0

پیشنهاد اولیه بازی Initial Game Offering یا (IGO) چیست؟

Initial Game Offering

با ظهور GameFi، Initial Game Offering (IGO) در بین سرمایه گذاران رمزارز محبوبیت پیدا می‌کند. IGO به شما این امکان را می‌دهد تا NFTها یا توکن‌های یک بازی بلاکچین را در مراحل اولیه توسعه آن پیش خرید کنید.

مقدمه

IGOها معمولاً از طریق پلتفرم‌های لانچ پد سازماندهی می‌شوند. به طور معمول، سرمایه‌گذاری از طریق لانچ‌پدها، شرکت‌کنندگان را ملزم می‌کند تا توکن اصلی پلتفرم را برای مدت زمان مشخصی قفل کنند. بسته به پروژه، شرکت‌کنندگان می‌توانند به توکن‌ها یا NFT‌های بازی دسترسی اولیه داشته باشند. در برخی موارد، توکن‌ها و NFTهای به دست آمده از IGO ها را می‌توان خارج از اکوسیستم بازی در صرافی‌های غیرمتمرکز و بازارهای NFT معامله کرد.

یک IGO چگونه کار می‌کند؟

پیشنهاد اولیه بازی (IGO) روشی برای پروژه‌های بازی بلاکچین برای افزایش سرمایه است. این شبیه به یک پیشنهاد اولیه سکه (ICO) است، اما جدا از توکن‌های ارزهای دیجیتال، شرکت‌کنندگان IGO می‌توانند به دارایی‌های درون بازی دسترسی اولیه داشته باشند و در عین حال از توسعه اولیه بازی پشتیبانی کنند.

دارایی های ارائه شده توسط IGO اغلب شامل جعبه‌های اسرارآمیز، شخصیت‌ها، پوسته‌ها، لوازم جانبی، سلاح‌ها و موارد دیگر است. در بیشتر موارد، اینها NFTهایی هستند که برای دسترسی یا اجرای بازی مورد نیاز هستند. در حال حاضر، تعدادی لانچ پد IGO از جمله Binance NFT، BSCPad، TrustSwap و EnjinStarter در بازار وجود دارد. لان‌پدهای مختلف تنظیمات متفاوتی برای IGO دارند، اما معمولاً سرمایه‌گذاران را ملزم می‌کند که توکن اصلی پلتفرم لانچ‌پد را برای مشارکت خریداری کنند.

به عنوان مثال، IGOها را در Binance NFT در نظر بگیرید، سرمایه گذاران برای واجد شرایط بودن برای مشارکت باید مقدار مشخصی BNB را در کیف پول بایننس خود نگه دارند. پس از به دست آوردن توکن‌های مورد نیاز، شرکت کنندگان باید آنها را برای مدت معینی در یک استخر قفل کنند. بسته به الگوریتم تخصیص، آنها سپس توکن یا NFTهای پروژه را بر اساس میزان توکن‌های قفل شده دریافت خواهند کرد. Binance NFT از مکانیزم اشتراک برای انتخاب برندگان پاداش استفاده می‌کند، به طوری که همه شرکت کنندگان می‌توانند فرصت برابر برای دریافت دارایی‌های NFT از IGO داشته باشند. گاهی اوقات، از شرکت‌کنندگان خواسته می‌شود تا توکن بازی یا NFT‌های خریداری‌شده را برای مدتی قبل از اینکه بتوانند آن را در بازار مبادله کنند، نگه دارند یا در اختیار داشته باشند.

تفاوت بین IGO، ICO، IEO و IDO

روش‌های مختلفی برای جمع‌آوری سرمایه در دنیای رمزارز وجود دارد. برخی از محبوب‌ترین آنها عبارتند از: پیشنهاد اولیه سکه (ICO)، پیشنهاد مبادله اولیه (IEO) و پیشنهاد اولیه DEX (IDO). همه آنها روش های مشابهی برای تامین مالی جمعی هستند، اما تفاوت‌های خاصی در نحوه عملکرد آنها وجود دارد.

عرضه اولیه سکه (ICO)

عرضه اولیه سکه (ICO) اولین رویکرد جمع آوری کمک مالی در کریپتو بود. این به تیم‌های پروژه مبتنی‌بر بلاکچین اجازه می‌دهد تا از طریق استفاده از ارزهای رمزنگاری شده، سرمایه جمع آوری کنند. روش ICO در سال 2014 توسط اتریوم مورد استفاده قرار گرفت و تا اوایل سال 2018 ابزار بسیار محبوبی برای تأمین مالی جمعی بود. رویدادهای ICO می‌توانند راه مؤثری برای دریافت حمایت مالی پروژه‌ها در مراحل اولیه توسعه ارائه دهند.

پیشنهاد اولیه تبادل (IEO)

تفاوت اصلی بین پیشنهاد مبادله اولیه (IEO) و سایر پیشنهادات در این است که IEO توسط تیم پروژه به طور مستقیم میزبانی نمی‌شود، بلکه در داخل یک صرافی ارز دیجیتال میزبانی می‌شود. شراکت با صرافی‌های معتبر رمزنگاری می‌تواند برای پروژه و شرکت کنندگان IEO مفید باشد. در بیشتر موارد، پروژه‌ها باید قبل از میزبانی در بورس، بازبینی دقیقی را پشت سر بگذارند. تیم پروژه پشت IEO همچنین می‌تواند دسترسی خود را در پایگاه کاربران صرافی افزایش دهد. بایننس لانچ پد یک نمونه محبوب از پلتفرم IEO است.

پیشنهاد اولیه دکس (IDO)

Initial Dex Offering (IDO) یک ICO است که در یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) میزبانی می‌شود. IDOها برای رفع کاستی‌های مدل‌های ICO و IEO ایجاد شدند. به عنوان مثال، از آنجایی که توکن پروژه در یک DEX راه اندازی می‌شود، به طور کلی هزینه کمتری برای لیست شدن پروژه‌ها در مقایسه با IEO دارد. IDOها همچنین نقدینگی توکن فوری را فراهم می‌کنند، به این معنی که توکن‌ها می‌توانند تقریباً بلافاصله پس از اتمام IDO فهرست شوند.

با این حال، از آنجایی که IDOها بر روی DEX ها کار می‌کنند، آنها همیشه از طریق یک فرآیند دقیق بررسی دقیق انجام نمی‌شوند. این ممکن است خطرات کلی را افزایش دهد زیرا برخی از پروژه‌های IDO به طور بالقوه کیفیت پایین تری دارند یا شهرت مشکوک دارند. همچنین باید مراقب قالی‌کشی باشید زیرا بسیاری از IDOها پروژه‌های کلاهبرداری هستند که با سرمایه سرمایه‌گذاران فرار می‌کنند.

نکاتی برای شرکت در IGOها

مانند هر سرمایه‌گذاری، هیچ تضمینی وجود ندارد که IGOها بازدهی سودآوری داشته باشند. قبل از تعهد به هر IGO، همیشه باید DYOR داشته باشید و خطرات بالقوه را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، می‌توانید وب‌سایت پروژه بازی یا رسانه‌های اجتماعی را بررسی کنید تا ببینید آیا یک برنامه یا نقشه راه توسعه واضح ارائه می‌دهد یا خیر. همچنین می توانید ببینید که آیا سرمایه گذاران یا شرکای معتبری از پروژه حمایت می‌کنند یا خیر.

چگونه در یک IGO در Binance NFT شرکت کنیم؟

می‌توانید در IGOها در Binance NFT شرکت کنید تا دارایی‌های انحصاری درون‌بازی و مجموعه‌های NFT را از مجموعه‌ای از پروژه‌های بازی دریافت کنید. Binance NFT یک مکانیسم اشتراک منحصر به فرد را اتخاذ می‌کند تا اطمینان حاصل شود که همه کاربران از فرصت برابر برای شرکت در IGOها برخوردار می‌شوند. تخصیص نهایی NFT بر اساس یک الگوریتم انتخاب کاملاً عمومی و قابل تأیید خواهد بود.

1. وارد حساب Binance خود شوید و به صفحه اصلی Binance NFT بروید. روی بنر پروژه IGO که می‌خواهید در آن شرکت کنید کلیک کنید.

2. شما به صفحه اشتراک هدایت می‌شوید، جایی که می‌توانید تمام جزئیات پروژه را ببینید. برای واجد شرایط بودن برای شرکت، باید حداقل میزان دارایی بایننس کوین BNB را حفظ کنید.

3. چهار مرحله در IGO بایننس وجود دارد: آماده سازی، اشتراک، محاسبه و توزیع.

نتیجه گیری

IGOها روشی نوآورانه را برای توسعه‌دهندگان بازی ارائه می‌دهند تا پروژه‌های خود را از طریق استفاده از فناوری بلاکچین تأمین مالی کنند. در حالی که IGOها می‌توانند راه خوبی برای سرمایه‌گذاران برای حمایت از پروژه های بازی در مراحل اولیه باشند، اما ریسک مالی قابل توجهی نیز به همراه دارند. شما همیشه باید قبل از به خطر انداختن سرمایه خود، بررسی های لازم را انجام دهید.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *