0

چسب حرارتی

چسب حرارتی
بازدید 853

چسب حرارتی ابزاری حیاتی برای هنرهای مختلف است. این چسب امکان چسباندن موادی مانند پلاستیک، چوب، کاغذ، فلز، پارچه و سنگ را بر روی سطوح مختلف به شما می‌دهد.

به گزارش خوبو، این ابزار در ابتدا برای چسباندن کف کفش استفاده می‌‌شد. اما تطبیق پذیری آن‌‌ها، این چسب را به ابزاری محبوب برای پروژه‌ های هنری و صنعتی تبدیل کرده است. در این پست قصد داریم بیشتر در مورد این ابزار صحبت کنیم.

فهرست موضوعات

تفنگ چسب حرارتی چیست؟

تفنگ چسب حرارتی چیست؟

تفنگ چسب حرارتی یک دستگاه دستی است که به شما امکان ذوب و اعمال این چسب را می‌دهد. این چسب به صورت میله‌های جامد تولید می شود و به سادگی به عنوان چسب حرارتی نیز شناخته می‌شود. میله‌ها از پشت تفنگ چسب وارد می‌شوند. در نهایت چسب ذوب شده از طریق نازل جلویی خارج می‌شود.

مزیت این تفنگ‌ها این است که استفاده از آن‌ ها آسان است و به شما این امکان را می‌‌دهد که پیوندهای محکمی بین بسیاری از مواد مختلف ایجاد کنید، به خصوص زمانی که با نوع مناسب چسب استفاده می‌شود.

چسب حرارتی چیست؟

چسب حرارتی چیست؟

چسب حرارتی چسبی است که در تفنگ مخصوص ذوب می‌شود. همچنین به آن چسب ترموپلاستیک نیز گفته می‌شود. هنگامی که از نازل خارج می‌شود، احساس چسبندگی به آن می‌دهد. این چسب‌ها پس از سرد شدن مجدداً به حالت جامد در می‌آیند.

فواید چسب حرارتی

 • چسب حرارتی در مقایسه با چسب های دیگر مزایای متعددی دارد. مثلا سریع خشک می‌شود. این به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به صبر طولانی برای خشک شدن چسب، روی پروژه های خود کار کنید. در نتیجه استفاده از تفنگ چسب زمان بسیار کارآمدی دارد.
 • چسب حرارتی ویسکوزیته بالایی نیز دارد. در نتیجه، در پر کردن شکاف‌ها و چسباندن سطوح ناهموار به یکدیگر بسیار خوب عمل می‌کند.
 • یکی دیگر از مزایای بزرگ چسب حرارتی این است که ماندگاری طولانی دارد. مطمئنم با تیوب‌های چسب مایع که خود به خود خشک می‌شوند آشنا هستید. با چسب حرارتی، این مشکل پیش نمی‌آید.
 • اگر چسب‌ها را در مکانی تمیز و خشک، در دمای اتاق و خارج از نور خورشید نگهداری کنید، اساساً می‌توانید آن‌ها را به مدت نامحدود حفظ کنید.
 • هنگامی که خشک می‌شود، ضخامت آن از بین نمی‌رود.
 • تفنگ‌های چسب حرارتی مقرون‌به صرفه هستند زیرا وسایل ساده‌ای هستند.
 • با افزودنی های رنگی به خوبی کار می کند. حتی می توانید از چسب‌های رنگی استفاده کنید. این‌ها برای کاردستی یا تطبیق رنگ چسب با رنگ جسمی که آن را روی آن اعمال می‌کنید عالی هستند.
 • ضایعات کمی دارند.
 • حاوی ترکیبات آلی فرار (VOCs) که برای سلامتی شما مضر هستند، نیست.
 • اغلب می توان آن را بدون انجام اقدامات احتیاطی محیطی اضافی دور انداخت.

تفنگ های چسب چگونه کار می کنند؟

تفنگ های چسب حرارتی دستگاه‌هایی ساده هستند. آن ها از چند جزء ساده تشکیل شده اند که با هم کار می‌کنند تا چسب ذوب شده را برای شما فراهم کنند. آن‌ها معمولاً یک ماشه، یک نازل، یک عنصر گرمایش و چند قطعه الکترونیکی هستند.

بیایید نگاهی دقیق تر به کارهایی که هر جزء انجام می‌دهد بیندازیم.

ماشه

ماشه

ماشه مکانیکی مسئول هدایت چسب به سمت جلو به سمت المنت گرمایش و نازل است. وقتی ماشه را درگیر می‌ کنید، نیرویی روی چسب جامد وارد می‌ شود که آن را به جلو می‌ برد. هرچه ماشه را بیشتر درگیر کنید، چسب بیشتری وارد می شود.

برخی از تفنگ های چسب به جای تغذیه ماشه، به صورت دستی تغذیه می شوند. این بدان معنی است که آن ها به کاربر متکی هستند تا چسب را با دست و معمولاً با انگشت شست، وارد کند.

عنصر گرمایش

المنت حرارتی نازل یک تفنگ چسب را گرم می کند، به طوری که نازل به نوبه خود می تواند چسب را ذوب کند. برای اینکه المنت گرمایش بیش از حد گرم نشود، معمولاً توسط یک ترمیستور کنترل می‌شود.

ترمیستور مقاومتی است که به دما حساس است. این مورد، به محدود کردن قدرت عنصر گرمایش کمک می‌کند. این کار از داغ شدن بیش از حد چسب جلوگیری می‌کند. همچنین به ما این امکان را می‌دهد که با تفنگ، چسب خود را با خیال راحت و بدون خطر سوختن استفاده کنیم.

نازل

نازل

در انتهای جلوی یک تفنگ چسب، نازل را پیدا می‌کنیم. معمولاً شکل مخروطی دارد و از فلز ساخته شده است و نیازی به گفتن نیست که این قطعه خیلی داغ می‌شود. به همین دلیل، می‌تواند با یک لایه محافظ از لاستیک یا پلاستیک مقاوم در برابر دما همراه باشد. این امر استفاده از آن را ایمن‌تر می‌کند. نازل به ما این امکان را می‌دهد که چسب داغ ذوب شده را دقیقاً در جایی که می‌خواهیم قرار دهیم.

برخی از تفنگ های چسب حرارتی دارای نازل‌های قابل تعویض هستند. این ها به شما امکان می‌دهند شکل و اندازه خروجی چسب حرارتی را کنترل کنید. برای پروژه‌های مختلف، ممکن است بخواهید چسب حرارتی را در عرض‌های مختلف یا با دقت بیشتر به جای جریان بیشتر قرار دهید.

شیر چک

نازل‌های با کیفیت بالاتر دارای یک شیر چک هستند. این دریچه‌ای است که در پشت نازل قرار می‌گیرد. از انبساط چسب داغی که سعی می‌کند در جهت اشتباه حرکت کند جلوگیری می‌کند.

انواع چسب حرارتی

چسب حرارتی را می‌توان بر اساس نقطه ذوب به دو دسته اصلی تقسیم کرد. چسب درجه حرارت بالا و دمای پایین. این دو نوع از نظر دمای ذوب، کاربرد و موادی که می‌توان روی آن‌ها اعمال کرد متفاوت هستند. استفاده از نوع مناسب چسب حرارتی برای پروژه‌های مختلف ضروری است.

درجه حرارت بالا

چسب حرارتی با دمای بالا، همانطور که از نام آن پیداست، برای ذوب شدن به دمای عملیاتی بالایی (با شروع از 195 درجه سانتیگراد یا 380 درجه فارنهایت) نیاز دارد. برای اعمال آن باید از تفنگ چسب با دمای بالا یا ذوب بالا استفاده کنید.

دمای ذوب بالاتر پیوندهای بهتری نسبت به دماهای پایین ایجاد می‌کند. همچنین زمان کار طولانی‌تری را به همراه دارد. این بدان معنی است که شما زمان بیشتری برای قرار دادن قطعات کار خود قبل از اینکه چسب ببندد دارید.

یکی دیگر از مزایای ذوب در دمای بالا این است که طیف وسیع‌تری از چسب‌ها وجود دارد که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید. بنابراین اگر نیاز به کار با مواد سخت‌تری (مانند فلز) دارید، دمای بالا راه حلی مناسب است.

در مورد جنبه‌های منفی می توان گفت کار با آن خطرناک تر از چسب با دمای پایین است. این خطر هم برای کاربر و هم برای موادی که در حال چسباندن آن هستید وجود دارد. ما انسان‌ها می‌‌توانیم در اثر تماس با چسب دمای بالا دچار سوختگی‌‌های جدی شویم، در حالی که مواد ظریف نیز ممکن است در نهایت ذوب شوند و تغییر شکل دهند.

بهترین کاربرد

ایجاد پیوندهای قوی به دلیل دماهای بالا کاری است که این نوع انجام می‌دهد. لذا این نوع چسب برای کار با موادی که می‌توانند در برابر گرما مقاومت کنند بهترین است. چند نمونه عبارتند از:

 • چوب
 • فلز
 • پلاستیک‌هایی مانند پروپیلن
 • اکریلیک
 • مقوا

دمای پایین

درست حدس زدید چسب حرارتی با دمای پایین با حرارت کمتری کار می کند. برای کار با چسب‌های دمای پایین به چسب تفنگی با دمای پایین نیاز دارید. معمولاً این ها در دمای حدود 130 درجه سانتیگراد یا 260 درجه فارنهایت به جای 195 درجه سانتیگراد یا 380 درجه فارنهایت نسبت به یک تفنگ با دمای بالا کار می‌کنند.

قدرت آن ناشی از توانایی کار با مواد ظریفی است که نمی توانند گرمای زیادی را تحمل کنند. بدون تاب برداشتن یا آسیب رساندن به آن‌ها کار اتصال را انجام می‌دهد.

به دلیل دمای کارکرد پایین تر، کار با آن بسیار ایمن‌تر است، به خصوص برای کودکان. برای هنر و صنایع دستی، معمولاً این نوع چسب حرارتی است که باید از آن استفاده کنید.

چسب دمای پایین زمان کار نسبتاً کوتاهی دارد. به این معنی که سریع جامد می‌شود. این لزوماً یک نقطه ضعف نیست. شما مجبور نیستید زمان زیادی را در انتظار خشک شدن چیزها بگذرانید. همچنین خطر کمتری برای جابه‌جایی تصادفی قطعات کار قبل از قرار گرفتن در جای خود وجود دارد.

چسب‌های ایجاد شده توسط چسب حرارتی کم حرارت نسبت به زمانی که با حرارت با دمای بالا کار می کنید، استحکام کمتری دارند؛ به عنوان مثال، زمانی که در حال ساخت نمونه اولیه با فوم پلی اتیلن هستید و باید چندین قطعه را بدون آسیب رساندن به آن‌ها جدا کنید. این خود می تواند یک مزیت باشد.

بهترین کاربرد

هر گونه مواد یا اشیایی که حساس هستند و در هنگام داغ شدن خطر آسیب دیدگی دارند. مثلا:

 • پارچه
 • کاغذ
 • فوم
 • فویل نازک
 • روبان
 • بادکنک باد شده.

معمولاً توصیه می شود از چسب های حرارت بالا در تفنگ چسب با دمای پایین استفاده نکنید. همین امر در مورد چسب های حرارت پایین در تفنگ با دمای بالا نیز صدق می کند.

البته می توانید چسب های چند درجه حرارت را خریداری کنید که در هر دما کار می‌کنند. این‌ها یک سازش بین دو نوع چسب است. می توانید آن ها را با تفنگ های چسب حرارتی با دمای بالا و پایین استفاده کنید.

انواع تفنگ های چسب حرارتی

به دلیل انواع مختلفی از چسب های حرارتی موجود، می توانید انواع مختلفی از تفنگ های چسب حرارتی را نیز پیدا کنید. در نهایت، آنچه باید انجام دهید بستگی به نوع کاری دارد که انجام خواهید داد. بیایید نگاهی دقیق تر به انواع مختلف تفنگ‌های چسب بیندازیم.

درجه حرارت بالا

درجه حرارت بالا

تفنگ های چسب حرارتی دمای بالا با چسب حرارتی با دمای بالا کار می‌کنند. گاهی اوقات از آن‌ها به عنوان تفنگ چسب حرارتی یاد می‌شود. آن ها به شما اجازه می‌دهند پیوندهای قوی ایجاد کنید و برای چیزهای سنگین‌تر مناسب هستند.

این همان نوع تفنگ چسب حرارتی است که هنگام انجام کارهای چوبی، ساخت و ساز، بهسازی خانه یا هر کاربرد دیگری که به استحکام چسبندگی زیادی نیاز دارد، نیاز دارید.

دمای پایین

دمای پایین

تفنگ های چسب دمای پایین با چسب حرارتی با دمای پایین کار می‌کنند. آن‌ها همچنین تفنگ‌های چسب حرارتی سرد نیز نامیده می‌شوند. این ها برای کار با مواد نازک و حساس به دما مانند پارچه، کاغذ و فوم ایده‌آل هستند.

این نوع تفنگ چسب حرارتی بیشتر برای علاقه‌مندان به هنر و صنایع دستی مناسب است. همچنین برای کودکانی که برای کار نیاز به تفنگ چسب ایمن دارند.

دمای قابل تنظیم

همچنین می توانید تفنگ های چسب حرارتی قابل تنظیم را پیدا کنید. این‌ها معمولاً یک سوئیچ تنظیم دارند که به شما امکان می‌دهند دما را تغییر دهید. این به شما امکان می‌دهد با چسب های داغ و سرد کار کنید.

تفنگ‌های چسب حرارتی با دمای قابل تنظیم انعطاف پذیری بیشتری را در انواع پروژه‌هایی که می‌توانید انجام دهید، به شما می‌دهد، اما هزینه بیشتری دارند.

تفنگ چسب کوچک

این نوع، فشرده تر از تفنگ چسب حرارتی معمولی شما هستند. آن‌ها معمولا با یک نازل کوچکتر عرضه می شوند و استوانه های کوچکتری از چسب را روی آن قرار می دهند. این به شما کنترل دقیق تری بر روی قرار دادن چسب می دهد. همچنین آن ها را برای پروژه های کوچک مقیاس ایده آل می کند.

به خاطر داشته باشید که تفنگ‌ های کوچک  چسب کوچک‌‌تری نسبت به تفنگ‌های چسب استاندارد می‌‌گیرند. از آنجایی که آن‌ها حجم کمتری از چسب را در هر فشار می‌دهند، برای کارهای بزرگ مناسب نیستند. با این حال، برای دقت، ایده‌آل هستند.

می‌توانید تفنگ‌های چسب کوچک را در انواع دماهای بالا، پایین و حتی دوگانه پیدا کنید.

تفنگ های چسب شارژی

تفنگ شارژی

تفنگ‌های چسب شارژی برای مواقعی که به برق دسترسی ندارید ایده‌آل هستند. آن‌ها با باتری کار می‌کنند و به شما اجازه می‌دهند در هر مکانی کار کنید. حتی اگر در یک میز کار با دسترسی به برق کار می‌کنید، از این جهت خوب است که سیم برق مانعی برای دست شما نیست.

در حالی که تفنگ‌‌های شارژِ ساده در دسترس هستند، تفنگ‌های شارژی حرفه‌ای‌تر نیز در دسترس هستند. آن‌ها به دمای بالا می‌رسند و دارای یک باتری لیتیوم یونی بزرگ هستند. این باتری به شما امکان می‌دهد ساعت‌ها بدون شارژ مجدد از آن استفاده کنید. این‌ها برای کارهایی مانند نجاری و بهسازی خانه ایده‌آل هستند.

بهترین تفنگ‌ های چسب حرارتی شارژی معمولاً دارای ویژگی‌ های اضافی هستند. ویژگی‌هایی مانند آماده به کار خودکار، نازل‌های قابل تعویض و حتی ال‌ ای‌ دی‌ هایی که محل کار شما را روشن می‌‌کنند.

انواع چسب حرارتی به جز دما

جدا از تفاوت در نقطه ذوب، چسب های حرارتی به دلایل دیگر متفاوت هستند. به عنوان مثال، هر چسب نسبت به چسب دیگر یک اندازه (هم از نظر قطر و هم از نظر طول) یا حتی یک رنگ نیست. برخی از چسب‌ها برای کار با مواد بسیار خاص مانند چوب طراحی شده‌اند.

اندازه

چسب حرارتی در اندازه های مختلف وجود دارد. آن ها از نظر قطر و طول متفاوت هستند، اما قطر مهمترین آن‌هاست. تفنگ‌ های چسب حرارتی چسب هایی با طول‌‌های مختلف را می‌ پذیرند. اما فقط برای یک قطر خاص چسب مناسب هستند. هنگام خرید حتما به این نکته توجه داشته باشید.

هنگامی که شما نیاز به چسب کاری دقیق دارید، بعید است که به مقدار زیادی چسب در آن واحد نیاز داشته باشید. با این حال، برای چیزهای بزرگتر مانند نجاری باید حجم بالایی از چسب را از طریق نازل فشار دهید. برای دستیابی به این سرعت و جریان بالاتر، به چسب های بزرگتر و یک تفنگ چسب حرارتی متناسب با آن ها نیاز دارید.

انواع قطر

7 میلی متر اندازه چسب معمولی است که برای تفنگ های چسب کوچک استفاده می‌شود. بیشتر برای هنر و صنایع دستی استفاده می شود. آن‌ها اغلب در رنگ های متنوعی وجود دارند. از نظر کیفیت چسب، خیلی محکم نیستند و انتخاب زیادی در فرمولاسیون‌های مختلف چسب ارائه نمی‌دهند.

11 میلی متر و 12 میلی متر تقریباً یکسان هستند و گاهی اوقات می توان آن ها را تعویض کرد. به نظر می‌رسد چسب‌های 11 میلی متری در اروپا رایج تر است. در حالی که 12 میلی متر در ایالات متحده مورد علاقه است. آن‌ها رایج‌ترین اندازه‌های موجود هستند.

این اندازه ها در طیف گسترده ای از فرمول های چسب عرضه می شوند و مقرون به صرفه ترین هستند. هنگام خرید مطمئن شوید که دمای توصیه شده برای چسب با دمای تفنگ چسب حرارتی شما مطابقت داشته باشد.

15 میلی‌متر به شما امکان می‌دهد تا حجم بیشتری از چسب حرارتی را بگذارید. این امر آن‌ها را برای پروژه‌های بزرگ عالی می‌‌کند.

43 میلی‌متر چسب عظیمی است که منحصراً در کاربردهای صنعتی که به حجم خروجی بالایی نیاز است استفاده می‌‌شود. آن‌ها اغلب برای علاقه‌مندان چندان مفید نیستند. اما با این وجود آن ها را در این لیست گنجانده‌ام.

طول

در مورد طول، بسته به مارک متفاوت است. اما به ندرت باعث ایجاد مشکلات سازگاری با تفنگ چسب حرارتی می‌شود. قطر اندازه مهمتری است که باید به آن توجه کرد.

رنگ

رنگ های چسب حرارتی

یک چسب معمولی حرارتی یک رنگ سفید شیری نیمه شفاف دارد. اما می‌توان چسب‌ها را در رنگ‌های مختلف و مات نیز تهیه کرد.

چسب های رنگ روشن بیشتر برای هنر و صنایع دستی استفاده می شوند. آن‌ها معمولا دمای ذوب پایین‌تری دارند و برای چیزهای ساده، عالی هستند.

نحوه استفاده از تفنگ چسب حرارتی

راهنمای تفنگ چسب را بخوانید

راهنما را بخوانید تا مطمئن شوید که می‌دانید تفنگ چسب شما چگونه کار می‌‌کند.

تفنگ را از نظر آسیب بررسی کنید

نباید از تفنگ چسب آسیب دیده استفاده کنید. ولتاژ و دمای بالای آن می‌تواند خطرناک باشد. هر گونه ترک یا شکاف در بدنه تفنگ چسب و یا در سیم کشی نشانه آن است که شما نمی‌توانید با خیال راحت از دستگاه استفاده کنید.

محل کار را آماده کنید

چسب داغ می‌تواند به سطحی که روی آن کار می‌کنید آسیب برساند. بنابراین محافظت از آن مهم است. بررسی کنید که کل سطح کار هم‌سطح باشد تا خطر افتادن تفنگ چسب حرارتی کمتر باشد.

از وسایل حفاظتی مناسب استفاده کنید

برای اطمینان از اینکه خود را با چسب داغ نمی سوزانید، پوشیدن دستکش، آستین بلند و محافظ چشم ایده خوبی است.

مواد بازمانده از کار قبلی را از نازل جدا کنید.

برای تمیز کردن می‌توانید از یک موچین برای جدا کردن تکه های چسب باقی مانده و از چیزی نازک (مانند خلال دندان) برای تمیز کردن سوراخ نازل استفاده کنید.

در صورت لزوم یک چسب جدید وارد کنید

اگر مخزن خالی است، باید یک چسب جدید را از پشت تفنگ چسب وارد کنید.

تفنگ چسب را به دمای بالا برسانید

بسته به دستگاه، ممکن است بین 2 تا 8 دقیقه طول بکشد تا به دمای مناسب برسد. از آنجایی که دفترچه راهنما را مطالعه کرده‌اید، دقیقاً می‌دانید که چقدر طول می‌کشد تا تفنگ به دمای مورد نظر می‌رسد.

سطوح قطعه کار را آماده کنید

برای به دست آوردن بهترین نتیجه، مهم است که سطوحی که چسب را روی آن می‌ زنید تمیز باشند. این به معنای پاک کردن هرگونه گرد و غبار، روغن، زباله و سایر ذرات است. برای اجسام صاف و براق توصیه می‌شود سطوح را با سنباده 120 تا 150 کمی سنباده بزنید.

یک تست سریع از تفنگ چسب انجام دهید

به آرامی ماشه تفنگ را درگیر کنید و بررسی کنید که آیا جریان ثابتی از چسب داغ خارج می‌شود یا خیر.

چسب کاری را آغاز کنید

نازل را روی قسمتی که قصد چسباندن آن را دارید قرار دهید. به آرامی ماشه را فشار دهید تا چسب حرارتی روی آن قرار گیرد.

قطعات خود را به هم بچسبانید

بعد از زدن چسب، اجسام را محکم به هم فشار دهید تا بچسبند.

صبر کنید تا چسب خشک شود

برای اطمینان از اینکه چسب به اندازه کافی سفت می‌شود، حداقل 4-5 دقیقه صبر کنید تا خشک شود.

هر گونه چسب اضافی را بردارید

می توانید از یک تیغه تیز برای حذف هر گونه چسب اضافی که نمی خواهید در محصول نهایی باشد استفاده کنید.

تفنگ چسب را خاموش کنید و بگذارید خنک شود

تفنگ را خاموش کنید و همچنین آن را روی پایه قرار دهید تا خنک شود.

چسب های حرارتی موجود در بازار

در این بخش به چسب های حرارتی و تفنگ های چسب حرارتی موجود در بازار می‌پردازیم.

دستگاه چسب تفنگی سومو مدل SM105

دستگاه چسب تفنگی سومو مدل SM105

دستگاه چسب تفنگی مدل SM105 محصولی است که با برند Somo به بازار معرفی‌ شده است. این محصول با برق شهری کار می‌کند و 40 وات توان دارد. ابعاد کوچک و وزن کم این مدل استفاده از آن را آسان‌ تر کرده است. به همراه این محصول دو عدد چسب لوله‌ ای بزرگ با طول 10 سانتی‌متر هم عرضه می‌‌شود.

دستگاه چسب حرارتی بردون مدل S-313

دستگاه چسب حرارتی بردون مدل S-313

شرکت دیوا به عنوان اولین تولید کننده تفنگ چسب حرارتی در ایران با برندهای بردون، چوگان و گاندو همه تلاش خود را در جهت ارائه محصول با کیفیت و حتی بالاتر از محصولات مشابه چینی و تایوانی نموده است. ایمنی بالا، مصرف پایین و سریع گرم شدن و آماده به کار شدن از مزایای این محصول است.

دستگاه چسب حرارتی سومو مدل SM135

دستگاه چسب حرارتی سومو مدل SM135

دستگاه چسب تفنگی مدلSM135 محصولی است که با برند Somo به بازار معرفی شده است. این محصول با برق شهری کار می‌کند و 60 وات توان دارد. به همراه این محصول دو عدد چسب لوله‌‌ای بزرگ با طول 15 سانتی‌ متر و قطر 11/2 هم عرضه می‌‌شود.

دستگاه چسب حرارتی متابو مدل KE3000

دستگاه چسب حرارتی متابو مدل KE3000

چسب حرارتی هفت تیری متابو مدل KE ۳۰۰۰ با قطر چسب ۱۱ میلی متر کار می کند. خروجی چسب از این دستگاه 18 گرم بر دقیقه می باشد. همچنین به درجه حرارت ۲۰۰ درجه سانتی گراد می‌رسد و بازه زمانی گرم شدن اولیه ۶ دقیقه است. داشتن گیره نگهدارنده و طول کابل ۱.۹ متر از دیگر مزایای این ابزار است.

دستگاه چسب حرارتی آروا مدل 5120

دستگاه آروا مدل 5120

همراه این محصول 2 چسب در سایز 100*11/2 میلی‌ متر ارائه می‌شود. زمان پیش‌ گرم شدن آن ۳ تا ۵ دقیقه است و جریان خروجی چسب ۸ الی ۱۶ گرم بر دقیقه است. همچنین دارای قلاب برای ایستادن است.

دستگاه چسب تفنگی مدل Yc-2

دستگاه تفنگی مدل Yc-2

این دستگاه چسب تفنگی یک چسب حرارتی سایز مینی برای انجام امور معمولی است. سایز چسب‌هایی که در این دستگاه استفاده می‌شود سایز کوچک است. دستگاه با برق 220 ولت شهری کار می‌کند و مدت زمان گرم شدن و آماده سازی آن بسیار سریع است. میزان مصرف دستگاه حدود 10 تا 20 وات است یعنی کمتر از یک لامپ کم مصرف. بنابراین هنگام کار با آن عملا برق زیادی مصرف نمی‌شود. مزیت مهم این دستگاه چسب حرارتی زود آماده شدن برای کار است. با توجه به جثه کوچک دستگاه کار با آن آسان است و برای امور خانگی بسیار مناسب می باشد.

چسب حرارتی مدل 0.7 قوی

چسب حرارتی مدل 0.7 قوی

چسب حرارتی صنعتی که با رنگ نارنجی شناخته می شود در موارد زیادی به همراه دستگاه چسب تفنگی یا حرارتی کاربرد دارد. می‌توان گفت رنگ نارنجی پر رنگ این چسب‌ها نشان‌دهنده قدرت بیشتر آن‌ها در چسباندن است و شما می‌توانید در این محصول رنگ نارنجی پر رنگ را به وضوح ببینید. این چسب در بسته‌بندی و در دمای اتاق نیز حالت چسبندگی به یکدیگر را داراست.

چسب حرارتی کد TT01 قطر 7 میلی متر

چسب حرارتی کد TT01 قطر 7 میلی متر

از این نوع چسب می‌توان برای چسباندن قطعات پلاستیکی، ساخت کاردستی ها، چسباندن انواع کاغذ و مقوا، عایق‌بندی و درزگیری، تزئینات و ساخت انواع کارهای هنری، چوب و پارچه استفاده کرد.

چسب حرارتی صافکاری مدل KT-Black glue 10

چسب حرارتی صافکاری مدل KT-Black glue 10

چسب تگرگ کشی صافکاری یکی از ملزومات مورد نیاز برای صافکاری چسبی یا صافکاری PDR است. رنگ این چسب مشکی است.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

 • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *