما ارائه می دهد. در حیاط خلوت خانه شما، یک دوره آموزشی کوچک وجود دارد که در آن می توانید تمام تعاملات مورد نیاز را که باید بدانید، یاد بگیرید. بیشتر تعاملات طبیعی به نظر می رسند، اما فقط مبارزه در ابتدا کمی سخت است تا زمانی که بعد از چند مبارزه به کنترل ها عادت کنید.

سلاح

سلاح

یک رویداد مرموز باعث ناپدید شدن ساکنان می شود. تنها موجوداتی که در خیابان ها پرسه می زنند، سربازان مرموز داری نقاب گاز هستند که با سلاح هایی به شما حمله می کنند. خوشبختانه، الیز یک تپانچه جمع و جور می کند و شما نیازی به نگرانی در مورد مهمات ندارید زیرا می توانید از میان این ماپت ها عبور کنید. البته، هدف گیری کامل نیست و برای قفل کردن نیاز به زمان دارد. در طول سفر، اقلام زیادی پیدا خواهید کرد و برخی از آن ها را می توان برای ساخت مهمات بهتر در شب استفاده کرد. این مهمات کمیاب است اما در برابر این ارواح اسرارآمیز ضربه مناسبی می زند.

شما به طور تصادفی در طول روز با آن ها روبرو خواهید شد، اما این اغلب اتفاق نمی افتد. تنها زمانی که خورشید غروب می کند، این حملات بیشتر می شوند و بازگشت به خانه را برای شما سخت می کند. بهتر است مراقب ساعت خود باشید تا مقررات منع رفت و آمد را زیر پا نگذارید. اگر جنگ را دوست ندارید، همیشه می‌توانید بازی را روی یک سختی آسان قرار دهید. این امر به شما امکان می‌ دهد روی معماهای زیادی که بازی ارائه می‌ دهد تمرکز کنید.

معما

معما

وقتی صحبت از معما به میان می‌ آید، نمی‌ توان نادیده گرفت که بازی‌های مدرن در این ژانر همگی از عناصر معما استفاده کرده‌اند تا بر عناصر اکشن گیم‌پلی تأکید کنند. خوشبختانه، در بازی Broken Pieces، این راه برعکس است و با تنوع زیادی از پازل ها همراه است. در ابتدا، برخی از پازل ها بسیار ساده هستند. با این حال بیشتر آن ها نیاز به “تفکر خارج از چارچوب” دارند. در حالی که اکثر آن ها آنقدرها هم سخت نیستند، اما اگر به آزمون و خطا اهمیتی ندهید، می توانتد سخت شوند. به طور کلی، سختی پازل ها به خوبی متعادل است.

یکی از تکراری ترین معماها جستجوی برق است. از آنجایی که این شهر قدیمی به دلیل وصل نبودن به هیچ شبکه ای دچار قطعی های برق زیادی شده است، باید برق را در فانوس دریایی پیدا کرده و دوباره آن را بازیابی کنید تا برق عمومی را به کل شهر برسانید؛ با این حال، این همه مشکلات شما را حل نمی کند، زیرا به نظر می رسد که بسیاری از درهایی که پشت تابلوهای برق قفل شده اند، برای کار کردن نیاز به قطع کننده برق دارند. بنابراین گاهی اوقات مجبور می شوید قطع کننده برق را نصب کنید و راه دیگری برای بازیابی مورد خود پیدا کنید. این پازل ها شما را به فکر کردن وادار می کنند.

گرافیک بازی Broken Pieces

گرافیک بازی Broken Pieces

از نظر بصری بازی دارای چند نقطه قوت و چند نقطه ضعف است. در مقایسه با برخی دیگر از بازی‌ های نیمه معمایی، این عنوان واقعاً خوب به نظر می‌رسد، با آیتم‌ های زیادی که می‌ توانید بررسی کنید و همه این‌ها جزئیاتی در خود دارند. البته، با انتظار بالاترین کیفیت، وارد این عنوان نشوید. این چنین به نظر می رسد که در حالی که توسعه دهندگان برای انیمیشن سازی بسیاری از تعاملات، مانند قرار دادن و درآوردن هدفون الیز هنگام استفاده از پخش کننده نوار وقت صرف کردند، اما برای انیمیشن سازی حرکات صورت او وقت نگذاشتند.

چیزی که در نهایت به این بازی جذابیت می دهد این است که از منظر دوربین ثابت درک می شود، اما همچنین به بازیکن اجازه می دهد مکان ها را از طریق دید اول شخص بررسی کند. مکان‌ های زیادی که بازدید می‌ کنید به زیبایی ساخته شدند و همه احساس می‌ کنند متعلق به گذشته هستند. این مکان یک شهر قدیمی فرانسوی است که هرگز واقعاً مدرنیزه نشده است، زیرا این شهر عمدتاً یک شهر ماهیگیری فقیر با تعداد کمی از مردم محلی بود. وقتی به گیم پلی بازی می رسیم این موضوع بیشتر مشخص می شود.

پرسه در بازی

نکته منحصر به فرد دیگر این است که در حالی که بیشتر بازی های ترسناک بقا در شب اتفاق می افتند، داستان شما در عوض در روز اتفاق می افتد که بلافاصله فضای متفاوتی را ایجاد می کند.

صدا در بازی Broken Pieces

بازی واقعاً تمام تلاش خود را می کند تا یک تجربه ترسناک بقا واقعی را ثبت کند در حالی که دقیقاً شبیه آن نیست. الیز در محیط کاملاً تنها است و فقط باید با خودش صحبت کند. خوشبختانه الیز ضبط قابل اعتماد خود را با خود دارد و می تواند به نوارهای صوتی مختلفی که در مکان های مختلف باقی مانده یا حتی به موسیقی هایی که شوهرش برای او ساخته است گوش دهد. گوش دادن به موسیقی در حین کاوش هم آرامش بخش است و هم شما را در آن حال و هوای ترسناک قرار می دهد و همانطور که از بازی های معروف این سبک الهام گرفته است، گوش دادن به نوارهای مختلف سرنخ‌های مورد نیاز برای عناصر گیم‌ پلی بیشتر را نیز باز می‌ کند، بنابراین هنگام گوش دادن به آن توجه کنید و مانند پادکست رفتار نکنید.

سخن پایانی

سخن پایانی

اگر فرمول کلاسیک ترسناک بقا را دوست دارید، Broken Pieces بلیط شما برای نوستالژی است. گیم پلی بازی سرگرم کننده است و با پازل همراه است تا شما را در طول داستان سرگرم کند. در حالی که در ابتدا همه چیز مبهم شروع می‌شود، داستان در نهایت شما را درک می کند و تا زمانی که بازی را به پایان نرسانید شما را در چنگال خود نگه می‌دارد. گرافیک از کیفیت مناسبی برخوردار است و فقط کمی ناراحت کننده است که شخصیت ما به وضوح صحبت نمی کند (یا ممکن است او در ذهن خود صحبت می کند).

نوارهایی که می‌توانید به آن‌ها گوش دهید و نحوه اجرای آن در بازی به نظر واقعی می‌ رسد و به شما این فرصت را می‌‌دهد که هر زمانی که می‌ خواهید موسیقی یا نوارهای دیگر را قرار دهید. به طور کلی، اگر از طرفداران این ژانر هستید، می‌توانید این بازی را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *