0

دانلود آلبوم قصه شب (ترانه های بنان) از غلامحسین بنان

آلبوم قصه شب (ترانه های بنان) از غلامحسین بنان

آلبوم قصه شب (ترانه های بنان) اثری است با آواز غلامحسین بنان که به صورت رسمی در مهر ۱۳۹۲ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی قصه شب، مجموعه‌ای از ترانه های استاد بنان است. این آلبوم، شامل ۱۲ قطعه موسیقی در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۷۶,۰۰۰ تومان است.

این اثر در دستگاه سه‌گاه، دستگاه همایون، آواز دشتی و آواز شوشتری است. در بخش آوازی ابراهیم سرخوش (تار)، جواد معروفی (پیانو)، سیروس حدادی (فلوت) و محمود تاج‌بخش (ویلن) بنان را همراهی می‌کنند. درباره‌ این اثر، در متن دفترچه سی‌دی می خوانیم:

“صدای بنان گرم و لطیف و خوش آهنگ است. کوتاه می خواند اما با ملاحت و پخته. تأثیر آواز بنان در موسیقی ایرانی چنان است که برخی آواز ایرانی را به قبل و بعد از بنان تقسیم کرده اند. بنان به صرافت دریافته بود که هنرش به قشر فرودست جامعه رسوخ نکرده است. سال ۱۳۳۷ همزمان با بازگشت از سفر استعلاجی خارج از کشور که برای مداوای چشم رفته بود تصمیم گرفت در مواضع هنری خود بازنگری کند.

او در ادامه ی این تصمیم از ساخته‌های نصرالله زرین پنجه، محمود ذوالفنون، حسینعلی ملاح، منوچهر لشکری، عبدالله جهان پناه و شماری دیگر استفاده کرد. حاصل این همکاری اجرای ترانه‌های دلنشینی است که اتفاقاً از خیلی از آثار آن دوره رادیو استوارتر و برازنده خواننده عالی مقامی چون او بود.”

آهنگ های آلبوم قصه شب (ترانه های بنان)

قصه شب (ترانه های بنان) نام اثری از استاد غلامحسین بنان است. این آلبوم شامل ۱۲ عدد قطعه موسیقی در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی است. این آلبوم توسط موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱تصنیف «میکده‌ آرزو»، دستگاه سه‌گاه (آهنگساز: مسعود میثاقیان)
۲ساز و آواز (تار: ابراهیم سرخوش)
۳تصنیف «میکده‌ آرزو»
۴تصنیف «چشم آتشین»، آواز دشتی (آهنگساز: حسینعلی وزیری‌تبار)
۵ساز و آواز (پیانو: جواد معروفی)
۶رنگ دشتی
۷تصینف «قصه‌ی شب»، دستگاه همایون، آواز شوشتری (آهنگساز: عبدالله جهان‌پناه)
۸ساز و آواز (فلوت: سیروس حدادی)
۹قسمت دوم تصنیف «قصه‌ی شب»
۱۰تصنیف «عاشق مشو»، آواز دشتی (آهنگساز: محمود ذوالفنون)
۱۱ساز و آواز (ویلن: محمود تاج‌بخش، فلوت: سیروس حدادی)
۱۲تصنیف «عاشق مشو»
  • آهنگساز: عبدالله جهان پناه، حسینعلی وزیری تبار، مسعود میثاقیان، محمود ذوالفنون، جواد معروفی

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *