0

دانلود آلبوم هایکوها از احسان صبوحی و گردا گرتنز

آلبوم هایکوها از احسان صبوحی و گردا گرتنز

آلبوم هایکوها اثری است بی کلام از احسان صبوحی و گردا گرتنز که به صورت رسمی در آبان ۱۳۹۵ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی هایکوها اثری از احسان صبوحی و گردا گرتنز است. این آلبوم شامل ۱۷ قطعه موسیقی در سبک کلاسیکال و تجربی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۷۶,۰۰۰ تومان است.

آلبوم هايكوها اثری است حاصل همكارى احسان صبوحى آهنگساز معاصر ايرانی و گردا گرتنز آهنگساز معاصر و فيلسوف هلندی. ايده‌ نخست و اصلى اين همكارى توسط فوكين فرهوف (استاد پيانو) مطرح شد. و سپس با همكارى دپارتمان پيانوى بنياد فرهنگى مدرسه موسيقى SKVR شهر رتردام مراحل آماده‌سازى كنسرت و ضبط آلبوم شكل گرفت.

همگام با تمرین‌های منظم و مستمر هنرجویان پيانو كه از طريق هايكوها با موسيقى معاصر جهان و ايران آشنا مى‌شدند، گردا گرتنز بر اساس هركدام از هايكوهاى پيانویی که شکل اصلی این پروژه بود، ابتدا به طراحى و ساخت هايكوهايى با اصوات الكترونيك و سپس براى هركدام به طراحى و ساخت پروجكشن پرداخت. در اواسط پروژه، سه شاعر برجسته هلند، سوانبورن، تربراک و گرتنز شعرهایى را بر اساس فرم شعرى هايكو طراحى كردند. مجموعه حاضر (۱۷ هایکو برای پیانو و الکترونیک) اجرای روز پایانی نوازندگان پیانو در این پروژه است که در سالن اصلی مدرسه، توسط سوفی ساند ضبط و مسترینگ شده است.

آهنگ های آلبوم هایکوها

هایکوها نام اثری است که توسط گردا گرتنز و احسان صبوحی منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۱۷ عدد قطعه موسیقی است در سبک کلاسیکال و تجربی منتشر شده است. این آلبوم توسط موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱تکوین
۲فصل بهار
۳بیداری زمین
۴ای عشق …
۵تابستان است …
۶درخت و پوسیده
۷نارونِ پیر
۸احساس پاییز
۹به رنگ پاییز
۱۰نورِ سرد «با الهام از شعر “مُشتی نور سرد” از دکتر ضیاء موحد»
۱۱شب، دریا، زمستان «با الهام از شعری به همین عنواز از عباس کیارستمی»
۱۲دانه برف
۱۳شب زمستانی
۱۴یک روز مهمان من باش!
۱۵سه گنجشک
۱۶سنگفرش
۱۷من دیدمش…

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *