0

دانلود آلبوم شرح فراق از حسام الدین سراج

آلبوم شرح فراق از حسام الدین سراج

آلبوم شرح فراق اثری است با آهنگسازی و خوانندگی حسام الدین سراج که به صورت رسمی در فروردین ۱۳۷۸ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی شرح فراق از آثار منتشر شده توسط حسام الدین سراج خواننده مطرح کشورمان است. این آلبوم شامل ۶ قطعه موسیقی در سبک کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۴۸,۰۰۰ تومان است.

آهنگ های آلبوم شرح فراق

شرح فراق نام اثری است که توسط حسام الدین سراج منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۶ عدد قطعه موسیقی است در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی منتشر شده است.

#نام آهنگنام شاعر
۱پیش درآمد (ماهور)
۲ساز و آواز (ماهور)
۳شرح فراقحافظ
۴تصنیف هجرانحافظ
۵دو ضربی دلکش
۶ساز و آواز، تقدیر میخانهعلی معلم
آلبوم شرح فراق از حسام الدین سراج

نوازندگان و دست اندرکاران آلبوم شرح فراق

علاوه بر حسام الدین سراج، اشخاص دیگری نیز در پدید آمدن این آلبوم نقش داشته‌اند. این آلبوم توسط شرکت ایران گام منتشر و عرضه شده است.

  • خواننده و آهنگساز: حسام الدین سراج
  • سرپرست گروه سه تار و همنواز سه تار: جلال ذوالفنون
  • نی: محمد موسوی
  • ضرب: ارژنگ کامکار
  • دف: بیژن کامکار
  • ضبط موسیقی: منوچهر ریاحی
آلبوم شرح فراق از حسام الدین سراج
آلبوم شرح فراق از حسام الدین سراج

بیوگرافی حسام الدین سراج

سید حسام‌الدین سراج، در ۲۶ مرداد سال ۱۳۳۷ در اصفهان متولد شد. بزرگترین مشوق وی در تحصیل علم و هنر مرحوم پدرش بود. ایشان بر علوم قدیمه و ادبیات احاطه داشت و از صدای خوش آهنگی برخوردار بود و با اساتید ادب و هنر نظیر استاد جلال الدین همایی، استاد تاج اصفهانی، استاد حسن کسایی و … حشر و نشر داشت. به همین جهت فضایی مستعد برای تربیت فرزندانش فراهم آورده بود. در چنین محیطی جوانه‌های عشق و علاقه به شعر و موسیقی در جان و دل وی شکوفا شد.

سراج موسیقی را با آموختن تنبک از سیزده سالگی آغاز کرده، سپس سنتور را در اصفهان نزد استاد ساغری آموخته و برای تکمیل آن از اساتیدی چون فرامرز پایور، رضا شفیعیان و پشنگ کامکار بهره جسته است. در زمینه آواز از محضر مرحوم استاد محمود کریمی و استاد محمدرضا شجریان استفاده کرده است. در حال حاضر هم به اغتنام فرصت از محضر اساتید موسیقی و تحقیق در شیوه قدما بهره می‌برد.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *