0

دانلود آلبوم بالابرزان از گروه تال و فرج علیپور

آلبوم بالابرزان از گروه تال و فرج علیپور

آلبوم بالابرزان اثری است با خوانندگی فرج علیپور و اجرای گروه تال که به صورت رسمی در اردیبهشت ۱۴۰۱ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی بالابرزان اثری از گروه تال و فرج علیپور است. این آلبوم، شامل ۱۴ قطعه موسیقی در سبک فولکلور را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۶۸,۰۰۰ تومان است.

«چوپی»، «بانو بانو»، «شبانه»، «جومه آوی»، «چش سی»، «مریم»، «ملک دوس»، «سیت بیارم»، «آرزو»، «شرط»، «قمرتاج»، «هالو گنم خره»، «خوش اومایی»، «بالابرزان» عنوان قطعاتی هستند که با زبان لُری در دسترس مخاطبان قرار گرفته‌اند. البته اغلب این قطعات مشتمل بر آثار پرطرفداری است که گروه تال طی سال‌های اخیر آن‌ها را در قالب کنسرت‌های مختلف برای علاقه‌مندان اجرا کرده‌اند.

فرج علیپور از جمله هنرمندان پیشکسوت موسیقی منطقه لرستان است. وی از سال ۱۳۴۸ تاکنون فعالیت‌های متعددی را در عرصه‌های خوانندگی و نوازندگی ساز کمانچه انجام داده است. این هنرمند طی سال‌ها به همراه فرزندان هنرمندش و تعداد دیگری از هنرمندان مختلف با گروه موسیقی «تال» کنسرت‌های متعددی را با محوریت رپرتوار موسیقی منطقه لرستان انجام داده است. عمده این اجراها علاوه بر استقبال هموطنان لُر مورد توجه دیگر مخاطبان نیز قرار گرفته‌اند.

این هنرمند پیشکسوت موسیقی که از شورای ارزشیابی هنرمندان کشور نشان درجه یک نیز دریافت کرده، طی سال‌های اخیر علاوه‌بر اجراهای متعدد در تهران و شهرستان‌ها در کشورهای آلمان، فرانسه، بلژیک، انگلیس، سوئد، نروژ، دانمارک، استرالیا، عراق نیز کنسرت‌هایی را برگزار کرده است.

آهنگ های آلبوم بالابرزان

بالابرزان شامل ۱۴ عدد قطعه موسیقی است که توسط گروه تال و فرج علیپور منتشر شده است. این آلبوم در سبک فولکلور منتشر شده است.

#نام آهنگ
۱چوپی
۲بانو بانو
۳شبانه
۴جومه آوی
۵چش سی
۶مریم
۷ملک دوس
۸سیت بیارم
۹آرزو
۱۰شرط
۱۱قمرتاج
۱۲هالو گنم خره
۱۳خوش اومایی
۱۴بالابرزان

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *