0

Friend.tech چیست؟ کسب درآمد از تولید محتوا

  • Friend.tech راه جدیدی را برای سازندگان ارائه می دهد تا از طریق توجه نمادین از محتوا کسب درآمد کنند، اما با چالش‌هایی در رابطه با حریم خصوصی و امنیت مواجه است.
  • با استفاده از یک سیستم منحصربه‌فرد «کلیدها»، friend.tech به سازندگان اجازه می‌دهد تا از نفوذ خود کسب درآمد کنند و در عین حال دسترسی کاربران به محتوای انحصاری را نیز فراهم کند.
  • علیرغم چالش‌های موجود، رویکرد نوآورانه Friend.tech برای کسب درآمد از محتوا، آینده امیدوارکننده‌ای را نشان می‌دهد که نحوه تعامل رسانه‌های اجتماعی و بلاک چین را تغییر می‌دهد.

Friend.tech چیست و چگونه کار می‌کند؟

Friend.tech یک برنامه غیرمتمرکز مبتنی‌بر توکن اجتماعی است که بر پایه Base ساخته شده است و به سازندگان اجازه می‌دهد از محتوا یا تخصص خود کسب درآمد کنند. سازندگان از طریق توجه نمادین به جامعه آنلاین خود متصل می‌شوند، جایی که نفوذ یک سازنده با «کلیدها» (اشتراک‌گذاری) نشان داده می‌شود. کلیدها اساساً اشتراک‌گذاری‌هایی هستند که به شما امکان دسترسی به چت‌های خصوصی انحصاری کاربر، مشاوره یا هر امتیاز دیگری مرتبط با حساب را می‌دهند.

Friend.tech از زمان راه اندازی خود در 10 آگوست 2023، تبلیغات زیادی ایجاد کرده است. از 4 اکتبر 2023، این برنامه بیش از 317000 خریدار منحصر به فرد، 314000 موضوع منحصر به فرد و بیش از 11000 ETH درآمد داشته است. این اعداد پتانسیل Friend.tech برای تبدیل شدن به یک اپلیکیشن تاثیرگذار SocialFi را نشان می‌دهند.

صرف نظر از محبوبیت، مهم است که بدانید Friend.tech قبل از شرکت در اکوسیستم چگونه کار می‌کند. در بخش بعدی، برخی از عناصر و ویژگی‌های اصلی Friend.tech را بررسی خواهیم کرد.

1. کدهای دعوت

برای شروع استفاده از برنامه Friend.tech، به کد دعوت نیاز دارید. ساده‌ترین راه برای دستیابی به یکی از دوستان، انجمن‌های Reddit یا جستجو در توییتر است. هنگامی که کد خود را دریافت کردید، آماده راه اندازی یک حساب Friend.tech هستید (بخش بعدی را بررسی کنید).

2. دسترسی به Friend.tech

پس از راه‌اندازی حساب و واریز وجه با موفقیت، از کاربران خواسته می‌شود 1 «کلید» رایگان را که به حسابشان پیوند داده شده است خریداری کنند. علاوه بر این، هر فردی که ثبت‌نام می‌کند، سه کد دعوت دریافت می‌کند تا به دوستانش بدهد تا به برنامه بپیوندند.

3. Friend.tech Keys

پس از خرید «کلید»، کاربران می‌توانند از برنامه استفاده کنند و «کلیدها» را از سازندگان مورد علاقه خود خریداری کنند تا از مزایای مرتبط با آن حساب بهره‌مند شوند. این مزایا شامل دسترسی به چت‌های خصوصی و همچنین هدایا یا هر امتیاز خاص برای حساب کاربری است.

ارزش این کلیدها به تأثیر سازنده و تقاضا برای آنها بستگی دارد، بنابراین هر چه تعداد افرادی که کلید را در دست دارند بیشتر باشد، ارزش “کلیدها” بیشتر است. اگر فردی تصمیم به ترک گروه داشته باشد، می‌تواند با فروش کلید خود این کار را انجام دهد.

4. هزینه‌ها

هنگام خرید «کلیدها»، پولی که خرج می‌شود شامل هزینه‌های پلتفرم و سازنده است. برای هر تراکنش خرید/فروش مربوط به سهام، 10 درصد کارمزد وجود دارد که نیمی از آن به شخصی که از او خرید می‌کنید، و نیمی دیگر به خزانه Friend.tech می‌رود.

به عنوان مثال، اگر شخصی “John Key” را با 1 ETH بخرد، جان 0.05 ETH و خزانه Friend.tech نیز 0.05 ETH دریافت می‌کند. 

5. Airdrop Points

در برنامه Friend.tech، یک برگه اختصاص داده شده به airdrops وجود دارد . در حال حاضر، ایردراپ‌ها شامل «امتیازهایی» است که هر جمعه به صورت هفتگی برای کاربران ارسال می‌شود. این برنامه اشاره می‌کند که امتیازها در Friend.tech در آینده کاربرد خواهند داشت، که ممکن است به یک ایردراپ توکن در آینده تبدیل شود. با این وجود، این یک حدس و گمان است، بنابراین برای اطلاعات مربوط به پروژه به حساب های رسمی Friend.tech توجه کنید. 

چگونه یک حساب Friend.tech ایجاد می‌کنید؟

برای استفاده از برنامه Friend.tech، ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. برای این کار مراحل بعدی را دنبال کنید.

1. از طریق مرورگر تلفن یا رایانه خود به Friend.tech مراجعه کرده و برنامه Friend.tech را دانلود کنید. توجه داشته باشید که باید یک کد دعوت از یکی از اعضای موجود برنامه دریافت کنید. بهترین راه برای دریافت کد دعوت از طریق توییتر (X) یا انجمن های Reddit است. 

2. هنگامی که به برنامه دسترسی پیدا کردید، باید وارد شوید و حساب توییتر خود را از طریق شماره تلفن یا حساب Google خود به برنامه پیوند دهید.

3. مرحله بعدی این است که حساب X (توئیتر) خود را به برنامه Friend.tech پیوند دهید و اجازه دسترسی به X را بدهید.

4. اکنون می توانید اتر را به شبکه اصلی واریز کنید و حداقل 0.01 را به حساب کیف پول پایه خود پل بزنید. از طرف دیگر، می توانید از طریق پلت فرم Friend.tech در شبکه اصلی واریز کنید که بسیار راحت تر است.

5. پس از تایید سپرده، از شما خواسته می شود ابتدا کلید خود را بخرید تا شروع به استفاده از پلتفرم کنید. 

6. پس از خرید کلید خود، با صفحه اصلی پلتفرم مواجه خواهید شد. 

8. اکنون زمان آن است که Friend.tech را بررسی کنید و تعدادی Key بخرید.

مزایای Friend.tech چیست؟

مزایای کلیدی مرتبط با Friend.tech شامل موارد زیر است:

1. کسب درآمد از کانال

Friend.tech یک روش منحصر به فرد و موثر برای کسب درآمد از محتوا معرفی می کند. کاربران با ارائه محتوا و امتیازات انحصاری به کاربرانی که یکی از کلیدهای خود را خریداری می کنند، درآمد کسب می کنند. 

2. ساده سازی فرآیند web3

Friend.tech مزایای قابل توجهی را در مورد ساده‌سازی فرآیندهای خاص مرتبط با web3 ارائه می‌کند و آن را برای عموم کاربر پسندتر می‌کند. 

با ورود به سیستم و واریز وجه، می‌توانید بدون وقفه به پلتفرم دسترسی داشته باشید و از احراز هویت تکراری و رویه‌های تراکنش دور بزنید. این امر پیچیدگی معمولاً مرتبط با عملیات مبتنی بر بلاک چین را کاهش می دهد.

علاوه بر این، دسترسی به برنامه فوق‌العاده آسان است زیرا برای دانلود در فروشگاه برنامه و iOS در دسترس است و به کاربران این امکان را می‌دهد تا فعالیت‌های خود را به راحتی از طریق تلفن هوشمند خود مدیریت کنند.

3. سرمایه اجتماعی

در وب 3، سرمایه اجتماعی به قدرت و نفوذی اطلاق می شود که از داشتن یک جامعه بزرگ یا متعهد از حامیان ناشی می شود. Friend.tech فرصتی هیجان انگیز برای به دست آوردن ارزش از شبکه های اجتماعی، روابط و مشارکت اجتماعی ارائه می دهد و آن را به یک دارایی اقتصادی ملموس تبدیل می کند.

محدودیت‌های Friend.tech چیست؟

محدودیت های کلیدی مرتبط با Friend.tech شامل موارد زیر است:

1. نگرانی‌های حفظ حریم خصوصی 

ارتباط اجباری Friend.tech با توییتر یک خطر بالقوه است. با توجه به اینکه توییتر یک هدف مورد علاقه برای هکرها است، بسیار مهم است که مراقب باشید. یک اقدام توصیه شده برای کاربران برای کاهش این خطر از طریق لغو مجوزهای برنامه از طریق تنظیمات توییتر است که هر گونه پیوند داده ناخواسته را حذف می کند و هویت دیجیتال آنها را ایمن می کند. از طرف دیگر، استفاده از Friend.tech در رایانه و دستکاری تنظیمات از طریق ابزارهای توسعه‌دهنده نیز می‌تواند یک لایه حفاظتی اضافی ایجاد کند. 

2. نگرانی‌های امنیتی 

چندین نگرانی امنیتی توسط افراد در جامعه کریپتو مطرح شده است. یکی از این نگرانی‌ها این است که کیف کیف‌ها در سرور Friend.tech قرار دارند، که تا حدی محفوظ است. این به دلیل هک های احتمالی و وابستگی به دسترسی شخص ثالث، خطرات امنیتی ایجاد می کند.

یکی دیگر از ریسک‌های مرتبط با Friend.tech این است که هیچ محافظتی از ربات در پشتیبان وجود ندارد. عدم وجود محافظت از ربات حاکی از افزایش آسیب پذیری است زیرا ایجاد ربات هایی را ساده می‌کند که به طور مداوم سرورهای Friend.tech را برای فعالیت ایجاد حساب جدید بررسی می‌کنند. این ربات‌ها می‌توانند از این اطلاعات برای به دست آوردن سریع سهام کاربران جدید پس از اولین خرید زنجیره‌ای خود استفاده کنند و در نتیجه مزیتی ناعادلانه برای ربات‌ها ایجاد کنند.

3. نگرانی‌های سودآوری

کسب درآمد قابل توجه در Friend.tech به دلیل طراحی پلتفرم، که باعث کسب درآمد از نفوذ می شود، می‌تواند چالش برانگیز باشد، به این معنی که هر چه تعداد مخاطبان شما بیشتر باشد، پتانسیل کسب درآمد از محتوای انحصاری یا پیشنهادات مشترک بالاتر خواهد بود.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *