0

معرفی خبرگزاری فارس

farsnews

معرفی خبرگزاری فارس | خبرگزاری فارس یکی از محبوب ترین و نخستین سایت خبری در ایران است که از سال ۱۳۸۱ فعالیت خود را آغاز کرده است.

به گزارش خوبو، آرم این خبرگزاری به شکل حرف “فا” طراحی شده که امواج مدور آب را نشان می‌دهد. این حرف یکی از قابلیت‌‌های خبر یعنی ایجاد امواج و حرکت در جامعه اشاره دارد.

معرفی خبرگزاری فارس

این خبرگزاری اخبار را به زبان های فارسی، عربی، انگلیسی و ترکی منتشر می‌کند.

بودجه خبرگزاری فارس، از طریق کمک‌ های فرهنگی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران تأمین می‌شود. اکثرا مدیران این خبرگزاری، سابقه عضویت در دستگاه نظامی سیاسی را داشته یا دارند.

خبرگزاری فارس در سایر استان‌ها مانند خوزستان، کرمانشاه، همدان، یزد، لرستان، آذربایجان غربی و خراسان جنوبی دفاتر خود را دایر کرده است.

جشنواره فصلی فارس با هدف افزایش رقابت در رشد کیفی و محتوایی خبر و شناسایی برترین خبرنگاران و آثارشان در سال‌های گذشته برگزار شده است.

معرفی خبرگزاری فارس

دانشکده رسانه و مرکز آموزش خبرنگاری فارس

یکی از مهمترین قسمت‌های موسسه فرهنگی فارس، تاسیس دانشکده رسانه فارس است. این موسسه مجوز مرکز آموزشی خود را در سال 1392 از دانشگاه علمی کاربردی گرفته و در رشته خبرنگاری و عکاسی، در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته به آموزش پرداخته است.

نکته دیگر در مورد خبرگزاری فارس تاسیس مرکز آموزش خبرنگاری با نام باشگاه خبری توانا در سال ۱۳۸۷ است. این مرکز با جذب جوانان متعهد افرادی را برای تزریق به تحریریه خود تربیت کرده است و در حال حاظر از آنها به بهترین نحو استفاده میکند.

سایت خبری فارس دارای اپلیکشن در نسخه های اندروید بوده و به کاربرانش قول داده نسخه آیفون خود را هم به زودی منتشر کند.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *