0

دانلود آلبوم آوای جان از جلیل شهناز، رضا ورزنده، اصغر بهاری و ناصر افتتاح

آلبوم آوای جان از جلیل شهناز، رضا ورزنده، اصغر بهاری و ناصر افتتاح

آلبوم آوای جان مجموعه‌ای از بداهه نوازی استادان موسیقی سنتی ایران شامل جلیل شهناز، رضا ورزنده، علی اصغر بهاری و امیر ناصر افتتاح است.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی آوای جان اثری از جلیل شهناز، رضا ورزنده، علی اصغر بهاری و امیر ناصر افتتاح است. این آلبوم، شامل ۵ قطعه موسیقی در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۲۵,۰۰۰ تومان است.

آهنگ های آلبوم آوای جان

این آلبوم شامل ۵ عدد قطعه موسیقی با تار جلیل شهناز، کمانچه علی اصغر بهاری، سنتور رضا ورزنده و تنبک امیر ناصر افتتاح است. این آلبوم توسط شرکت فرهنگی هنری چهارباغ بانگ نشر و عرضه شده است.

#نام آهنگمدت زمان
۱قطعاتی در شور: تار جلیل شهناز۰۹:۵۰
۲قطعاتی در چهارگاه: کمانچه استاد اصغر بهاری۱۳:۰۳
۳قطعاتی در چهارگاه: سنتور استاد ورزنده۱۲:۴۹
۴بداهه نوازی در شور: استاد اصغر بهاری و استاد رضا ورزنده۱۵:۲۷
۵بداهه نوازی در شور: استاد اصغر بهاری و استاد رضا ورزنده۱۲:۱۳
آلبوم آوای جان از جلیل شهناز، رضا ورزنده، اصغر بهاری و ناصر افتتاح

بیوگرافی رضا ورزنده

غلامرضا مرشد ورزنده معروف به رضا ورزنده (متولد سال ۱۳۰۵ در شهر کاشان و متوفی در سال ۱۳۵۵) موسیقیدان و نوازنده سنتور بود.

پدرش استاد او بود و پس از مهاجرت به تهران به دعوت استاد حسین قوامی در دهه ۱۳۳۰ و ورود به رادیو، با نوازندگانی چون رضا محجوبی و ابوالحسن صبا، سبک سنتور نوازی خود را اعتلا بخشید. وی در بسیاری از برنامه‌های گلها، گل‌های رنگارنگ، یک شاخه گل، گل‌های جاویدان، برگ سبز به اجرای سنتور پرداخته است.

ورزنده با سبک و شیوه‌ای کاملاً شخصی سنتور مینواخت و در هنر بداهه نوازی سنتور توانا بود. توجه به جملات آوازی، ریزهای پر، تحرک بسیار در اجرای جمله‌ها، سونوریته شفاف اما ویژه و خاص از ویژگی‌های ساز او به‌شمار می‌رفت. سنتور او نیز منحصربه‌فرد بود و اندازه‌ای متفاوت نسبت به سازهای مرسوم داشت.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *