0

زغال نقاشی

زغال نقاشی

زغال نقاشی ابزاری عالی برای هنرمندانی است که دوست دارند طراحی کنند. استفاده از این ابزار سابقه‌ای طولانی در طول تاریخ دارد.

به گزارش خوبو، هنگامی که در قفسه‌های فروشگاه‌های هنری در کنار مجموعه‌های رنگارنگ قرار می‌گیرید، زغال نقاشی به راحتی نادیده گرفته می‌ شود. زغال قدیمی‌ ترین وسیله طراحی است و از زمانی که اجداد ما برای اولین بار زغال را از آتش بیرون می‌ کشیدند تا روی دیوار غار آثاری ایجاد کنند، تغییر چندانی نکرده است.

اشکال زغال نقاشی

اشکال زغال نقاشی

وقتی صحبت از نقاشی با زغال به میان می‌آید، پنج شکل اصلی از آن برای انتخاب وجود دارد.

زغال بید

زغال بید

زغال بید ارزان و در همه جا موجود است. این زغال معمولاً بر اساس ضخامت فروخته می‌شود، از شاخه‌های باریک زغال گرفته تا زغال های بزرگ به قطر چند سانتی‌متر. مانند زغال چوب انگور، زغال بید نرم است و به راحتی می‌توان آن را شکست یا برای انواع مختلف علامت گذاری شکل داد. این یک ابزار است که به طور طبیعی و با فشار بسیار کم، رنگ سیاه را روی صفحه قرار می‌دهد. همچنین به راحتی به خاکستری محو می‌شود.

زغال نیترام

زغال نیترام

زغال نیترام اغلب برای نقاشی‌های پایدار استفاده می‌شود. این ابزار نوارهای مستطیلی بلند سبک وزن است. همچنین دانه های چوبی را که از آن ساخته شده‌اند حفظ می‌کند. این زغال نقاشی یک زغال گران قیمت است. از نظر بافت سازگار است و در درجه های B ،HB و H فروخته می‌شود. سختی نیترام به آن اجازه می‌دهد تا زمانی که روی کاغذ سنباده تیز می‌شود، نقطه ای را نقاشی کند و آن را برای ایجاد تغییرات ظریف و ایجاد چندین لایه پرزحمت ایده‌آل می‌کند.

زغال فشرده

زغال فشرده

زغال فشرده در شکل‌ها، کیفیت‌ها و بافت‌های متنوعی وجود دارد که از زغال سنگ آسیاب شده مخلوط با صمغ عربی و سایر چسب‌ها ساخته شده است. معمولاً زغال چوب فشرده سخت‌تر، تیره‌تر و متراکم‌تر از زغال چوب بید، تاک یا نیترام است. همچنین به سختی پاک می‌شود.

مداد زغالی

مداد زغالی

مدادهای زغالی حاوی هسته‌‌ای از زغال فشرده هستند که می‌‌توان آن را تا نقطه‌ای برای ایجاد علامت ریز تیز کرد. وقتی با مدادهای زغالی نقاشی می‌کنید مراقب باشید. هسته‌های شکننده در صورت افتادن می‌شکنند و می‌توانند در یک تراش بی‌‌نقص شکسته شوند.

پودر زغال

پودر زغال

زغال چوب آسیاب شده را می‌توان مستقیماً با همه ابزارها مانند قلمو، پارچه یا حتی انگشتان روی صفحه اعمال کرد. این زغال رنگ های نرم و قابل کنترلی ایجاد می‌کند که به راحتی پاک می‌شوند.

ابزار مورد نیاز برای نقاشی با زغال

با افزودن این ابزار اضافی به سبد خود، شانس خود را برای موفقیت در طراحی با زغال افزایش دهید.

پاک کن ها

پاک کن ها

رنگ سیاه نرم زغال بید را می توان با کناره دست به خاکستری سوق داد. در نتیجه احتمال ایجاد لکه های تصادفی وجود دارد. اما این موضوع زغال را به وسیله ای ایده آل برای نقاشی های کمرنگ تبدیل می کند. به وسیله پاک کن ها می‌توان اشتباهات را پاک کرد و در بعضی موارد ایجاد سایه یا افکت کرد.

محو کن

محو کن

محو کن یک ابزار طراحی استوانه‌‌ای سفید است که از کاغذ نورد محکم ساخته شده است و برای صاف کردن سایه‌ ها یا علامت‌‌های ساخته شده از زغال نقاشی استفاده می‌ شود.

تیز کننده ها

تیز کننده ها

زغال های نیترام نقاط بهتری نسبت به سایر اشکال زغال چوب نگه می دارند. می توانید آن ها را با ابزارهای مختلف از جمله کاغذ سنباده شکل دهید.

فیکساتور

تمایل زغال‌ها به پاک‌ شدن، آن را به محیطی شکننده برای نگهداری تبدیل می‌ کند. یک تثبیت‌کننده با کیفیت خوب، خطر لکه‌شدن را کاهش می‌ دهد. اگرچه این وسیله هیچ مقداری از اسپری زغال را برای همیشه به صفحه نمی‌‌چسباند. اگر یک لایه را تعمیر کنید، می‌توانید زغال بیشتری در بالای آن کار کنید و شکل های تیره تر را در صفحه ایجاد کنید.

یک فیکساتور با کیفیت حرفه ای بهترین کارایی را خواهد داشت. اگر بودجه کافی ندارید و نگران خطرات حفاظتی نیستید، می‌توان از اسپری مو نیز استفاده کرد. هنگام استفاده از زغال در دفترچه طراحی، صفحات را با دستمال کاغذی بپوشانید تا از نقاشی‌های خود محافظت کنید. همچنین میتوانید برای جلوگیری از لکه دار شدن هر صفحه، صفحه دیگر را خالی بگذارید.

معرفی زغال های نقاشی موجود در بازار

در این قسمت به معرفی زغال‌های نقاشی موجود در بازار می‌پردازیم:

زغال طراحی کرتاکالر مدل 40702

زغال طراحی کرتاکالر مدل 40702

این محصول ساخت اتریش است و مناسب طراحی روی، کاغذ، مقوا، چوب، بوم و گچ می باشد. همچنین این محصول قابلیت مخلوط شدن با آب را نیز دارد.

مداد زغالی لیبرتی مدل PE01

مداد زغالی لیبرتی مدل PE01

مداد زغالی لیبرتی اثری مانند زغال دارد و خطوطی که ایجاد می‌کند کمی زمخت به نظر می‌رسد. اما هنرمندان می‌دانند که طراحی با این مدادها چه لذتی دارد. بدنه‌ی مداد لیبرتی به صورت شش‌ضلعی طراحی شده و ارگونومیک است. پس ساعت‌ها بدون اینکه دستتان احساس خستگی کند یا فشاری به انگشتان وارد شود می‌توانید طراحی کنید. سونت 17.5 سانتی‌متر طول و 7 میلی‌متر قطر دارد. پوشش روی بدنه‌ی مداد غیر لغزنده است و هنگام کار از دستتان لیز نمی‌خورد.

زغال طبیعی کوه نور مدل 8622

زغال طبیعی کوه نور مدل 8622

زغال چوب طبیعی هنری کوه نور مناسب برای طراحی نقاشی هنری سیاه و سفید است. این ست زغال بسیار شکننده هستند و باید پس از پایان کار با یک عامل ثابت کننده ثابت شود.

پودر زغال کرتاکالر مدل 49480

پودر زغال کرتاکالر مدل 49480

پودر زغال (کنته) کرتاکالر یکی از بهترین پودر‌های هنری بوده و با استفاده از قلمو و نوک انگشت قابل استفاده است. به صورت مخلوط با آب نیز از آن می‌توان استفاده کرد. مناسب برای طرح های سه بعدی و سایه دار کردن اثر هنری است. بر روی کاغذ، مقوا، چوب، بوم، گچ، مورد استفاده قرار می‌گیرد و در صورت نیاز با انواع فیکساتیو، تثبت می‌‌شود.

پودر زغال ویونا مدل Charcoal Powder

پودر زغال ویونا مدل Charcoal Powder

پودر زغال قابل حل کردن با آب، الکل و دیگر حلال‌ها است. این محصول مناسب برای ایجاد کارهای سه بعدی روی سطوح بزرگ و ایجاد سایه روشن در طراحی می باشد. همچنین قابل استفاده روی چوب، کاغذ، بوم، گچ و هرسطحی که قابلیت جذب داشته باشد را دارد. همچنین استفاده از فیکساتیو برای ماندگاری در پایان کار ضرورت دارد.

بیشتر بخوانید

برچسب‌ها:,

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *