0

بنت (Bonet)؛ معرفی و بررسی تاکسی اینترنتی

معرفی و بررسی تاکسی اینترنتی بنت (Bonettaxi)

تاکسی اینترنتی بنت یکی دیگر از سرویس‌هایی که به شما اجازه درخواست خودرو یا همان تاکسی آنلاین را می‌دهد. امروزه کسب‌وکار دیجیتال وارد فضای سرویس‌دهی تاکسیرانی شده و کسب‌وکار تاکسی‌سرویس‌ها را حداقل در شهرهای بزرگ و کلان‌شهرها کساد کرده است. به‌راحتی می‌توانید درون آن عضو شوید، درخواست تاکسی کنید و یا این که از این طریق به کسب درآمد بپردازید.

تاکسی اینترنتی بنت در حال حاضر امکانات زیادی را علاوه بر تاکسیرانی آنلاین به شما ارائه می‌دهد. نخست به بررسی سایت این مجموعه می‌پردازیم و سپس در مورد اپلیکیشن آن نیز نقد و بررسی‌هایی را خواهیم داشت که می‌توانید پیش‌تر بخوانید. البته اولین چیزی که انگیزه ما را در مورد پیشبرد این مقاله بسیار کم کرد سرعت وب‌سایت است. همین‌طور انتظارات از یک شرکت و مجموعه فعال در زمینه تاکسی آنلاین باقدرت عمل‌کردن حتی در حوزه وب است. تاکسی بنت در استان خراسان رضوی و برخی شهرها خدمات ارائه می‌دهد و پایتخت را فعلاً پوشش نمی‌دهد.

تصور اپلیکیشن بنت تاکسی
نرم افزار موبایل بنت تاکسی

بنت (Bonet)؛ وب‌سایت تاکسی اینترنتی

وب‌سایت تاکسی اینترنتی بنت بر پایه سیستم مدیریت محتوای وردپرس طراحی شده است و ما انتظار داشتیم در همان ابتدا بتوانیم لیست شهرهای پشتیبانی شده توسط این مجموعه را بخوانیم. هفت‌خوان رستم را طی کردیم و وارد سایت کافه‌بازار شدیم، پس از آن توانستیم این لیست را ببینیم. البته لیست خوبی بود. حداقل آن‌ها نسبت به تاکسی اینترنتی آرمش قوی‌تر عمل کرده بودند. به‌هرحال این سرویس‌ها برای فعالیت گسترده جای کار دارند و نمی‌توانند با مجموعه‌های بزرگ در این زمینه فضای رقابت خیلی سریع برای خودشان ایجاد کنند. همین‌طور تاکسی اینترنتی بنت به‌تازگی فعالیت خود را آغاز کرده است.

درصورتی‌که شرکت‌های موفق در این عرصه سال‌ها تجربه را نقطه عطفی کرده‌اند تا بتوانند این مسیر را ساده‌تر بپیمایند. به‌هرحال شما در وب‌سایت این مجموعه امکانات خاصی دریافت نخواهید کرد. نمی‌توانید از امکان عضویت استفاده کنید. سایت نماد اعتماد پایگاه‌های اینترنتی را از وزارت صنعت، معدن و تجارت و زیرمجموعه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی را دریافت کرده است. همین‌طور عضو اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی بوده و دارای نشان ثبت ملی است. تفاوتی ندارد که با حوزه وب آشنا هستید یا خیر.

احتمالاً اولین چیزی است که در مورد یک سایت خدماتی آن را بررسی می‌کنید. البته که تاکسی اینترنتی بنت تمامی مجوزهای لازم را برای فعالیت با نام ایده‌پرداز تجارت مهر آفاق دریافت کرده است. البته اینماد نیز برای این پورتال‌ها دردسرهایی دارد. از جمله روی سرعت سایت‌ها تأثیر می‌گذارد. اما بهتر است از این مسئله گذر کنیم و به سراغ بررسی صفحه اصلی سایت بپردازیم.

بنت (Bonet)؛ شناسنامه سایت

آدرس پورتالhttps://bonettaxi.ir
عمر دامین اصلی وب‌سایتبیش از سه سال
آدرس صفحه اینستاگرامدر دسترس نیست
آدرس صفحه کانال تلگرامدر دسترس نیست
کاربری و محوریت فعالیتتاکسی اینترنتی
ایمیل وب‌سایت[email protected]
شماره‌های تماس برقراری ارتباط با پشتیبانی05136035187
آدرس دفتر مرکزی مجموعهاستان خراسان رضوی، ملک‌آباد، سجاد شهر
رتبه الکسا ایران و جهانایران:  35966 – جهان: 1498392
کلمات کلیدی برجستهبنت تاکسی – تاکسی بانوان
لینک ثبت‌نامدر دسترس نیست
لینک ورود به بخش کاربریدر دسترس نیست
زبان و پلتفرم طراحیوردپرس

بنت (Bonet)؛ صفحه اصلی سایت

صفحه اصلی بر پایه همان ساختار سایت‌های وردپرسی بنا شده است. دارای حالت ریسپانسیو یا نمایش در موبایل است. از این نظر تاکسی اینترنتی بنت هیچ نقصی ندارد. همین‌طور در ابتدای صفحه به‌رسم همیشه می‌توانید شماره تماس و یا ایمیل این مجموعه را بررسی کنید. پس از آن پل‌های ارتباطی نظیر کانال‌ها در پیام‌رسان‌ها، شماره تماس مستقیم، ارسال تیکت و همین‌طور صفحه اینستاگرام در دسترس شماست. جلوه‌های بصری را می‌بینید که نشان می‌دهد شما در سرویس تاکسی بنت می‌توانید هر خودرویی را انتخاب کنید. البته باید این مورد را بررسی کنیم. فعلاً نمی‌توانیم در مورد آن نظر دهیم.

همین‌طور در ادامه پیمایش صفحه اصلی سایت می‌توانید اپلیکیشن تاکسی اینترنتی بنت را دانلود کنید. این اپلیکیشن هم برای سیستم‌عامل اندروید و هم ios در دسترس است. می‌توانید آن را به‌صورت مستقیم، از مایکت، بازار، چارخونه به‌راحتی در دو نسخه سفیران که ویژه رانندگان است و نسخه کاربران که ویژه مسافران است دانلود کنید.

در مورد امکانات اپلیکیشن و شهرهای تحت پوشش تاکسی اینترنتی بنت به طور کامل صحبت خواهیم کرد. ضمن این که توضیحاتی در مورد شیوه درخواست خودرو، مزایای استفاده از سرویس‌های تاکسی اینترنتی بنت شرح داده شده است. می‌توانید ایمنی، پلتفرم کاری و همین‌طور روش‌های برقراری ارتباط را نیز در صفحه اصلی چک کنید. کمی پایین‌تر هم پل‌های ارتباطی، خدمات رانندگان، فرصت‌های شغلی و کاربران برتر به‌صورت چند باکس جداگانه در دسترس قرار گرفته‌اند.

صفحه اصلی
تصویر صفحه اصلی سایت بنت

بنت (Bonet)؛ صفحه رانندگان پورتال تاکسی اینترنتی

با انتخاب گزینه رانندگان در منوی اصلی سایت و هدر می‌توانید وارد دو بخش مرام‌نامه و همین‌طور قرارداد شوید. ابتدا وارد بخش مرام‌نامه می‌شویم. گویا این همان قوانینی است که شرکت‌های تاکسیرانی آن را در دسترس رانندگان قرار می‌دهند. در خصوص شرایطی رانندگان و قوانینی که باید رعایت کنند صحبت شده است. بندهای مختلفی دارد و در نهایت امضا و اثر انگشت دریافت شده است.

در سر تیتر نیز نام شرکت ایده‌پرداز تجارت مهر آفاق آمده است و دارای بندهای کلیدی است که معمولاً شرکت‌های اینترنتی تاکسیرانی باید حتماً تعهد آن را از رانندگان دریافت کنند. به‌هرحال در این توضیحات در خصوص شرایط و تعهدهایی که راننده نسبت به مسافر دارد صحبت شده است و می‌توانید آن را به‌صورت یک فایل تصویری دانلود، اسکن و در نهایت امضا و اثر انگشت بزنید و در زمان عضویت در نرم‌افزار آن را برای تیم بررسی اطلاعات و احراز هویت تاکسی اینترنتی بنت ارسال کنید.

شما می‌توانید در این نرم‌افزار به‌عنوان راننده خودروی سواری، موتورسیکلت، وانت و کامیون و همین‌طور راننده خانم عضو شوید و از سیستم کسب درآمد آن در شهرهایی که در ادامه ذکر می‌کنیم بپردازید.

بخش راننده بنت
صفحه راننده سایت بنت

بخش قرارداد رانندگان (سفیران)

این شرکت در صفحه دوم که تحت عنوان قرارداد می‌توانید وارد آن شوید. در همان منوی رانندگان، یک قرارداد همکاری منعقد کرده است که باید توسط شما امضا شود. در این قرارداد تعهدات دو طرف به هم مشخص شده است. علاوه‌برآن تاکسی اینترنتی بنت شماره ثبت، شناسه ملی و همین‌طور توضیحات مربوط به مجموعه را نیز در این فایل تصویری درج کرده است. مدیریت مجموعه بر عهده آقای محمدعلی قمری است.

در واقع در خصوص روش‌های اطلاع‌رسانی، نحوه برقراری ارتباط با پشتیبانی و تعهدات اخلاقی و رعایت شئون صحبت شده است و مدت دارای دو صفحه است. در نهایت امضا و اثر انگشت راننده، امضای مسئول قرارداد، مهر و امضای شرکت دریافت شده و این فایل‌ها بایگانی و در صورت لزوم به مراجع ذی‌ربط ارجاع داده می‌شوند. لازم است که مدارک شخصی و خودروی خود را به‌عنوان راننده برای تیم پشتیبانی این مجموعه ارسال کنید. پس باید هر دو بخش این تعهدنامه را دانلود، امضای اسکن و در نهایت برای پشتیبانی ارسال کنید تا عملیات ثبت‌نام شما با موفقیت انجام گردد.

نمونه قرارداد بنت
نمونه قرارداد رانندگان

بنت (Bonet)؛ فرصت‌های شغلی مجموعه

در پورتال مجموعه تاکسی اینترنتی بنت شما می‌توانید از بخش فرصت‌های شغلی مجموعه نیز دیدن کنید. در واقع یکی از قسمت‌هایی که نظر ما را جلب کرد و تصمیم گرفتیم آن را بررسی کنیم بخش کارشناسی نصب نرم‌افزار است. با این روش می‌توان به درآمد رسید. لازم است که ساعت کاری از 2، 4 و 6 ساعت در روز بوده و شخص با حوزه‌های مارکتینگ دیجیتال و همین‌طور توانایی کار با اپلیکیشن تاکسی اینترنتی بنت را داشته باشد.

ضمن این که با استفاده از این روش شما می‌توانید افراد را قانع کنید که این نرم‌افزار را نصب کنند و در ازای آن کسب درآمد کنید. البته یک بخش ثبت‌نام و فرم همکاری در دسترس شماست که لازم است آن را تکمیل کنید. همین‌طور امکان ایجاد پایگاه خدمات رانندگان و کارشناس جذب میدانی و مدیریت جذب میدانی نیز از سوی این مجموعه وجود دارد.

ترجیح دادیم بخش شرایط جذب پایگاه خدمات‌رسانی تاکسی اینترنتی بنت را بررسی کنیم. در این قسمت شما می‌توانید عقد قرارداد را انجام دهید و همین‌طور لازم است که اطلاعات خود را در فرم ثبت کنید. در حال حاضر این مجموعه پایگاه خود را در استان خراسان رضوی و شهر مشهد بنا کرده است و احتمالاً احتیاج دارد که مثل بسیاری از شرکت‌ها از جمله تیپاکس در نقاط مختلف کشور نمایندگی فعال داشته باشد. به طبع دریافت نمایندگی تاکسی اینترنتی بنت نیاز به یک سری موارد و پیش‌درآمدها خواهد داشت.

فرصت های شغلی تاکسی بنت
بخش فرصت های شغلی کارشناس نصب نرم افزار

بنت (Bonet)؛ بخش بلاگ و مقالات

بلاگ نیز یک روتین همیشگی در این‌گونه وب‌سایت‌ها به‌حساب می‌آید. با ورود به آن شما این امکان را دارید که اطلاعات کامل در مورد نحوه کارکرد اپلیکیشن تاکسی اینترنتی بنت را به دست آورید. همین‌طور در مورد شرایط همکاری توضیحاتی را بخوانید. دارای دو بخش مقاله و اخبار است. در بخش اخبار در مورد جدیدترین‌ها در مورد تاکسی اینترنتی بنت مقالاتی منتشر می‌شود. همان‌طور که اشاره کرده‌ایم، این بخش در واقع برای جذب مخاطب و آشنایی با سرویس‌ها است. قبلاً در بررسی سایت‌های اینترنتی خرید کالا این قسمت را مشاهده کرده بودیم. امکانات خاصی ندارد و صرفاً یک مجله مصور و اینترنتی به‌حساب می‌آید.

بنت (Bonet)؛ روش‌های تماس و ارتباط

تاکسی اینترنتی بنت پل‌های ارتباطی زیادی را پیش و روی شما قرار داده است. درصورتی‌که با کارکرد این نرم‌افزار مشکل دارید می‌توانید سؤالات خود را با بخش پشتیبانی مطرح کنید. یک صفحه چت، وقتی وارد وب‌سایت مجموعه تاکسی اینترنتی بنت می‌شوید در دسترس شما قرار می‌گیرد. دارای قسمت اپراتور، ثبت‌نام راننده، دریافت نمایندگی، فرصت‌های شغلی می‌باشد. با کلیک روی هرکدام از آن‌ها البته به صفحه واتس‌اپ مجموعه ارجاع داده می‌شود. بهتر بود این قسمت روی وب‌سایت فعال می‌بود و این شرکت از نرم‌افزارهای چت آنلاین استفاده می‌کرد. در واقع ارجاع کاربران به نرم‌افزارهای شخص ثالث معمولاً خوشایند نیست.

در صفحه تماس با ما می‌توانید تیکت ارسال کنید. نیاز است که نام و نام خانوادگی، ایمیل، شماره تماس و پیام خود را درج کنید آدرس دفتر مرکزی این مجموعه نیز روی نقشه ثبت شده است که می‌توانید روی آن کلیک کنید و از طریق نرم‌افزارهای موقعیت‌یاب به دفتر و هلدینگ تاکسی اینترنتی بنت مراجعه فرمایید.

تماس با ما
صفحه تماس با ما بنت

بنت (Bonet)؛ امکانات اپلیکیشن‌های اندروید و IOS

به بررسی نرم‌افزارهای اندروید و IOS برای تمامی گوشی‌های موبایل و دیوایس‌های شرکت اپل و مدل‌های مختلف اپل می‌پردازیم. اول این که این اپلیکیشن توسط شرکت توسعه تاکسی اینترنتی بنت، در دو نسخه منتشر شده است. چیز روتینی که قبلاً هم نظیر آن را در آرمش، اسنپ و… مشاهده کردیم. ضمن این که در مورد هر اپلیکیشن شما امکان دانلود آن از مخزن‌های مختلف را دارید. خبری از لینک گوگل‌پلی نبود. همین‌طور اپ‌استور نیز تمام اپلیکیشن‌های ایرانی را در لیست تحریم‌های خود قرار داده است.

اپلیکیشن مسافر

اپلیکیشن مسافر برای هر دو سیستم‌عامل محبوب اندروید و آی‌اواس منتشر شده است. پس از نصب آن می‌توانید ثبت‌نام خود را صرفاً با تأیید شماره تماس از طریق ارسال پیامک انجام دهید. البته گاهی کد تأیید دچار مشکل می‌شود و شاید نرم‌افزار هنوز آن‌طور که بایدوشاید خدمات خود را در سطح اپلیکیشن‌های رقیب تقویت نکرده است. پس از دریافت کد شما منوهای متخلفی را مشاهده می‌کنید.

 اپلیکیشن مسافر امکان انتخاب زبان‌های فارسی، انگلیسی، ترکی و عربی را دارد. پس از آن می‌توانید وارد منوی انتخاب مبدأ و مقصد بر اساس نقشه شوید. حتماً چیزی شبیه به این محیط را به شکل پرتکرار در دیگر نرم‌افزارهای تاکسی اینترنتی نیز مشاهده کرده‌اید. در تاکسی اینترنتی بنت شما می‌توانید نسبت به ثبت درخواست پیک موتوری، حمل بار با خودروهای بار بر مانند وانت، کامیون و سرویس بانوان نیز اقدام نمایید. البته سرویس بانوان مختص مسافران خانم است. سرویس تشریفات و سفر امن نیز قابلیت‌های دیگری است که در مورد آن توضیحات خاصی حتی در فروشگاه‌های نرم‌افزار نیامده. به‌هرحال این اپلیکیشن در حال حاضر در شهرهای زیر خدمات ارائه می‌دهد:

مشهد، اصفهان، قم، بیرجند، تربت‌حیدریه، شهرری، اسفراین، شیروان، نیشابور، گلبهار، چناران، قائن، مبارکه، زرین‌شهر، بجنورد، لنجان خدمات خود را ارائه می‌دهد. ضمن این در این بخش ما تازه متوجه این مسئله شدیم که خدمات دهی صرفا محدود به استان های خراسان رضوی نیست. این اپلیکیشن شهرهای تهران،رشت، ساری، گرگان، بابلسر، انزلی، اصفهان، شیراز را نیز در فاز اجرایی بعدی خود قرار داده است.

اپلیکیشن مسافر بنت
نمایی از نرم افزار مسافر تاکسی اینترنتی bonet

اپلیکیشن راننده (سفیر)

اپلیکیشن سفیر تاکسی اینترنتی بنت نیز مختص کسانی است که قصد دریافت درخواست مسافر و کسب درآمد را دارند. به شهرهایی که این اپلیکیشن در آن‌ها فعالیت دارد نیز اشاره کردیم. اما لازم به ذکر است که شما با ارائه خدمات در قالب اپلیکیشن سفیر تاکسی اینترنتی بنت می‌توانید پورسانت 12 درصدی دریافت کنید و کمک‌هزینه استهلاک خودرو نیز برای شما در نظر گرفته می‌شود.

ضمن این که یک قابلیت جالب که متأسفانه به‌خوبی در سایت به آن اشاره نشده است بازنشستگی با 5 سال فعالیت است. شما برای عضویت در این اپلیکیشن مطابق چیزی که انتظار می‌رفت نیاز به کارت ملی، گواهینامه، کارت ماشین، بیمه شخص ثالث خودرو و همین‌طور امضای تعهدنامه و ارسال آن خواهید داشت. هزینه سفر، کمیسیون و درآمد شما در مورد هر سفر درج هی شود و همین‌طور شما می‌توانید مبلغ را از مشتری به‌صورت نقدی دریافت کنید و مابقی آن نیز به‌صورت اعتبار به‌حساب شما افزوده می‌شود.

در صفحه نرم‌افزار مشخصات شما به‌عنوان راننده به کاربر نمایش داده می‌شود و می‌تواند با شما تماس بگیرد، پیام ارسال کند و یا این که سفر را کنسل و یا انتقال دهد. شما هم می‌توانید از گزینه اعلام رسیدن استفاده کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل با بخش پشتیبانی تماس حاصل نمایید. همین‌طور در منوی کاربری گردش مالی، لیست سفرها با تاکسی اینترنتی بنت، پیام‌ها، افزایش اعتبار، تغییر مشخصات و نقشه در نظر گرفته شده است. می‌توانید تعداد سفرهای رزرو شده خود را مشاهده کنید. این اپلیکیشن در حالت خاموش شما را در لیست مسافران قرار نمی‌دهد. امکان انتخاب اضافه‌بار، روشن‌کردن کولر و… نیز وجود دارد.

اپلیکیشن سفیر
اپلیکیشن راننده بنت

بنت (Bonet)؛ مهم‌ترین ویژگی‌های تاکسی اینترنتی

و همین‌طور به‌عنوان جمع‌بندی قصد بررسی نکاتی را داریم که این مجموعه آن‌ها را به‌عنوان امتیاز استفاده از سرویس‌های خود در نظر گرفته است. در واقع شما با این روش بدون نیاز به تماس و یا اعلام آدرس می‌توانید تاکسی رزرو کنید. هزینه‌های شما در هر سفر کاهش خواهد یافت و می‌توانید از اپلیکیشن این مجموعه با بروز ترین خدمات استفاده کنید. تاکسی اینترنتی بنت دارای پل ارتباطی گسترده برای درخواست تاکسی، موتور سیلکت، پیک، حمل بار و خدمات ویژه دیگر است و امنیت کاربران خود را اصلی‌ترین دغدغه اجرایی خود می‌داند.

ضمن این که شما نیازی به نصب نرم‌افزارهای شخص ثالث برای مدیریت داده‌ها ندارید و همه چیز در یک فضای ایمن اجرا و عملی می‌شود. ضمن این که تمامی توضیحاتی که تاکنون ارائه دادیم مربوط به وب‌سایت و پورتال رسمی تاکسی اینترنتی بنت است و گفته‌های ما نخواهد بود.

امکانات بنت
امکانات و ویژگی های اپلیکیشن

همین‌طور تاکسی اینترنتی بنت به‌عنوان قدردانی از اعتماد به این مجموعه به‌صورت هفتگی و ماهیانه جوایزی را به‌قیدقرعه به بهترین و برجسته‌ترین کاربران خود می‌دهد که البته ما در این مورد اطلاعات زیادی در پورتال و وب‌سایت این مجموعه نیافتیم. نماد اعتماد بنت نیز در تاریخ دوازدهم تیرماه سال هزار و سیصد و نود و هشت دریافت شده است. دفتر این مجموعه واقع در خراسان رضوی مشهد محله سجاد شهر، خیابان شهید علی محد کلاتیانی [سجاد ۲۴]، پلاک ۴۴۲، طبقه دوم می‌باشد. در نهایت و در گالری این وب‌سایت نیز ویدئوهایی در دسترس مخاطبان قرار گرفته است که گویا در مورد نحوه فعالیت این مجموعه در شهرهای مختلف است.

بنت (Bonet)؛ جمع‌بندی

به‌طورکلی شرکت‌های فعال در حوزه تاکسی اینترنتی از جمله بنت سعی می‌کنند که وسعت خدمات و فعالیت خود را در سراسر کشور گسترش دهند که البته در این زمینه باید زیرساخت خود را تقویت نمایند. در غیر این صورت با مشکلات بزرگی مواجه می‌شوند. ضمن این که رقبای قدر و قدرتمند زیادی نیز برای آن‌ها در کشور و تمامی استان‌ها حضور دارد که عبور از سد آن‌ها نیاز به برنامه‌ریزی، تبلیغات و هدفمندسازی بازاریابی خواهد داشت.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *