0

بازی حلقه الدن (Elden Ring)

حلقه الدن

حلقه الدن (Elden Ring) یکی از بهترین عنوان های معرفی شده در دسته بازی های کامپیوتری در سال‌های اخیر است.

به گزارش خوبو، این بازی که برای X Box One، X Box One S|X، Playstation 4، Playstation 5 و PC در دسترس است، توانسته محبوبیت بالایی را در بین کاربران به خود اختصاص دهد.

بازی حلقه الدن چیست؟

در Elden Ring، بازیکنان در میان سرزمین‌های مختلف سفر می‌‌کنند. این بازی دنیای فانتزی جدیدی است که توسط هیدتاکا میازاکی، خالق سری بازی‌ های ویدیویی تاثیرگذار Dark Souls و جورج آر آر مارتین، نویسنده پرفروش‌‌ترین سریال فانتزی نیویورک تایمز به نام AA Song of Ice and Fire  ساخته شده است.

با کشف رمز و راز قدرت Elden Ring، بازیکنان با دشمنانی دارای پیشینه‌های گوناگون و شخصیت‌‌هایی با انگیزه‌‌های منحصربه‌فرد برای کمک یا ممانعت از پیشرفتشان روبه‌رو می‌‎شوند.

کلاس های Elden Ring

کلاس های Elden Ring

Elden Ring دارای 10 کلاس یا شخصیت مختلف برای انتخاب است که اسلحه های شروع، زره‌ها، ویژگی‌ها، مهارت‌ها و جادوهای شما را تعیین می‌کند. به خاطر داشته باشید که این فقط یک پایه برای شخصیت شما است و لزوماً شما را در یک مسیر یا چند مسیر مختلف بازی قرار نمی‌دهد.

10 کلاس یا شخصیت موجود در این بازی عبارتند از:

 • Astrologer
 • Bandit
 • Confessor
 • Hero
 • Prisoner
 • Prophet
 • Samurai
 • Vagabond
 • Warrior
 • Wretch

انتخاب کلاس بازی با توجه به ترجیحات شما انجام می‌شود.

مشخصات و ویژگی های شخصیت های بازی

مشخصات اولیه موجود در Elden Ring برای هر کسی که قبلا Dark Souls را بازی کرده است آشنا خواهد بود. این  مشخصات عبارتند از HP، FP و Stamina.

8 آمار یا ویژگی اصلی در Elden Ring موجود است که توانایی مبارزاتی شخصیت شما را تعیین می‌کند. این ویژگی‌ها عبارتند از:

 • قدرت (vigor): این ویژگی HP (میزان سلامتی شخصیت) را افزایش می‌دهد.
 • ذهن (mind): این مورد FP (نقطه تمرکز) را افزایش می‌دهد.
 • قدرت تحمل و پایداری (Endurance): استقامت و تحمل بار را افزایش می‌دهد.
 • Strength: قدرت حمله سلاح‌ های مبتنی بر قدرت مانند Greatswords و Battle Axes را افزایش می‌دهد.
 • مهارت: قدرت حمله سلاح های مبتنی بر مهارت از جمله کمان و خنجر را افزایش می‌دهد.
 • هوش: برای جادوها نیاز است و آسیب آن‌ها را افزایش می‌دهد.
 • ایمان: برای ریختن افسون ها لازم است و قدرت آن ها را افزایش می‌دهد.
 • Arcane: شانس شما را در اکتشاف افزایش می‌دهد.

نشان ها در حلقه الدن

نشان ها در Elden Ring هدایای ویژه ای هستند که در هنگام خلق شخصیت انتخاب می شوند. هر کلاسی می‌تواند هر نشانی را برای شروع بازی انتخاب کند. همه نشان‌ها را نیز می‌توان بعداً به دست آورد. به این‌ها به عنوان یک امتیاز اضافی برای ساخت شخصیت خود در مراحل اولیه فکر کنید. همچنین می‌‌توانید در صورت تمایل، این نشان ها را نگیرید.

9 نشان که در Elden Ring وجود دارد، از جمله:

 • Crimson Amber Medallion: این مدال‌ها منبت کاری شده با کهربای زرشکی است و حداکثر HP را افزایش می‌دهد.
 • Land’s Between Rune: این مورد را برای Runes مصرف کنید. آن ها به شما امکان می دهد به سرعت سطح خود را بالا ببرید.
 • Golden Seed: برای ارتقاء قمقمه ی شما استفاده می شود.
 • Fanged Imp Ashes: احضار روح.
 • Cracked Pot: جزء اقلام صنایع دستی که برای ساخت گلدان های پرتابی استفاده می شود.
 • کلید Stonesword: یک قفل Imp Gargoyle را باز می کند.
 • Bewitching Branch: پنج شاخه مقدس که دارای قدرت فریبنده هستند.
 • Boiled Prawn: پنج تکه میگو که آسیب ندیدن فیزیکی را تقویت می کند.
 • Shabriri’s Woe: تشدید جنون را افزایش می دهد.

سطح آموزش حلقه الدن

مانند بسیاری از عناوین دیگر از این سبک،  Elden Ring  نیز شما را خیلی زود در مقابل یک رویارویی سخت با رئیس قرار می دهد که اکثر بازیکنان نمی توانند فوراً آن را شکست دهند. نگران نباشید! راهی برای بازگشت به این منطقه وجود دارد.

بازیکنان تشویق می‌ شوند تا برای یادگیری اصول اولیه بازی از جمله حمله کردن، مخفی‌ کاری و موارد دیگر، سطح آموزشی آسان‌ تری را در ابتدا طی کنند.

دنیای بازی Elden Ring

دنیای بازی The Elden Ring

دنیای بازی Elden Ring بسیار عظیم است. بزرگترین عنوان Soulsborne تا به امروز و شامل 6 منطقه یا بوم مجزا از جمله زمین های بادگیر، صخره های کوهستانی و باتلاق های سمی است.

هر منطقه فوق العاده بزرگ و متنوع است و به طور بالقوه به مناطق فرعی تقسیم می شود. به عنوان مثال، اولین منطقه لیمگریو تعاریف بیشتری دارد که منظره را شکل می‌ دهد، از جمله دشت‌ های وسیع لیمگریو غربی و شرقی، ساحل شبه‌ جزیره ویپینگ و قلعه استورم‌ ویل.

هر منطقه شامل Legacy Dungeon است. یک رویارویی گسترده و عمیق در سیاهچال که بازیکنان را تا حد زیادی به یاد سری های Dark Souls می‌ اندازد. این سیاه چال ها شامل پکیج های چالش برانگیز از دشمنان، مینی باس ها و یک رویارویی حماسی با باس نهایی و یکی از نیمه خدایان بازی است.

اطلاعات بیشتر در مورد Legacy Dungeons

اطلاعات بیشتر در مورد Legacy Dungeons

هر منطقه شامل بسیاری از غارهای کوچکتر، گودال ها، معادن و … است که محتوای کلی منطقه را به طور قابل ملاحظه ای گسترش می دهد.

مناطق در Elden Ring نیازی به پاکسازی با ترتیب خاصی ندارند و سیاه‌ چال‌ های قدیمی و باس‌ های اصلی داخل نیز لزوماً نیازی به شکست دادن ندارند تا بازیکن بتواند به منطقه بعدی حرکت کند. این بازی یک تجربه جهان باز واقعی با محدودیت های کمی برای بازیکن در این راه است.

مسیرهای متعددی برای رسیدن به هدف شما ممکن است وجود داشته باشد، مانند شکستن دروازه قلعه یا عبور از یک ورودی جانبی کمتر شناخته شده. در هنگام تلاش برای مقابله با قلعه Stormveil مسیرهای جایگزین وجود دارد به خصوص اگر ترجیح می دهید از جنگ اجتناب کنید یا از مخفی کاری استفاده کنید این امر بسیار مهم است.

یک منطقه زیرزمینی کامل نیز در حلقه الدن وجود دارد. این فقط یک غار یا سیاه چال زیرزمینی نیست که در اینجا در مورد آن صحبت می کنیم. این یک منطقه قابل بازی عظیم است که اندازه کلی نقشه Elden Ring را بسیار افزایش می دهد. بنابراین به اندازه دنیای بالای زمین، این منطقه زیرزمینی نیز وجود دارد.

نقشه کلی حلقه الدن

نقشه کلی حلقه الدن

نقشه کلی برای حلقه الدن دارای سبک طراحی زیبایی است که شامل مناطق ناشناخته نیز می‌شود و دید شما را نسبت به مناطقی که هنوز بازدید نکرده اید محدود می کند.

چندین نوع مختلف از نمادها را می‌ توان توسط بازیکن روی نقشه قرار داد و به شما این امکان را می‌‌دهد که نقاط مورد علاقه خود را مشخص کنید تا بعداً به آن‌ ها بازگردید. از جمله باس های چالش برانگیز، گنج، NPC و موارد دیگر.

Beacon را نیز می توان در هر نقطه از نقشه قرار داد. سپس آن Beacon ها به عنوان ستون های بلند نور آبی در دنیای بازی ظاهر می شوند و به شما کمک می کنند تا اهداف مورد نظر خود را راحت تر دنبال کنید.

درجه سختی حلقه الدن

مهم نیست که هیچ تعیین دشواری یا حالت آسان در Elden Ring وجود ندارد. در عوض، بازیکنانی که در حال مبارزه هستند تشویق می‌شوند تا برای یافتن سلاح‌ ها، زره‌ ها و توانایی‌ های بهتر ادامه دهند، شخصیت خود را ارتقا ببخشند یا از طریق همکاری، از دیگر بازیکنان کمک بگیرند.

Estus Flasks در حلقه الدن

Estus Flasks در حلقه الدن

برای بازیابی HP و FP در Elden Ring استفاده می شود. دقیقاً مانند Dark Souls 3، بازیکنان می توانند انتخاب کنند که چه تعداد از کل Flasks به بازیابی هر منبع اختصاص داده شده است.

در Elden Ring، بازیکنان حتی می‌ توانند Flask های خود را با هم ترکیب کنند و اثراتی مانند استقامت و حتی آسیب‌ های انفجاری به دست آید. این از آیتمی به نام Flask of Wonderous Physick می آید که بعداً در بازی به دست می آورید.
در نهایت با شکست دادن گروه‌هایی از دشمنان اغلب این ایتم شما را دوباره پر می‌شود و به شما کمک می‌ کند تا در میانه نبردهای شدید بدون نیاز به بازگشت به جلو بروید.

مبارزه در حلقه الدن

مبارزه در حلقه الدن

گزینه های مبارزه زیادی در Elden Ring وجود دارد. همانطور که در یک بازی به سبک Souls انتظار دارید، سلاح ها می توانند یک دستی یا دو دستی باشند. سلاح‌ های دو دستی به شما امکان دسترسی به حملات منحصر به فرد از نوع Weapon Art به نام Ashes of War را می‌دهند که در ادامه در این مورد بیشتر توضیح خواهیم داد. حملات شارژ شده نیز در Elden Ring امکان پذیر است که منجر به آسیب بیشتر می شود.

آسیب به دشمنان بخش بزرگی از نبرد در Elden Ring خواهد بود، اگرچه هیچ متر قابل مشاهده‌ ای روی دشمنان وجود ندارد که به شما نشان دهد چقدر آسیب به دشمن وارد کرده اید.

Powerstancing بازگشتی حماسی به Elden Ring ایجاد می کند و به بازیکنان این امکان را می دهد که قفل حرکت های جدید و قدرتمند را در حالی که همزمان از دو سلاح استفاده می کنند باز کنند. تنها محدودیت در اینجا این است که هر دو سلاح باید از یک نوع باشند.

Ashes Of War  در حلقه الدن

Ashes Of War  در حلقه الدن

 Ashes Of War هنرهای رزمی منحصر به فردی هستند که می توان آن ها را در Elden Ring به دست آورد. خاکستر را می توان روی اکثر سلاح ها اعمال کرد و قابل تعویض هستند و به شما امکان می دهد سبک های مبارزه را بین سلاح‌های مختلف در بازی ترکیب و مطابقت دهید. می توانید Ashes Of War را به عنوان سبک های مبارزه در دنیای Elden Ring در نظر بگیرید.

Ashes جلوه‌های رزمی قدرتمندی را ارائه می‌کند . آن ها را می توان خریداری کرد، در دنیا پیدا کرد یا از دشمنان کشته شده غارت کرد. برخی از سلاح‌ های منحصر به فرد و افسانه‌ ای دارای Ash Of War هستند که قابل تغییر نیست و فقط با آن سلاح خاص کار می‌ کند.

گارد کانتر در حلقه الدن

با استفاده از سپر، می توان از حملات محافظت کرد. بدیهی است که اگر یک سپر مجهز داشته باشید، مؤثرتر است. محافظت زمانی که با حملات به درستی زمان بندی شده باشد می تواند منجر به حرکت موثری به نام گارد کانتر شود. یک جلوه بصری و صوتی منحصربه‌فرد زمانی پخش می‌ شود که شما از خود در مقابل دشمن محافظت می‌ کنید و این می‌ تواند موضع دشمن را نیز بشکند. همانطور که در Elden Ring انتظار می رود، این کار Stamina را مصرف می‌کند و اگر استقامت شما تمام شود، موضع شما شکسته خواهد شد.

اسپل یا طلسم در حلقه الدن

اسپل یا طلسم در حلقه الدن

اسپل ها در حلقه الدن توانایی های جادویی قدرتمندی هستند که به شکل طلسم می آیند. جادوها برای استفاده به مقدار مشخصی از آمار هوش نیاز دارند در حالی که طلسم ها به آمار ایمان نیاز دارند. هر دو نوع از FP استفاده می‌کنند.

جادوها در Elden Ring همچنین می توانند شارژ شوند و اغلب در مقایسه با ابتدای خود جلوه های کاملاً جدیدی دارند، نه فقط آسیب بیشتر. به عنوان مثال، برخی از جادوهای تقویت شده نیز ممکن است دشمنان سوار را نابود کنند یا اثرات ماندگارتری ایجاد کنند در صورتی که همان مقدار FP را در مقایسه با طلسم معمولی مصرف می کند.

این طلسم ها در Elden Ring باید ابتدا قبل از اجرا شدن به خاطر سپرده شود. هر اسپل بسته به قدرت اسپل به 1 یا 2 اسلات حفظی نیاز دارد.

مخفی کاری در حلقه الدن

حرکت به صورت خم شده می‌ تواند تاثیر زیادی بر مبارزات شما در حلقه Elden داشته باشد. دشمنان در حالت خمیده کمتر متوجه شما خواهند شد و این حالت در شب حتی بیشتر تقویت می شود. حمله به دشمنان در حالت خمیده می‌تواند منجر به آسیب جدی شود.

تورنت، اسب شما در حلقه الدن

تورنت، اسب شما در حلقه الدن

تورنت اسب قابل اعتماد و جادویی شما در Elden Ring است. این موجود با سرعت های استثنایی حرکت می کند و به میزان قابل توجهی امکان تحرک و گزینه‌های مبارزه شما را در بازی افزایش می دهد. در حین سوار شدن به تورنت، می‌‌توانید با فشار دادن دکمه پرش متوالی، به ارتفاع‌ های بالاتر بپرید و دوبار پرش کنید. دویدن روی تورنت به شما این امکان را می‌ دهد تا از باس های خطرناک و دسته‌ ای از دشمنان فرار کنید.

بازیکنان می توانند از اکثر سلاح ها استفاده کنند و حتی در هنگام نصب بر روی تورنت، جادوها را انجام دهند. این‌ها ممکن است در مقایسه با استفاده از آن ها روی زمین، انیمیشن‌های متفاوت و حتی زمان متفاوتی داشته باشند، بنابراین مطمئن شوید که قبل از مبارزه با هر چیزی قوی‌ تر مانند یک باس، زمانی را برای تمرین روی دشمنان ضعیف‌ تر اختصاص دهید تا زمان‌بندی خود را به درستی انجام دهید. اگر بتوانید درست زمان‌ بندی کنید، به نظر می‌ رسد که این ها یک راه بسیار قدرتمند برای شکست دادن دشمنان در میدان باز هستند.

اگر در حین سوار شدن به اسب آسیب زیادی وارد کنید، زمین خواهید خورد، روی پشت خود فرود می آیید و شما را برای چند ثانیه آسیب پذیر می کند و به احتمال زیاد در این فرآیند کشته می شوید. در این مورد بسیار بهتر است که قبل از این اتفاق از اسب خود پیاده شوید یا از اسب خود بپرید.

پدهای پرش

یکی دیگر از کارهایی که می توانید هنگام سوار شدن انجام دهید، استفاده از پدهای پرش در سراسر جهان است که به عنوان Spirit Springs شناخته می شوند. پرش روی اسپریت اسپرینگ در حین سوار شدن بر روی تورنت به شما یک پرش تقویت‌ شده فوق‌ العاده قدرتمند می‌ دهد که شما را در هوا بسیار بالا می‌ برد. سوار شدن بر آن جریان هوا از چشمه روح می تواند به شما کمک کند به مناطق جدید و دشوار دسترسی پیدا کنید. همچنین توجه داشته باشید که اگر هنگام سوار شدن به اسپریت اسپرینگ فرود بیایید یا در هنگام سوار شدن به داخل اسپریت اسپرینت بیفتید، حتی اگر از ارتفاع بسیار بالا باشد آسیب نخواهید دید، بنابراین این روش پیمایش مفید دیگری است.

سلاح، زره و ارتقاء در حلقه Elden

سلاح در حلقه Elden

طیف وسیعی از سلاح ها در Elden Ring وجود دارد که شامل شمشیر، نیزه، چماق، لنس، تبر و بسیاری موارد دیگر می‌شود.

انواع زره های سبک، متوسط ​​و سنگین نیز وجود دارند که گزینه‌های زیادی برای دفاع از خود در اختیار شما قرار می‌دهند. زره‌های سنگین به‌ویژه قدرت بالاتری را برای ساخت شما فراهم می‌‌کنند و باعث می‌ شود کمتر از حملات دشمن متزلزل شوید. استفاده از یک سلاح سنگین با دو دست تأثیری مشابه دارد.

میزهای Smithing را نیز می توان در جهان برای ارتقاء جزئی سلاح ها مورد استفاده قرار داد.

ابزار در حلقه الدن

بازیکنان نسبتاً در اوایل بازی می توانند یک کیت ساخت وسایل دریافت کنند. اقلام اولیه ساخته شده شامل مواردی مانند پیکان، چاقو و بمب، مواد مصرفی و پوشش‌ های سلاح است که می‌ تواند با افزودن جلوه‌ های ویژه و موارد دیگر به سلاح‌ های مجهز شما را آسیب افزایش دهد. کتاب‌ های ترکیب ساخت پیشرفته‌ تر را می‌توانید در دنیا پیدا کنید یا از تاجران NPC خریداری کنید.

مواد تشکیل دهنده ساختن ابزار را بسته به زیست آن مناطق، مانند پروانه ها یا میوه ها در مزارع Limgrave یا قارچ ها و ریشه ها در غارهای زیرزمین می توان در هر کجای بازی پیدا کرد.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

 • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *