0

دانلود آلبوم ۱۲۴ قطعه برگزیده از موسیقی کلاسیک ایران از داریوش صفوت

آلبوم ۱۲۴ قطعه برگزیده از موسیقی کلاسیک ایران از داریوش صفوت
بازدید 345

آلبوم ۱۲۴ قطعه برگزیده از موسیقی کلاسیک ایران به انتخاب دکتر داریوش صفوت اثری از امین پاشا صمدیان و داریوش صفوت است که به صورت رسمی در بهمن ۱۳۹۲ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی ۱۲۴ قطعه برگزیده از موسیقی کلاسیک ایران اثری از امین پاشا صمدیان و داریوش صفوت است. این آلـبوم، شامل شش سی‌دی و ۱۲۴ قطعه موسیقی در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت هر یک از لوح‌های این آلبوم، ۱۶,۰۰۰ تومان است.

بررسی آلبوم ۱۲۴ قطعه برگزیده از موسیقی کلاسیک ایران

  • به انتخاب دکتر داریوش صفوت
  • سه تار: داریوش صفوت، امین پاشا صمدیان

این مجموعه شامل قطعاتی است که در کتاب ۱۲۴ قطعه‌ برگزیده از موسیقی ملی ایران منتشر شده است. قسمت اعظم آهنگ‌ها را دکتر داریوش صفوت طی حدود ده سال، ضمن تدریس، برای شاگردانش نواخته و نتیجتاً روی نوار کاست ضبط شده و محفوظ مانده است. تمام قطعات در فرم‌های پیش‌درآمد، رِنگ، چهارمضراب و تصنیف دسته‌بندی شده‌اند. در مورد صاحب اثر به اطلاعات روی نت‌ها اکتفا شده و سعی شده‌ است نت‌ها همان‌طور که بوده‌اند منتقل شوند. قطعاتی که با اجرای دکتر صفوت پیدا نشدند به‌وسیله‌ یکی از شاگردانش دکتر امین‌پاشا صمدیان اجرا شده‌اند. در اغلب قسمت‌ها قطعه با سرعت کم اجرا شده‌ است تا مضراب‌ها و تزیین‌ها به خوبی شنیده شوند.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *