0

معرفی ارز دیجیتال الاستوس Elastos (ELA)

ارز دیجیتال الاستوس Elastos قصد دارد نسخه‌ای از اینترنت مبتنی‌بر بلاکچین باشد. این پروژه از سال 2000 شروع به کار کرده است. با این حال، نسخه فعلی که مبتنی‌بر فناوری بلاکچین است و توسط Elastos در حال توسعه است، در ژوئن 2017 تاسیس شد.

تیم سازنده این پروژه معتقد است که اتریوم و همچنین پلتفرم‌های غیرمتمرکز DApp با محدودیت‌هایی در مقیاس‌بندی مواجه هستند. به گفته الاستوس، در حالی که این برنامه‌ها برای قراردادهای هوشمند عالی هستند، آهسته هستند، انعطاف‌پذیر نیستند و برای کاربردهای کامل ناخوشایند هستند. Elastos پلتفرمی برای برنامه‌های غیرمتمرکز یا به اختصار DApps است که ادعا می‌کند بسیاری از این محدودیت‌ها را حل می‌کند.

با Elastos، جدا از این واقعیت که مالکیت کامل بر دارایی‌های دیجیتال خود را به دست می‌آورید، برای اجرای DAppها نیازی به دسترسی به اینترنت ندارید. همه DAppها روی Smart Web اجرا خواهند شد. ایده پشت این وب هوشمند محافظت از شما در برابر بدافزارها و سایر حملات دیجیتالی است که شما را در معرض سرقت داده‌ها قرار می‌دهد. این پلتفرم برای موبایل بهینه شده است و می‌توانید DApp‌های شبکه را روی هر سیستم عاملی اجرا کنید.

بنیانگذاران الاستوس چه کسانی هستند؟

هنگامی که صحبت از بنیانگذاران الاستوس Elastos می‌شود، این پروژه در سال 2000 آغاز شد، زمانی که بنیانگذار Rong Chen روی سیستم عامل‌ها در Microsoft Research کار می‌کرد. او به چین بازگشت تا چشم انداز خود را توسعه دهد، سیستم عاملی که برای کل وب طراحی شده است.

رونگ چن از سال 1992 تا 2000 مهندس نرم‌افزار ارشد مایکروسافت بود و پس از آن مدیر ارشد فناوری Kortide (پکن) را تأسیس کرد و در سال 2003 رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کورتید شد و در سال 2017 رئیس بنیاد Elastos شد.

بعدها، زمانی که بلاکچین به عنوان یک فناوری انقلابی در سال 2017 ظهور کرد، رونگ با فنگ هان، بنیانگذار Elastos برای ترکیب بلاکچین و تکمیل چشم انداز خود هماهنگ کرد.

فنگ هان به عنوان مربی در دانشگاه Tsinghua شروع به کار کرد و پس از آن مدیر مدرسه Yuncol شد. در سال 2017 او یکی از بنیانگذاران Elastos شد و در حال حاضر بنیانگذار MIT IDE Blockchain Pillar and Foundation است.

چه چیزی الاستوس را منحصر به فرد می‌کند؟

Elastos دارای چهار ستون است که جداسازی شبکه و همچنین انعطاف پذیری پلتفرم را امکان پذیر می‌کند. اینها بلاکچین، زمان اجرا، حامل و کیت توسعه نرم افزار یا SDK هستند.

  • بلاکچین عملکرد برنامه را بین زنجیره اصلی و زنجیره جانبی برای هر برنامه جداگانه جدا می‌کند.
  • زمان اجرا به شما انعطاف پذیری می‌دهد تا برنامه‌های DApp را خارج از سیستم عامل Elastos به طور کامل اجرا کنید.
  • حامل یک سرویس اینترنتی غیرمتمرکز همتا به همتا است که در آن می‌توانید قدرت محاسباتی و فضای ذخیره‌سازی خود را به سایر کاربران اجاره دهید.
  • کیت توسعه نرم افزار برنامه هایی را به Smart Web متصل می کند که برای برنامه های غیر Elastos مفید است.

برنامه elastOS کل اکوسیستم غیرمتمرکز را به یک برنامه می‌آورد. این محصول پرچمدار Elastos Smartweb کل اکوسیستم غیرمتمرکز را در یک برنامه واحد دارد.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *