0

دانلود آلبوم یانیق کرمی از عاشیق چنگیز مهدی پور

آلبوم یانیق کرمی از عاشیق چنگیز مهدی پور

آلبوم یانیق کرمی اثری است بی کلام از عاشیق چنگیز مهدی پور که به صورت رسمی منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی یانیق کرمی اثری از عاشیق چنگیز مهدی پور است. این آلبوم، شامل ۵ عدد قطعه موسیقی در سبک فولکلور را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۲۳,۰۰۰ تومان است.

آهنگ های آلبوم یانیق کرمی

یانیق کرمی نام اثری است که توسط عاشیق چنگیز مهدی پور منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۵ عدد قطعه موسیقی است در سبک فولکلور منتشر شده است. این آلبوم توسط شرکت نوای شمس تبریز منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگمدت زمان
۱آنا / سه گاه / یانیق کرمی۱۶:۴۶
۲آی شهرتیم شانیم منیم / سه گاه / دیلقم۱۲:۴۷
۳دره لر / ماهور عرفانی۱۲:۰۷
۴ائو لری وار خانا خانا / باشی ساری تئل۰۴:۵۷
۵انتظار ماهنی سی / عاشیق جنون۰۶:۳۸
آلبوم یانیق کرمی از عاشیق چنگیز مهدی پور

بیوگرافی عاشیق چنگیز مهدی پور

چنگیز مهدی‌پور از عاشیق های معاصر ایران است. مهدی‌پور در ۸ اردیبهشت ۱۳۴۰ در روستای شیخ حسینلو از توابع شهرستان کلیبر به دنیا آمد. وی از کودکی شیفته موسیقی بود و از محضر عمویش آشیق عین‌اللّه- که از اساتید معروف آن دیار بود بهره جست و با ساز قوپوز آشنا گردید.

عاشیق چنگیز مهدی پور در سال ۱۳۵۶ در تهران به یادگیری فنون موسیقی ادامه داد و چندین سال به فراگیری نغمات موسیقی آذربایجانی و هنر عاشیقی پرداخت. او همچنین از تکنیک‌های جذاب حسین اسدی در نوازندگی قوپوز بهره جست. در سال ۱۳۶۲ در تهران در آموزشگاه موسیقی چنگ با فراگیری نتهای موسیقی به گردآوری، تحقیق و تألیف قطعات نت‌نویسی شده پرداخت. چنگیز در سال ۱۳۶۸ به تبریز بازگشت و در محضر یحیی اسماعیل‌زاده تئوری موسیقی را فراگرفت.

بیوگرافی عاشیق چنگیز مهدی پور
بیوگرافی عاشیق چنگیز مهدی پور

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *