0

چگونه فناوری بلاکچین صنعت بازی را تغییر می‌دهد؟

چگونه صنعت بلاکچین صنعت بازی را تغییر می‌دهد؟

جهان هر روز در حال کشف موارد استفاده جدید از فناوری بلاکچین است. اگرچه اکثر مردم با شنیدن کلمه “بلاکچین” به بیت کوین و امور مالی فکر می‌کنند، این فناوری دامنه خود را بسیار فراتر از این دو چیز گسترش می‌دهد. شاید قبلاً بدانید که مشاغل کشاورزی، شرکت‌های انرژی و دنیای هنر در حال ادغام بلاکچین در عملیات خود هستند. اما، بخش دیگری نیز وجود دارد که به آن می‌پیوندد: بازی آنلاین.

بسیاری از پروژه‌های ارزهای دیجیتال در حال انتخاب کنترل‌کننده‌های خود هستند و برخی از بزرگ‌ترین نام‌های این صنعت در حمایت از آن‌ها مشارکت دارند. در این مقاله، قصد داریم به شما بگوییم که چگونه فناوری بلاکچین وارد بازار بیش از 50 میلیارد دلاری بازی‌های آنلاین شده است.

فناوری بلاکچین، مالکیت واقعی کالاهای مجازی را تسهیل می‌کند در حال حاضر تقلب در بازار کالاهای مجازی شایع است. فقدان اعتماد بازار منجر به پلتفرم‌های تجاری متمرکز و تفکیک شده می‌شود که اغلب هنگام مبادله دارایی‌های خود هزینه‌های زیادی دریافت می‌کنند. علاوه بر این، خاموش شدن ناگهانی یک پلتفرم بازی می‌تواند باعث شود کالاهایی که به سختی به دست آورده‌اید، ناگهان بی‌ارزش شوند. Wax و Enjin Coin دو پروژه‌ای هستند که این مالکیت کالاهای مجازی را تغییر می‌دهند، البته به روش‌های کمی متفاوت!

WAX که مخفف Worldwide Asset eXchange است، یک پلتفرم غیرمتمرکز است که می‌توانید از آن برای ایجاد بازارهای مجازی استفاده کنید. این پلتفرم که توسط تیم OPSkins ایجاد شده است، از توکن‌های WAX استفاده می‌کند تا شما را قادر سازد هر دارایی مجازی را با ارز دیجیتال مبادله کنید. اگرچه آنها بازی‌های آنلاین را هدف قرار می‌دهند، اما بیان می‌کنند که شما می‌توانید هر نوع کالای مجازی را در این پلتفرم توکن کنید.

Enjin Coin با ایجاد و مدیریت مستقیم کالاها در بلاکچین اتریوم، مالکیت مبتنی‌بر بلاکچین را یک قدم جلوتر می‌برد. با استفاده از این پلتفرم، جوامع بازی ارزها، آیتم‌ها و حتی ویژگی‌هایی را ایجاد می‌کنند که توسط Enjin Coin مادر پشتیبانی می‌شوند. این پروژه همچنین شامل یک کیف پول هوشمند است که در آن می‌توانید کالاهای خود را در پلتفرم‌های مختلف بازی معامله کنید.

پلتفرم‌های بازی از فناوری بلاکچین برای پرداخت استفاده می‌کنند

همانند سایر صنایع، سیستم‌های پرداخت سنتی بازی معمولاً کند، دست‌وپاگیر و گران هستند. آنها همچنین می‌توانند باعث ایجاد یک اکوسیستم نادرست از ثروت شوند زیرا واسطه‌ها و فروشندگان بزرگ بیشترین سود را از این ناکارآمدی‌ها می‌برند. با پرداخت‌های رمزنگاری شده، خریدهای درون برنامه‌ای بدون اصطکاک می‌شوند زیرا پرداخت‌های خرد می‌توانند مستقیماً از بازیکنان به توسعه‌دهنده بازی منتقل شوند. دیگر نیازی به واسطه در این معامله نیست. امنیت و تغییرناپذیری فناوری بلاکچین برای تسهیل این نوع مبادله بدون اعتماد کافی است. بلاکچین همچنین ارزشی برای توزیع بازی به ارمغان می‌آورد. به جای انتشار در یک بازار متمرکز مانند فروشگاه اپل، توسعه‌دهندگان بازی می‌توانند مستقیماً از طریق یک بازار غیرمتمرکز به مشتریان دسترسی پیدا کنند.

یک بار دیگر با اجتناب از یک واسطه متمرکز، توسعه‌دهندگان تنها کسری از هزینه‌های فروش را به طور معمول پرداخت می‌کنند. GameCredits دقیقاً این نوع سیستم پرداخت را ایجاد می‌کند. هدف این پروژه تبدیل شدن به تنها سیستم پرداخت صنعت بازی آنلاین است. می‌توانید از بازی، پروژه ارز دیجیتال، برای پرداخت بازی‌ها و خریدهای درون‌بازی استفاده کنید.

GameCredits همچنین شامل GPlay است، یک فروشگاه برنامه غیرمتمرکز که 90٪ از درآمد فروش را مستقیماً به توسعه دهنده بازی پرداخت می‌کند.

فناوری بلاکچین زندگی واقعی را بازی سازی می‌کند برخی از پروژه‌ها خطوط بین واقعیت مجازی و واقعیت واقعی را محو می‌کنند. این روند با بازی‌های واقعیت افزوده مانند Pokemon Go آغاز شد و در بلاکچین ادامه دارد. به دلیل ماهیت بدون اصطکاک ارز دیجیتال، می‌توانید برای اقدامات واقعی که می‌توانید در پلتفرم‌های مجازی خرج کنید، پاداش‌های پولی دریافت کنید. امتیازات تجربه (XP) تنها یکی از پروژه‌هایی است که این امر را محقق می‌کند.

Experience Points با ارائه مشوق‌هایی در پلتفرم‌های بازی آنلاین شروع می‌کند، اما برنامه‌هایی برای گسترش به دنیای واقعی دارد. نحوه کار این کار به این صورت است: شما XP، رمز بومی پلتفرم قابل بازخرید برای آیتم‌ها و سرویس‌های بازی، هنگام انجام وظایف خاص، کسب می‌کنید. این وظایف می‌تواند از باز کردن یک دستاورد بازی (مجازی) تا گرفتن “A” در یک آزمون ریاضی (فیزیکی) باشد. ماموریت این تیم بازی سازی زندگی و پاداش دادن به شما برای تجربیات روزمره است.

جمع‌بندی

همانطور که می‌بینید، فناوری بلاکچین تقریباً بر تمام جنبه‌های دنیای بازی‌های آنلاین تأثیر می‌گذارد. این توکنیزه کردن کالاهای مجازی، بهبود استیکینگ و پرداخت و ایجاد پیشرفت برای انواع جدیدی از بازی‌ها است. هرچند این تازه شروع کار است. همانطور که صنعت بلاکچین در حال تکامل است، بازی‌های آنلاین با آن تکامل می‌یابد تا مجموعه جدیدی از نوآوری‌های بازی را به ارمغان بیاورد.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *