0

فیلم ایستگاه متروک

فیلم ایستگاه متروک فیلمی ایرانی است که توسط علیرضا رئیسیان در سال ۱۳۷۹ ساخته شده و در بیستمین دوره جشنواره بین المللی فیلم فجر به اکران درآمد.

به گزارش خوبو، لیلا حاتمی برای بازی در فیلم ایستگاه متروک برنده جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره بین‌المللی فیلم مونترآل شد.

این اثر توانسته در مجموع برای یک مورد نامزد کسب جایزه و برای یک بار برنده جایزه شود. این محصول از سایت معتبر IMDB، نمره متوسط 6.6 را کسب کرده است. 612 نفر به این فیلم نمره داده‌اند.

عوامل و بازیگران فیلم ایستگاه متروک

ایستگاه متروک فیلمی است که در ژانر درام توسط علیرضا رئیسیان ساخته شده است. علیرضا رئیسیان از کارگردانان مطرح سینمای ایران است که تاکنون فیلم‌های مطرحی همچون ایستگاه متروک، چهل سالگی و دوران عاشقی را جلوی دوربین برده است.

در ایستگاه متروک بازیگرانی چون لیلا حاتمی، نظام منوچهری، مهران رجبی در نقش فیض الله و محمود‌ پاک‌نیت به ایفای نقش و بازیگری پرداخته‌اند.

فیلم ایستگاه متروک

در این فیلم حدود 4 بازیگر جلوی دوربین رفته‌اند که از نظر تعداد بازیگران می‌توان ایستگاه متروک را یک اثر کم‌بازیگر و با تعداد شخصیت‌های داستانی کم عنوان کرد.

کارگردانعلیرضا رئیسیان
تهیه‌ کنندهحسین زندباف
نویسندهعباس کیارستمی
کامبوزیا پرتوی
بازیگرانلیلا حاتمی
نظام منوچهری
مهران رجبی
محمود پاک نیت
موسیقیپیمان یزدانیان
فیلم‌بردارمحمد آلادپوش
تدوین‌حسین زندباف
سال ساخت1379
نمره IMDB6.6

خلاصه داستان

مهتاب و محمود که سال ها از ازدواجشان می گذرد، هنوز صاحب فرزند نشده‌اند. آن‌ها سفری به قصد زیارت به سوی مشهد آغاز میکنند.

محمود هنگام رانندگی راه اصلی را گم می‌کند و برای پرهیز از برخورد با یک آهو از مسیر منحرف می‌شود و اتومبیلش خراب میشود. او در جست و جوی تعمیرکار به روستایی عجیب در وسط بیابان برخورد می‌کند و…

فهرست جوایز فیلم ایستگاه متروک

در بیستمین دوره برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در سال 1380، فیلم ایـستگاه متروک نامزد دریافت دو سیمرغ بلورین جشنواره برای بهترین بازیگر نقش اول زن (لیلا حاتمی) و بهترین فیلمبرداری (محمد آلادپوش) شد، و در پایان موفق به کسب یک جایزه شد.

  • برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری (محمد آلادپوش)، دوره ۲۰ جشنواره فیلم فجر در سال ۱۳۸۰

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *