2

لندو Lendo.ir؛ خرید اقساطی کالا و خدمات از فروشگاه‌های آنلاین ایران

لندو lendo.ir خرید اقساطی کالا و خدمات از فروشگاه های آنلاین ایران

لِندو Lendo.ir نام تجاری شرکت «هوشمند آرمان گستر آریا» است. اگر هنوز دو دل هستید، شماره ثبت لندو هم «۵۱۰۱۳۶» است. لندو در اردیبهشت ۹۴ شروع به کار کرد و تلاش این شرکت همیشه این بود کاری کند که شما بتوانید از فروشگاه‌های آنلاین، به‌راحتی و اقساطی خرید کنید.

 • لندو از شما ضامن نمی‌خواهد چون نباید کار را برایتان سخت شود. قرار است تمام مراحل دریافت وام برای شما ساده، سریع و آنلاین باشد.
 • ضمناً لندو از طریق فناوری یادگیری ماشین (Machine Learning) می‌تواند مشتریان خود را از نظر اعتباری رتبه‌بندی کند! پس برای تهیه هر چه که نیاز دارید، از کالا گرفته تا بلیط سفر، بیمه، خدمات و… روی لندو حساب کنید.

شناسنامه سایت لندو

ناملندو، lendo
آدرس سایتLendo.ir
آدرستهران، خیابان ولیعصر، کوچه عبده، پلاک 46
شماره تماس021-91012979
ایمیل[email protected]
صفحه راهنماhttps://lendo.ir/help
وبلاگblog
اینستاگرامlendoir
توییترLendoir
تلگرامlendoir
لینکدینlendoir

لندو در سال ۱۳۹۴ با نام ایران‌رنتر و با همکاری سه هم‌بنیانگذار تاسیس شد و در ابتدا به عنوان یک استارتاپ در زمینه اجاره وسایل و تجهیزات نمایشگاه فعالیت می‌کرد.

بعد از استقبال مشتریان و با جذب اولین راند سرمایه از شرکت سرمایه‌گذاری اسمارت‌آپ، در شهریور ۱۳۹۵ در حالی که یک تیم ۲۰ نفره بودیم، علاوه بر اجاره وسایل و تجهیزات رویدادها و نمایشگاه‌ها، امکان اجاره وسایل دیگری همچون وسایل سفر، کودک، ورزشی و دیجیتال را نیز فراهم کردیم.

در بهمن ۱۳۹۵ دومین راند سرمایه را دوباره از شرکت سرمایه‌گذاری اسمارت‌آپ جذب کرده و به معرفی مدل اجاره با امکان مالکیت پرداختیم. در این مدل مشتریان می‌توانستند با پرداخت اجاره ماهانه از وسیله مورد نظر استفاده کرده و در صورت عدم نیاز، آن را به ایران‌رنتر (لندو) بازگردانند و یا پس از پرداخت ۱۲ ماه اجاره، مالک وسایل کاملا نو شوند.

در خرداد ۱۳۹۶ یک فرصت جذاب برای سرمایه‌گذاری را معرفی کردیم. در این روش سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی به مدل کسب‌وکار اضافه شدند که می‌توانستند برای خرید وسایل به منظور اجاره با امکان مالکیت توسط مشتریان، یک سرمایه‌گذاری هوشمند انجام دهند. با معرفی این مدل سرمایه‌گذاری که مختص لندو بود و همچنین با رشد چشمگیر آن توانستیم در بهمن ۱۳۹۶ و در حالی که ۴۰ نفر در این مجموعه مشغول فعالیت بودند، سومین راند سرمایه مشترک را از شرکت‌های سرمایه‌گذاری لوتوس پارسیان و بنیاد برکت جذب کنیم.

برگی دیگربا روند رو ‌به‌ رشدی که در این چند سال داشتیم و با وجود تقاضاهای روزافزون برای خرید اقساطی، تصمیم گرفتیم خدمات ارائه شده توسط ایران‌رنتر را به دو دسته تقسیم کرده و برای هر کدام یک سایت مجزا داشته باشیم. از این رو، خدمت اجاره وسایل را در سایت دیگری با نام نوین‌‌رنتر ارائه داده و با تغییر مدل اجاره با امکان مالکیت به مدل خرید اقساطی، این برند را به اولین پلتفرم فروش اقساطی در ایران تبدیل کردیم.با رویکرد جدید همچنان سرمایه‌گذاران برای فروش اقساطی در ایران‌رنتر سرمایه‌گذاری کرده و مشتریان نیز می‌توانستند از خرید اقساطی کاملا آنلاین (بدون الزام ارائه چک و ضامن) بهره‌مند شوند.

ایده کارت اعتباری خریدبا توجه به استقبال گسترده از خرید اقساطی وسایل و درخواست خرید اقساطی از دیگر حوزه‌ها مانند بلیط قطار، هواپیما، خدمات و … در پاییز ۹۷ ایده «کارت اعتباری خرید» را به منظور بالا بردن کیفیت خدمات با همکاری سایت‌های فروش آنلاین اجرا کردیم. مشتریان علاوه بر خرید اقساطی وسایل، با تهیه کارت اعتباری خرید می‌توانستند از دیگر فروشگاه‌های آنلاین نیز به صورت اقساطی خرید کرده و اقساط را ماهانه در لندو پرداخت کنند.

بازخرید سهام لندوبا رشد صعودی ایران‌رنتر (لندو) در این مدت، در بهمن ۹۷ تیم کارآفرینی موفق به خرید سهام سرمایه‌گذاران شد و در آن برهه 100% از سهام شرکت را در اختیار گرفت.

خداحافظ فروش اقساطی کالا!با آغاز سال ۹۸ تیم لندو به ۶۰ نفر رسیده است. استقبال خریداران از ایده «کارت اعتباری خرید» باعث شد  تصمیم بگیریم با افزایش تمرکز بر این ایده و حذف کالا از پلتفرم، تنوع بیشتری در فروش اقساطی کالاها و خدمات داشته باشیم. از این رو، با ایجاد ارتباط بیشتر با شرکای استراتژیک خود توانستیم نقش به‌سزایی در افزایش فروش کسب و کارهای آنلاین داشته باشیم و قدمی هر چند کوچک در راستای حمایت از اقتصاد ملی برداریم.

بزرگ‌ترین سرمایه‌‌گذاری فینتک ایران؛ سرمایه‌گذاری ارتباط فردا در لندودر اسفند ۱۳۹۸، بزرگترین سرمایه‌گذاری‌ حوزه فینتک ایران اتفاق افتاد. در این همکاری، شرکت فینووا، نهاد سرمایه‌گذاری شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا روی لندو سرمایه گذاری کرده و در قبال تزریق سرمایه، بخشی از سهام لندو را در اختیار گرفت. شرح این سرمایه گذاری را می‌توانید از اینجا بخوانید.

انتشار اولین گزارش تحلیلی فروشگاه‌های لندو در سال 98در آخرین روزهای ۱۳۹۸، لندو اولین گزارش فروشگاه‌های خود را منتشر کرد و در این گزارش برترین فروشگاه‌های آنلاین لندو از بین بیش از ۵۰۰ فروشگاه معرفی شدند.در سال ۱۳۹۸ هر فروشگاه فعال (دارای حداقل یک فروش در ماه) به طور میانگین در لندو ۶۴ میلیون تومان فروش (کالا یا خدمات) داشته است. همچنین در همین سال، شش فروشگاه از طریق ایران‌رنتر فروش بیش از یک میلیارد تومان را تجربه کرده‌اند.در این گزارش تحلیل‌های دیگری نظیر محبوب‌ترین فروشگاه‌ها، درصد رشد تعداد فروشگاه‌ها و رتبه فروشگاه‌ها براساس میزان فروش و تحلیل‌های متنوع دیگری وجود دارد که از اینجا قابل دریافت است.

بازآفرینی برند لندودر سال ۱۳۹۹ لندو ۱۰۰ عضو در خانواده خود دارد. در تاریخ یکم اردیبهشت ۹۹ و همزمان با پنجمین سالگرد تولد این برند، عناصر برند ایران‌رنتر از جمله نام و نشان تجاری و هویت بصری آن به لندو تغییر کرد. به این ترتیب از این تاریخ به بعد ایران‌رنتر با نام لندو (Lendo) به فعالیت خود ادامه می‌دهد. این نام از واژه انگلیسی Lend به معنای قرض دادن و اعطای اعتبار گرفته شده، همچنین لندو نام یک شیرینی محلی از دیار سیستان و بلوچستان هم هست. شرح این ری‌برندینگ را از اینجا ببینید. لندو به عنوان پیشتاز و رهبر بازار وام‌دهی مدرن ایران در حال ساخت اکوسیستمی از خدمات متنوع در صنعت لندتک (استفاده از فناوری در حوزه تسهیلات) است.

چشم‌انداز آیندهچشم انداز لندو، تحول در نظام اعتباری است. با توجه به فرصت‌های موجود در صنعت تسهیلات در کشور، ما در لندو تلاش داریم با ایجاد تحول در این صنعت و بهبود فرایند ارائه وام، قدم‌های مثبتی در این مسیر برداشته و این صنعت را به دیگر حوزه‌های خدمات آنلاین گسترش دهیم. امید که بتوانیم… ماموریت لندو فراهم آوردن امکان سریع‌تر و آسان‌تر دریافت وام و خرید اقساطی‌ برای هم‌وطنانمان است. فردا رو امروز تجربه کن…

تیمچه فروشگاه اختصاصی لندودر سال ششم فعالیت لندو خواستیم کاری بزرگ‌تر کنیم و قدمی جدید برداریم. آستین‌ها را بالا زدیم و مجموعه‌ای از ده‌ها‌ هزار کالا را در «تیمچه» گرد هم آوردیم و با نام تجاری «نوین تجارت مجازی آریا» و شماره ثبت ۵۳۸۹۶۵ کار را شروع کردیم. حالا دست در دست فروشندگانی از سراسر کشور، برای هر سلیقه و بودجه‌‌ای کالاهای متنوعی عرضه کرده‌ایم؛ از کالاهای دیجیتال و لوازم خانگی گرفته تا گروه کالاهای آرایشی و بهداشتی و حتی کالاهای سوپرمارکتی. شرکت «تجارت الکترونیکی ارتباط فردا» سهام‌دار و سرمایه‌گذار هر دو مجموعه لندو و تیمچه است و ما تصمیم داریم در ادامه این مسیر، قدم‌های محکم‌تری برداریم.

مراحل دریافت وام

دریافت وام از لندو در چند مرحله ساده انجام می شود و نیازی به ضامن، چک و پرداخت نقدی ندارد. از طریق لندو شما می توانید انواع محصولات و خدمات را از صدها فروشگاه آنلاین، به صورت اقساطی تهیه کنید. مراحل دریافت وام:

 • ثبت درخواستبرای دریافت اعتبار، ابتدا با وارد کردن شماره موبایل و رمز خود در وب‌سایت لندو ثبت‌‌نام کنید. در صورتی که قبلا ثبت‌نام کرده‌اید، می‌توانید با وارد کردن اطلاعات خود به سایت وارد شوید. سپس فروشگاه دلخواه را از لیست فروشگاه‌ها انتخاب کرده و مبلغ وام و تعداد ماه‌های بازپرداخت را مشخص کنید. در پایان درخواست وام خود را ثبت کنید.
  مشاهده لیست فروشگاه‌ها
  توجه داشته باشید که سقف وام لندو در حال حاضر ۲۰ میلیون تومان است و شما می‌توانید با توجه به قیمت کالایی که قصد خرید آن را دارید، از لندو وام بگیرید. اگر مبلغ خریدتان بیشتر از وامی که از لندو گرفته‌اید باشد، باید مابه‌تفاوت مبلغ را خودتان به صورت آنلاین در سایت فروشگاه پرداخت کنید. اما اگر مبلغ خریدتان کمتر از وامی که از لندو گرفته‌اید باشد، باید با اضافه کردن کالاهای دیگر، مبلغ سبد خرید خود را به مبلغ وام یا بیشتر از آن برسانید (البته در صورت انتخاب فروشگاه تیمچه، باقی‌مانده وام در کیف پول اعتباری‌تان حفظ می‌شود و می‌توانید از آن برای خریدهای بعدی خود استفاده کنید).
 • بارگذاری مدارکبعد از ثبت درخواست، لازم است تصویر مدارک مورد نیاز را در حساب کاربری خود بارگذاری کنید. بعد از بارگذاری مدارک، وارد بخش اعتبارسنجی خواهید شد. در این قسمت کد ملی و شماره موبایل خود را وارد کنید و بعد از آن، کدی که به شماره موبایلتان پیامک شده است را وارد کنید. توجه داشته باشید که شماره موبایل باید حتما به نام خودتان باشد.
 • بررسی و اعتبارسنجیبعد از ارسال تصویر مدارک و تکمیل مشخصات، اطلاعات شما توسط لندو بررسی و اعتبارسنجی می‌شود. در صورت تأیید، اعتبارسنجی توسط بانک آینده انجام خواهد شد. در صورت تأیید اعتبارسنجی، نوبت به مرحله افتتاح حساب می‌رسد. اگر در بانک آینده حساب ندارید، در این مرحله لازم است برای افتتاح حساب اقدام کنید که این کار را هم می‌توانید به صورت آنلاین و با نرم‌افزار «کیلید» انجام دهید. اما اگر از قبل حساب بانک آینده دارید، می‌توانید به مرحله بعد یعنی ثبت امضا و خرید سفته الکترونیکی بروید.
 • ثبت امضای الکترونیکیدر لندو همه مراحل دریافت وام به شکل آنلاین انجام می‌شود؛ پس شما برای امضای سفته الکترونیکی و همچنین امضای آنلاین قراردادها به امضای الکترونیکی نیاز دارید. ثبت امضای الکترونیکی از طریق نرم‌افزار «آینده‌ساین» انجام می‌شود که نرم‌افزار اختصاصی بانک آینده است. در این نرم‌افزار شما می‌توانید بعد از ورود مشخصات و احراز هویت آنلاین، امضای الکترونیکی خود را دریافت کرده و با آن، سفته و قراردادهای خود را به صورت آنلاین امضا کنید. مشاهده آموزش ثبت امضای الکترونیکی
 • خرید سفته الکترونیکیدر لندو خرید سفته هم به صورت آنلاین انجام می‌شود. به این صورت که شما باید از طریق سامانه سفته الکترونیکی بانک آینده، سفته‌ لازم را تهیه کنید و آن‌ را با امضای الکترونیکی خود امضا کنید. بعد از خرید و امضای سفته الکترونیکی، باید فایل پی‌دی‌اف آن را در حساب کاربری خود بارگذاری کنید تا توسط کارشناسان لندو بررسی شود. مشاهده آموزش خرید سفته الکترونیکی
 • امضای آنلاین قراردادهابعد از بررسی و تأیید سفته توسط لندو، وارد مرحله امضای قرارداد خواهید شد. باید در حساب کاربری خود، متن قرارداد لندو و قراردادهای بانک را با دقت مطالعه کرده و آن را امضا کنید. امضای قراردادها هم به صورت آنلاین و از طریق امضای الکترونیکی که در مرحله قبل ثبت کرده‌اید، انجام می‌شود. مشاهده آموزش امضای آنلاین قراردادها
 • بررسی مجدد و واریز پیش‌پرداختدر این مرحله لندو سفته‌ بارگذاری‌شده شما را بررسی می‌کند و در صورتی که نقص یا مشکلی در آن وجود نداشته باشد، درخواست شما تأیید خواهد شد. حالا باید از طریق حساب کاربری خود مبلغ پیش‌پرداخت را واریز کنید و بعد از آن، منتظر باشید تا وامتان آماده شود.
 • آماده شدن وام و خرید قسطیدر این مرحله درخواست شما نهایی و وامتان آماده خواهد شد. اگر فروشگاه تیمچه را برای خرید اقساطی انتخاب کرده باشید، مبلغ وام شما در کیف پول اعتباری‌تان در سایت تیمچه شارژ خواهد شد (برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید اقساطی از فروشگاه تیمچه کلیک کنید). در صورت انتخاب سایر فروشگاه‌ها هم مبلغ وام به صورت یک کد تخفیف صددرصدی در اختیارتان قرار می‌گیرد. این کد ارزشی معادل مبلغ وامتان دارد و می‌توانید با استفاده از آن، کالای موردنظرتان را از سایت فروشگاه بخرید.
  نکته مهم: توجه داشته باشید که اقساط خود را باید به صورت ماهانه به سایت لندو پرداخت کنید، نه فروشگاهی که انتخاب کرده‌اید.

مدارک لازم دریافت وام

برای دریافت وام خرید کالا از لندو، لازم است مدارک زیر را در حساب کاربری خود بارگذاری کنید:

 • تصویر پشت و روی کارت ملی جدید / کارت ملی قدیمی به همراه رسید تعویض آن
 • تصویر صفحه اول و صفحه توضیحات شناسنامه
 • یکی از مدارک سکونتی زیر (فقط یکی از این دو مورد کافی است):
  • سند ملکی به نام متقاضی
  • اجاره‌نامه (اجاره‌نامه رسمی با کد رهگیری یا اجاره‌نامه غیررسمی به صورت دست‌نویس [با سربرگ و مهر املاک] یا اجاره‌نامه با تاریخ منقضی به صورت پشت‌نویس در صورتی که امضای پشت و روی سند یکسان باشد)
 • یکی از مدارک شغلی زیر (فقط یکی از این سه مورد کافی است):
  • پرینت گردش حساب ۳ ماه آخر با مهر و امضای شعبه (صفحه اول، دوم و آخر هر ۳ ماه را باید به صورت جداگانه بارگذاری کنید)
  • فیش حقوقی
  • گواهی اشتغال به‌کار
 • فایل پی‌دی‌اف سفته

لطفا به نکات زیر توجه کنید:

اگر وام معوقه یا چک برگشتی داشته باشید، درخواست شما در اعتبارسنجی لغو خواهد شد.
در رابطه با وضعیت خدمت سربازی آقایان، داشتن هرگونه معافیت از خدمت سربازی از جمله معافیت تحصیلی یا کارت پایان خدمت الزامی است.

نحوه استفاده از وام

استفاده از وام لندو برای خرید از فروشگاه تیمچه (فروشگاه اختصاصی لندو) با سایر فروشگاه‌ها متفاوت است.

خرید از فروشگاه تیمچه

اگر در زمان ثبت درخواست خود در لندو، فروشگاه تیمچه را انتخاب کرده باشید، بعد از تأیید نهایی، کیف پول شما در سایت تیمچه به میزان مبلغ درخواستی‌تان شارژ خواهد شد. با اعتبار شارژشده، می‌توانید خرید خود را از سایت تیمچه انجام دهید و بعد از آن اقساط خود را از طریق لندو بپردازید. برای استفاده از شارژ کیف پول اعتباری خود کافی است در مرحله پایانی خرید،‌ گزینه برداشت از کیف پول اعتباری را انتخاب کنید تا مبلغ وامتان از سفارش شما کسر شود. در این روش محدودیتی در مورد تعداد سفارش نخواهید داشت و می‌توانید از وام خود برای سفارش‌های مختلف استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید اقساطی از فروشگاه تیمچه کلیک کنید.

خرید از سایر فروشگاه‌ها

اگر در زمان ثبت درخواست خود در لندو، فروشگاهی به غیر از فروشگاه تیمچه را انتخاب کرده باشید، وام لندو به صورت یک کد تخفیف صددرصدی در حساب کاربری‌تان قرار می‌گیرد. این کد تخفیف به ارزش وام درخواستی شماست که می‌توانید از آن برای خرید اقساطی از فروشگاه‌های آنلاین استفاده کنید. برای استفاده از این کد تخفیف صددرصدی کافیست مراحل زیر را طی کنید:

 • دریافت کد از سایت لندوبعد از نهایی شدن مراحل وام لندو، پیامکی با موضوع آماده شدن کد دریافت خواهید کرد. کافیست با مراجعه به حساب کاربری خود در سایت لندو، این کد را کپی کنید.
 • مراجعه به سایت فروشگاهبه سایت فروشگاه مقصد (فروشگاهی که برای خرید از آن، درخواست وام داده‌اید) بروید و کالا یا خدمات مورد نظر خود را به سبد خرید اضافه کنید.
 • وارد کردن کددر مرحله پرداخت در سایت فروشگاه مقصد، با وارد کردن کد در بخش کد تخفیف یا هدیه، خرید شما نهایی شده و فروشگاه مقصد کالای خریداری‌شده را برای شما ارسال خواهد کرد.
  توجه داشته باشید که مسئولیت موجودی، قیمت، ارسال، اصالت و دیگر مسائل مربوط به کالا بر‌عهده فروشگاه مقصد است.

لغو درخواست وام

در صورتی که بخواهید به هر علتی درخواست خود را لغو کنید، باید تا قبل از اعتبارسنجی نهایی لندو این کار را انجام دهید و بعد از این مرحله امکان لغو درخواست وجود ندارد.

اگر برای درخواست خود دچار مشکلی شده‌اید، لطفا از طریق روش‌های زیر با ما در تماس باشید:تلفن:021-91012979
ایمیل پیگیری درخواست:[email protected]
ساعت پاسخگویی:تمامی روزهای هفته، 8 صبح تا 12 شب

نظرات کاربران

 • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. حسین جعفری گفت:

  چرا تبلیغات کلاهبرداری میکنی چهار تا مثل تو باعث میشن یکی مثل لندو پول من بدبخت را بخوره

  1. سلام سایت خوبو تبلیغ نمیکنه و صرفا معرفی محصولات ایرانی را معرفی میکنه