0

معرفی صرافی غیرمتمرکز ژوپیتر Jupiter و توکن JUP

صرافی غیرمتمرکز ژوپیتر

ژوپیتر Jupiter یک صرافی غیرمتمرکز و جمع کننده نقدینگی در شبکه سولانا است. پروژه ژوپیتر و توکن اختصاصی آن JUP به صورت اختصاصی در شبکه سولانا Solana ایجاد شده است و معاملات کاربران را با جمع کردن نقدینگی از بازارسازها و دکس‌های مختلف اکوسیستم سولانا Solana انجام می‌دهد. ۴۰ درصد از توکن‌های JUP در ایردراپ اولیه به کاربران اختصاص داده خواهد شد. صرافی غیر متمرکز ژوپیتر توسط یک فرد (یا گروهی از بنیان‌گذاران) ناشناس ساخته شده است که با نام مستعار میو (Meow) فعالیت می‌کند.

صرافی غیرمتمرکز ژوپیتر در سال ۲۰۲۱ افتتاح شد و به سرعت توانست جای خود را در میان کاربران باز کند.  ایردراپ ژوپیتر از ۴ مرحله تشکیل شده است، این تاریخ‌ها دقیق نیستند و ممکن است بر اساس تصمیمات صرافی، تغییر کنند.:

  • مرحله اول ایردراپ JUP در نوامبر ۲۰۲۳ (آبان ۱۴۰۲) انجام شد.
  • مرحله دوم احتمالا چند روز دیگر، در اواخر ژانویه ۲۰۲۴ (بهمن) انجام خواهد شد.
  • مرحله سوم نیز به‌ترتیب برای ماه‌های فوریه ۲۰۲۴ (اواخر بهمن)
  • مرحله چهارم اکتبر ۲۰۲۴ (مهر ۱۴۰۳) برنامه‌ریزی شده است.

ژوپیتر چگونه کار می‌کند؟

ژوپیتر یک جمع‌کننده داده است که نقدینگی را از صرافی‌ها و بازارسازهای مختلف سولانا دریافت می‌کند. این قابلیت باعث می‌شود که کاربران جفت‌ارزها را با قیمت مناسب معامله کنند.

ژوپیتر با قابلیت مسیریابی هوشمند (Smart Routing)، بهترین مسیر برای سواپ توکن‌ها را پیدا می‌کند و مسیرها را به‌صورت رتبه‌‌بندی‌شده به کاربر نشان می‌دهد. کاربر می‌تواند مسیر دلخواه خود را انتخاب کند اما معمولا اولین مسیر، بهترین قیمت و کمترین کارمزد را دارد.

توکن JUP

ارز دیجیتال JUP، توکن حاکمیتی صرافی ژوپیتر است که بخش زیادی از آن به کاربران ایردراپ خواهد شد. پراکندگی توکن ژوپیتر JUP به ترتیب زیر است:

  • ۱۰ درصد تیم
  • ۱۰ درصد بنیاد ژوپیتر
  • ۸۰ درصد انجمن Community

حداکثر توکن‌های قابل عرضه 3B است که از این تعداد حدود ۶ درصد توزیع شده است. در زمان نگارش این مطلب توکن ژوپیتر با قیمتی حدود ۰.۰۰۵ در رتبه ۲۷۲۵ ارزهای دیجیتال قرار دارد. تیم ژوپیتر را در توییتر می‌توانید دنبال کنید.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *