0

10 استراتژی معاملاتی روز برای مبتدیان

معاملات روزانه عبارت است از خرید و فروش یک ابزار مالی در یک روز یا حتی چندین بار در طول یک روز. معاملات روزانه اگر به درستی انجام شود، استفاده از حرکات کوچک قیمت می‌تواند یک بازی سودآور باشد. با این حال، برای مبتدیان و هر کس دیگری که به یک استراتژی خوب فکر شده پایبند نیست، می‌تواند خطرناک باشد.

همه کارگزاران برای حجم بالای معاملاتی که معاملات روزانه ایجاد می‌کند مناسب نیستند. از سوی دیگر، برخی از آنها کاملاً با معامله‌گران روزانه مطابقت دارند. لیست بهترین کارگزاران ما را برای معاملات روزانه برای کسانی که پذیرای افرادی هستند که مایل به تجارت روزانه هستند را بررسی کنید.

کارگزاران آنلاین موجود در لیست ما، Interactive Brokers و Webull نسخه‌های حرفه‌ای یا پیشرفته پلتفرم‌های خود را دارند که دارای نقل قول‌های جریان بی‌درنگ، ابزارهای نموداری پیشرفته، و توانایی وارد کردن و تغییر سفارش‌های پیچیده به‌صورت متوالی است. در زیر، نگاهی به استراتژی‌های معاملاتی ده روزه برای مبتدیان خواهیم داشت. سپس، زمان خرید و فروش، نمودارها و الگوهای اساسی و نحوه محدود کردن ضرر را در نظر خواهیم گرفت.

۱- دانش قدرت است: معامله‌گران روزانه علاوه‌بر آگاهی از رویه‌های معاملات روزانه، باید از آخرین اخبار و رویدادهای بازار سهام که بر سهام تأثیر می‌گذارد، مطلع باشند. این می‌تواند شامل برنامه‌های نرخ بهره سیستم فدرال رزرو، اعلامیه‌های شاخص پیشرو و سایر اخبار اقتصادی، تجاری و مالی باشد. اخبار کسب و کار را اسکن کنید و رسانه‌های خبری آنلاین قابل اعتماد را نشانه‌گذاری کنید.

۲- وجوه را کنار بگذارید: میزان سرمایه‌ای را که می‌خواهید در هر معامله ریسک کنید، ارزیابی کنید و به آن متعهد شوید. بسیاری از معامله‌گران روزانه موفق کمتر از 1٪ تا 2٪ از حساب‌های خود را در هر معامله به خطر می‌اندازند. اگر یک حساب معاملاتی 40000 دلاری دارید و مایلید 0.5٪ از سرمایه خود را در هر معامله به خطر بیندازید، حداکثر ضرر شما در هر معامله 200 دلار (0.5٪ در 40000 دلار) است. مقدار مازاد وجوهی را که می‌توانید با آن معامله کنید و آماده از دست دادن هستید اختصاص دهید.

۳- زمان را کنار بگذارید: معاملات روزانه نیاز به زمان و توجه شما دارد. در واقع، شما باید بیشتر روز خود را رها کنید. اگر زمان محدودی دارید، آن را در نظر نگیرید. معاملات روزانه به یک معامله‌گر نیاز دارد که بازارها را ردیابی کند و فرصت‌هایی را که در هر زمانی در ساعات معاملاتی ممکن است به وجود بیایند را شناسایی کند. آگاه بودن و حرکت سریع کلیدی است.

۴- از کوچک شروع کنید: به عنوان یک مبتدی، در طول یک جلسه روی حداکثر یک تا دو سهم تمرکز کنید. ردیابی و یافتن فرصت‌ها تنها با چند سهام آسان‌تر است. اخیراً تجارت سهام کسری به طور فزاینده‌ای رایج شده است. این به شما امکان می‌دهد مقادیر دلاری کمتری را که می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید مشخص کنید. این بدان معناست که اگر سهام آمازون با قیمت 3400 دلار معامله شود، بسیاری از کارگزاران اکنون به شما اجازه می‌دهند یک سهم کسری را با مبلغی که می‌تواند تا 25 دلار یا کمتر از 1 درصد از سهام کامل آمازون باشد، خریداری کنید.

۵- از سهام کوچک خودداری کنید: احتمالاً به دنبال معاملات و قیمت‌های پایین هستید اما از سهام کوچک دوری کنید. این سهام اغلب نقدشونده نیستند و شانس رسیدن به سود با آنها اغلب ضعیف است. بسیاری از سهام که زیر 5 دلار در هر سهم معامله می‌شوند، از بورس‌های اصلی خارج می‌شوند و فقط در خارج از بورس (OTC) قابل معامله هستند. مگر اینکه فرصتی واقعی می‌بینید و تحقیقات خود را انجام داده‌اید، از این موارد دوری کنید. در مورد ارزهای دیجیتال نیز چنین است، تمرکز خود را بر روی ارزهای اصلی بگذارید.

۶- زمان معاملات را مدیریت کنید: بسیاری از سفارش‌های ثبت شده توسط سرمایه‌گذاران و معامله‌گران به محض باز شدن بازارها در صبح شروع به اجرا می‌کنند که به نوسانات قیمت کمک می‌کند. یک بازیکن باتجربه ممکن است بتواند الگوهای سفارشات باز و زمانی را برای کسب سود تشخیص دهد. اما برای مبتدیان، شاید بهتر باشد که در 15 تا 20 دقیقه اول بازار را بدون هیچ حرکتی مطالعه کنند. ساعات میانی معمولاً نوسانات کمتری دارند. سپس حرکت دوباره به سمت زنگ بسته شدن شروع می‌شود. اگرچه ساعات شلوغی فرصت‌هایی را ارائه می‌دهد، اما برای مبتدیان در ابتدا بهتر است از آنها اجتناب کنند.

۷- کاهش ضرر با سفارشات محدود: تصمیم بگیرید که از چه نوع سفارش‌هایی برای ورود و خروج از معاملات استفاده می‌کنید. آیا از سفارشات بازار استفاده خواهید کرد یا سفارشات محدود؟ سفارش بازار با بهترین قیمت موجود در آن زمان و بدون تضمین قیمت انجام می‌شود. زمانی مفید است که شما فقط می‌خواهید وارد یا خارج از بازار شوید و اهمیتی به پر شدن با قیمت مشخص ندارید. سفارش محدود قیمت را تضمین می‌کند اما اجرا را تضمین نمی‌کند. سفارش‌های محدود می‌توانند به شما کمک کنند تا با دقت و اطمینان بیشتری معامله کنید زیرا قیمتی را تعیین می‌کنید که باید سفارش خود را در آن اجرا کنید. یک سفارش محدود می تواند ضرر شما را در برگشت‌ها کاهش دهد. با این حال، اگر بازار به قیمت شما نرسد، سفارش شما پر نمی‌شود و موقعیت خود را حفظ خواهید کرد. معامله‌گران روز پیچیده‌تر و با تجربه‌تر ممکن است از استراتژی‌های گزینه برای محافظت از موقعیت خود نیز استفاده کنند.

۸- در مورد سود واقع بین باشید: یک استراتژی برای سودآوری نیازی به موفقیت دائمی ندارد. بسیاری از معامله‌گران موفق ممکن است فقط در 50٪ تا 60٪ از معاملات خود سود ببرند. با این حال، آنها بیشتر از برنده‌های خود سود می‌برند تا بازنده‌هایشان. اطمینان حاصل کنید که ریسک مالی در هر معامله به درصد خاصی از حساب شما محدود می‌شود و روش‌های ورود و خروج به وضوح تعریف شده است.

۹- خونسرد بمانید: مواقعی وجود دارد که بازار سهام اعصاب شما را آزمایش می‌کند. به عنوان یک معامله‌گر روزانه، باید یاد بگیرید که حرص، امید و ترس را از خود دور کنید. تصمیم‌گیری‌ها باید براساس منطق باشد نه احساسات.

۱۰- به برنامه پایبند باشید: معامله‌گران موفق باید سریع حرکت کنند، اما مجبور نیستند سریع فکر کنند، چرا؟ زیرا آنها یک استراتژی معاملاتی را از قبل توسعه داده‌اند، همراه با نظم و انضباط برای پایبندی به آن. مهم است که فرمول خود را دنبال کنید نه اینکه دنبال سود باشید. اجازه ندهید که احساسات شما بهترین حالت را داشته باشد و باعث شود استراتژی خود را کنار بگذارید. یک شعار معاملات روزانه را در نظر داشته باشید: تجارت خود را برنامه‌ریزی کنید و برنامه خود را معامله کنید.

چه چیزی معاملات روز را دشوار می‌کند؟

معاملات روزانه نیاز به تمرین و دانش زیادی دارد و عوامل متعددی وجود دارد که می‌تواند آن را چالش برانگیز کند. اول، بدانید که در مقابل حرفه ای‌‌هایی قرار می‌گیرید که حرفه‌شان حول محور تجارت می‌چرخد. این افراد به بهترین فناوری و ارتباطات در صنعت دسترسی دارند. این بدان معناست که آنها برای موفقیت در پایان آماده شده‌اند. به‌عنوان یک معامله‌گر روز آغازین، ممکن است مستعد سوگیری‌های عاطفی و روانی باشید که بر معاملات شما تأثیر می‌گذارد – به عنوان مثال، زمانی که سرمایه شخصی شما درگیر است و در یک معامله پول از دست می‌دهید. معامله‌گران حرفه‌ای با تجربه و ماهر با نقدینگی بالا معمولاً قادر به غلبه بر این چالش‌ها هستند.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *