3

سایت رایتب (rayteb)؛ نوبت‌دهی، ویزیت و نسخه الکترونیک

سایت نوبت‌دهی رایتب

نیاز مبرم امروزه کاربران به یک وب‌سایت پزشکی و نوبت‌دهی یکی از عمده چالش‌ها در حوزه پزشکی – دیجیتال است. سایت نوبت‌دهی رایتب از جمله وب‌سایت‌هایی است که در این زمینه فعالیت می‌کند. بر پایه پلتفرم جستجوی نام پزشکان، کلینیک‌ها، شهرستان، استان و مراکز درمانی طراحی شده است. معمولاً مراجعه‌کنندگان به پزشکان در این وب‌سایت‌ها جستجو می‌کنند و با بررسی نظرات و همین‌طور مقایسه آن‌ها در نهایت یک پزشک را انتخاب می‌کنند.

از طرفی سایت نوبت‌دهی رایتب اولین سایت در این حوزه نیست، اما به‌هرحال هنوز این حوزه رقابت پیچیده و شدیدی ندارد و هر پورتال با کمی خلاقیت می‌تواند به موفقیت خوبی در زمینه رزرو، نوبت‌دهی و ویزیت آنلاین و حتی ساخت پرونده پزشکی و نسخه دیجیتال برسد. این وب‌سایت در واقع اقدام به ارائه نوبت آنلاین، مشاوره غیرحضوری، تلفنی، پرونده و نسخه دیجیتال می‌کند و امکان جستجوی کلینیک‌ها و بیمارستان‌های تأمین اجتماعی را دارد.

صفحه اصلی
این بخش امکان انتخاب پزشک و کلینیک را به شما می دهد.

رایتب (Rayteb)؛ سایت نوبت‌دهی در حوزه پزشکی و سلامت

سایت نوبت‌دهی رایتب به نسبت رقبای خود در حوزه پزشکی و سلامت مدت‌زمان کوتاه‌تری است که راه‌اندازی شده اما امکانات معمولی را به‌خوبی دارد. اجازه دهید کمی در مورد پلتفرم طراحی و زبان برنامه‌نویسی آن صحبت کنیم. برخلاف عرف امروز جامعه تحت وب ایران، این وب‌سایت بر پایه زبان ASP طراحی شده است و تیم توسعه و برنامه‌نویسی آن یک CMS اختصاصی ایجاد نموده و از بوت‌استرپ برای رابط و طراحی UI استفاده نموده است.

به همین منوال قالب آن کمی شبیه به سایت‌های قدیمی و قبل از 2018 در این حوزه است. اما به‌هرحال در همان اول شما می‌توانید از بین منوی جستجو، پزشک موردنظر خود و یا حتی کلینیک‌ها را جستجو کنید. این سایت در حال حاضر رتبه 31685 ایران و 899094 جهانی را به دست آورده است. از طرفی هنوز با نقطه جذب کاربران گسترده در روز فاصله دارد و برای این کار باید حداقل به رتبه زیر 1000 ایران برسد. وب‌سایت رایتب در حال حاضر سعی می‌کند در زمینه ارائه پرونده دیجیتال و نسخه الکترونیک بیماران فعالیت خود را گسترده‌تر کند. اما به‌هرحال حضور در چنین حوزه‌ای نیازمند رقابت با وب‌سایت‌های بزرگی نظیر نوبت دات آی آر دارد. این سایت امکان رزرو نوبت‌اینترنتی، تلفنی، اپلیکیشن موبایل، USSD را فراهم نموده است.

رایتب (Rayteb)؛ آشنایی با شناسنامه سایت

آدرس پورتالhttps://www.rayteb.ir
عمر دامین اصلی وب‌سایتنامعلوم
بیشترین میزان ورودی بازدیدکنندهایران
آدرس صفحه اینستاگرامhttps://www.instagram.com/rayteb.ir
آدرس صفحه کانال تلگرامhttps://t.me/Rayteb_ir
کاربری و محوریت فعالیتپزشکی و ثبت ویزیت
ایمیل وب‌سایت[email protected]
شماره‌های تماس برقراری ارتباط با پشتیبانی33550517 الی  33550512 025
آدرس دفتر مرکزی مجموعهقم شهرک پردیسان، میدان دانشگاه، خیابان دانشگاه، بلوار مولوی
رتبه الکسا ایران و جهانایران:   31685 – جهان:   899094
کلمات کلیدی برجستهنوبت دهی –  فراز سیستم
لینک ثبت‌نامبدون صفحه مجزا
لینک ورود به بخش کاربریبدون صفحه مجزا
زبان و پلتفرم طراحیASP .Net

رایتب (Rayteb)؛ صفحه اصلی سایت

در صفحه اصلی و هدر سایت شما امکان ورود و عضویت به سایت را دارید. این کار برای پزشکان و بیماران از طریق پنل کاربری جداگانه انجام می‌شود. همین‌طور یک بخش تحت عنوان نظرسنجی، مشاوره، رویدادهای اخیر و غربالگری کرونا (کووید 19) در این وب‌سایت در نظر گرفته شده است که کمی پیش‌تر بیشتر با آن‌ها آشنا خواهیم شد.

بخش مهم این وب‌سایت مربوط به سامانه نوبت‌دهی آن می‌باشد. برای این کار می‌توانید نام پزشک، استان، نوع مرکز از تأمین اجتماعی، مراکز دولتی و…، شهر و شهرستان محل زندگی، تخصص و همین‌طور مرکز درمانی را از لیست باکس پیش و رو انتخاب کنید. در نهایت قادر هستید صرفاً با انتخاب تخصص پزشک جستجو را بزنید تا مثلاً تمام پزشکان اطفال استان تهران در یک لیست برای شما به نمایش درآید.

در ادامه می‌توانید لیستی از بهترین پزشکان مشاور سایت نوبت‌دهی رایتب را بررسی کنید. همین‌طور یک امکان جالب روی این وب‌سایت انتخاب بیماری بر اساس عضو بدن است. مثلاً اگر روی سر کلیک کنید پزشکان حوزه مغز و اعصاب، بیماری‌های سر و… به شما نمایش داده خواهند شد. همین‌طور می‌توانید جنسیت بدن را تغییر دهید و حتی پس از کلیک روی عضو بدن وارد بخش پزشکان مربوط به همان حوزه شوید که امکان جالبی در نوع خود است. در ادامه نیز لیستی از مراکز، بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها در دسترس شما قرار می‌گیرد.

بخش نوبت دهی
قسمت قابل ملاحظه در تصویر به شما امکان رزرو نوبت و مشاوره می دهد.

رایتب (Rayteb)؛ سیستم رزرو وقت مراجعه سایت نوبت‌دهی

پس از انتخاب لوکیشن، نوع تخصص و یا نوع درمانگاه و مطب وارد صفحه‌ای می‌شوید که مشابه آن را در دیگر سایت‌های پزشکی و سلامت و همین‌طور رزرو آنلاین ویزیت نیز مشاهده نموده بودید. با ورود به این بخش می‌توانید آخرین نوبت آزاد هر پزشک را مشاهده کنید. درصورتی‌که خود پزشک مایل باشد می‌تواند شیفت صبح، عصر و شب برای خودش درج کند. وقتی روی گزینه‌های مشاوره آنلاین و یا مراجعه حضوری کلکی کنید به صفحه بعدی ارجاع داده می‌شوید. ما اینجا روی گزینه مطلب کلیک می‌کنیم.

در بخش مطب به‌راحتی می‌توانید نوبت دریافت کنید. البته این راحتی برای کسانی است که قبلاً با این‌گونه وب‌سایت‌ها کارکرده باشند. به‌طورکلی بخش پروفایل هر پزشک که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد در سایت نوبت‌دهی رایتب نقص‌های بزرگ و برجسته‌ای دارد. به‌هرحال برای دریافت نوبت بسته به شیفتی که پزشک حضور دارد می‌توانید روید دریافت نوبت که به شکل دکمه سبزرنگ در دسترس است کلیک کنید. پس از آن باید نام کاربری، رمز عبور و حروف امنیتی را وارد کنید. البته این در صورتی است که قبلاً عضو شده باشید. در غیر این صورت روی ثبت‌نام در سایت نوبت‌دهی رایتب کلیک کنید.

لازم است که ملیت، نام و نام خانوادگی، کد ملی، موبایل و محل زندگی خود را وارد نموده و در نهایت حروف امنیتی را ثبت و تأیید کنید.

صفحه پروفایل پزشکان رایتب
این صفحه مربوط به پروفایل کاربری هر پزشک است.

صفحه پروفایل و پنل پزشکان و کلینیک‌ها

با ورود به صفحه پزشک در سایت نوبت‌دهی رایتب می‌توانید به بررسی معرفی‌نامه و بیوگرافی، خدمات و راهنمای بیماران بپردازید. علاوه‌برآن یک آیکن تقویم در دسترس شماست که اگر روی آن کلیک کنید می‌توانید بازه انتخاب نوبت و مشاوره آنلاین را چک فرمایید.

ضمن این که در قسمتی انتقادات و پیشنهادهای مشابه دیگر وب‌سایت‌های پزشکی و سلامت و دریافت نوبت در دسترس شماست و معمولاً در این وب‌سایت پزشکان می‌توانند یک کاور و یا کارت ویزیت نیز برای خودشان روی پنل قرار دهند. با کلیک روی معرفی پزشک در مورد روزهای حضور، روش‌های ارتباطی و همین‌طور حوزه کاری، تخصص و نحوه فعالیت و معاینه هر پزشک می‌خوانید. مثلاً ما اینجا پزشک ارتوپدی را انتخاب کرده‌ایم. درصورتی‌که روی گزینه خدمات هم کلیک کنید همچون صفحه‌ای در دسترس شما قرار می‌گیرد. پس از آن می‌توانید موقعیت مطب و پزشک را ازروی نقشه بررسی کنید. این نقشه را می‌توانید به نرم‌افزارهای موقعیت‌یاب و جستجوی مکان نظیر گوگل‌مپ و… ارجاع دهید و از طریق آن به مطب پزشک موردنظر مراجعه فرمایید.

منوی انتخاب ویزیت و مراجعه حضوری
منوی انتخاب نوبت مشاوره و حضور در مطب پزشک.

رایتب (Rayteb)؛ بخش مشاوره آنلاین و دریافت نوبت حضوری

در کنار نام هر پزشک و در صفحه اختصاصی که برای آن در نظر گرفته شده است. در سایت نوبت‌دهی رایتب اگر روی گزینه تقویم و یا آیکن تقویم و رزرو نوبت کلیک کنید وارد صفحه‌ای می‌شوید که می‌توانید نوبت آزاد آخر هر پزشک را مشاهده کنید. به طبع نوبت‌های قبلی قابل انتخاب نخواهند بود. اگر روی گزینه دریافت نوبت و مشاوره آنلاین کلیک فرمایید وارد بخش ثبت‌نام و یا ورود به پنل می‌شوید. در نهایت اگر نیاز به پرداخت مبلغ باشد لازم است که این کار را انجام دهید و به صفحه بعدی مراجعه فرمایید. به شما کد پیگیری نمایش داده خواهد شد. همین‌طور توضیحات دیگری نیز در قالب یک پیامک به شم ارسال می‌شود. تا وقتی در سایت عضو نشوید نمی‌توانید امکانات خاصی از آن دریافت کنید. به‌هرحال بخش بعدی بررسی خواهیم کرد سیستم مشاوره است.

در مشاوره آنلاین شما می‌توانید در پنل کاربری و یا از طریق پیام‌رسان با پزشکان ارتباط برقرار کنید و برای آن‌ها فایل ارسال کنید. البته این امکانات در پنل کاربری سایت نوبت‌دهی رایتب متأسفانه کامل نیست و محدودیت‌هایی دارد.

سیستم مشاوره سایت نوبت‌دهی رایتب

جالب است وقتی روی گزینه مشاوره کلیک می‌کنید لیستی از پزشکان را مشاهده می‌نمایید که امکان دریافت مشاوره از آن‌ها وجود ندارد. یا این قابلیت را غیرفعال کرده‌اند ویا این که وقت خالی ندارند. اما به‌هرحال انتظار می‌رفت نخست لیستی به کاربر نمایش داده شود که امکان ارائه مشاوره را خواهند داشت. در نهایت شما می‌توانید نوع تخصص و حوزه کاری پزشکان را انتخاب کنید و به‌صورت مستقیم با او گفتگو کنید. این کار در پنل کاربری و اپلیکیشن این وب‌سایت قابل انجام خواهد بود.

به همین منوال به شما نمایش داده خواهد شد که یک پزشک در کلینیک، مرکز درمانی، بیمارستان و یا کلینیک فعالیت می‌کند. همین‌طور با انتخاب گزینه برنامه کلینیک‌ها دقیقاً زمان حضور هر پزشک به تفکیک دوره زمانی، تاریخ و ساعت به نمایش درمی‌آید. برای اطمینان بیشتر شماره نظام‌پزشکی و مشخصات دقیق هر پزشک نیز در دسترس است که می‌توانید استعلام نمایید و توضیحات لازم را در مورد هرکدام از آن‌ها دریافت کنید.

البته بخشی تحت عنوان راهنمای نوبت‌دهی برای شما در نظر گرفته شده است که پیشنهاد می‌کنیم پیش از هر کاری ابتدا به سراغ آن بروید تا در منوی وب‌سایت سردرگم نشوید. به‌هرحال لازم است که با انتخاب گزینه ثبت‌نام سایت نوبت‌دهی رایتب به منوی کاربری مربوط به آن بروید. می‌توانید ملیت، کد ملی، اطلاعات تکمیلی و رمز عبورتان را وارد کنید. در نهایت حساب شما با یک پیامک تأیید می‌شود.

منوی نوبت دهی
این قسمت مربوط به ثبت نهایی نوبت پزشک است. برای مشاهده این بخش باید عضو سایت شوید.

بخش غربالگری کرونا

در این مورد نیز توضیحات اضافه‌ای به نمایش درنمی‌آید. صرفاً وقتی روی آن کلیک می‌کنید وارد صفحه ثبت‌نام و ورد به کاربر می‌شوید. البته این سامان احتمالاً مربوط به کنترل بیماری و همین‌طور دریافت مشاوره‌های لازم و لیست مراکز درمانی است که در این حوزه فعالیت می‌کنند. همین‌طور شما می‌توانید بر حسب انتخاب دسته‌بندی به سراغ پزشکانی بروید که در این حوزه فعالیت می‌کنند و یا این که پزشک متخصص و فوق‌تخصص بیماری‌های عفونی هستند.

امکانات و قابلیت‌های اپلیکیشن اندروید و ios

سایت نوبت‌دهی رایتب یکی از معدود پلتفرم‌هایی است که در اختیار کاربران خود نرم‌افزار اندرویدی قرار می‌دهد. البته برنامه موبایلی این وب‌سایت برای گوشی‌های شرکت اپل به‌صورت تحت وب طراحی شده است. یعنی باید خودتان شورتکات و میان‌بر مربوط به آن را طراحی کنید و خبری از برنامه روی اپ‌استور گوشی‌های آیفون نیست. به‌هرحال این امکان را تقریباً تمامی وب‌سایت‌ها در حال حاضر خواهند داشت و چیز متفاوتی نیست. ضمن این که انتظار می‌رفت نسخه اندرویدی این برنامه روی مارکت‌های بزرگ مانند گوگل‌پلی در دسترس باشد که متأسفانه صرفاً شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه بررسی خاصی آن را مستقیماً روی وب‌سایت دانلود و نصب کنید.

نسخه اندروید سایت نوبت‌دهی رایتب البته دقیقاً امکاناتی مشابه به همان نسخه ios دارد. در واقع ورژن اندرویدی آن ساختاری شبیه به اپلیکیشن تحت وب دارد.

اپلیکیشن موبایل رایتب
امکان دانلود و نصب نسخه موبایل سایت رایتب در حال حاضر وجود داد.

رایتب (Rayteb)؛ بخش پروفایل کاربری بیماران

در بخش پروفایل کاربری امکان انتخاب تصویر، تغییر رمز عبور و مشخصات خود را خواهید داشت. همین‌طور می‌توانید اطلاعات مربوط به پذیرش خود را نیز دریافت کنید. درصورتی‌که مشاوره آنلاین نیز دریافت کرده باشید تاریخچه آن در این پنل در دسترس شما است. می‌توانید نسبت به دریافت نسخه و پرونده دیجیتال خود از وبگاه و سایت نوبت‌دهی رایتب نیز اقدام فرمایید. حتی روی این پنل شما می‌توانید نوبت برای دیگران نیز رزرو کنید و البته لازم است که توضیحات و شرح مختصی در مورد بیماری فرد موردنظر نیز در این بخش درج شود. به‌هرحال قسمت پروفایل کاربری این وب‌سایت امکانات مطلوب اما ناکافی دارد.

در بخش پروفایل کاربری شما می‌توانید به‌راحتی تمامی اطلاعات مربوط به‌حساب خود را جستجو نمایید و یا این که اگر نیاز به برقراری ارتباط با بخش پشتیبانی دارید به‌صورت مستقیم از همین قسمت این کار را انجام دهید.

بخش رویداد های سایت
این بخش مربوط به خبرنامه و بلاگ سایت رایتب است.

رایتب (Rayteb)؛ بخش بلاگ و رویدادهای سایت

قسمتی نیز تحت عنوان رویدادها و یا همان بلاگ در نظر گرفته شده است که جدیدترین اخبار در مورد بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و پزشکان در این بخش درج شده است و شما می‌توانید آن‌ها را مطالعه کنید. همین‌طور این صفحه معمولاً به‌صورت روزانه بروز می‌شود. از یکروی دیگر از جمله مشکلاتی که این وب‌سایت دارد این است که بخش‌های سایت گاهی اجرا نمی‌شوند و مشکلاتی مربوط به برنامه‌نویسی و توسعه وجود دارد.

متأسفانه این وب‌سایت گاهی در نمایش جزئیات و منوها با مشکل مواجه می‌شود. یا این که شما برای بررسی نظرات نیز باید عضو شوید. در نهایت این‌گونه محدودیت‌ها موجب کاهش تعداد کاربران و مراجعه‌کنندگان می‌شود. ضمن که سایت نوبت‌دهی رایتب رقبای زیادی نظیر نوبت دات آی آر، دکتر دکتر، طبینجا، پذیرش 24 و… دارد و این وب‌سایت‌ها در مقایسه با این پورتال صفحه سازی قدرتمندتری دارند. ضمن این که تا این حد ثبت‌نام محور نیستند و گاهی ممکن است این مسئله برای شما خسته‌کننده باشد. اما به‌هرحال این وب‌سایت می‌تواند قوی‌تر و پیشرفته‌تر عمل کند.

نظرات کاربران

 • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. عمرانی گفت:

  الان چند وقت سامانه rayteb کار نمیکنه فقط میزته بروز رسانی باید چکار کنم

 2. سیما گفت:

  سلام خسته نباشید من ثبت نام که کردم بعضی از اطلاعات رو درست وارد نکردم هر چقدر هم میزنم ویرایش نمیشه همون اطلاعات قبلی رو میاره میخواستم ببینم میشه کلا اکانت ها رو حذف کنم از اول ثبت نام کنم؟

 3. محمد فاطمی گفت:

  واقعا افتضاحه
  سوهان اعصابه برای مردم
  خدا خیر و برکت نبینند ان شاءالله با این خدمات دخی ضعیفشون .