0

دانلود آلبوم این گوشه تا اون گوشه از لیلا حکیم الهی و پیام جهانمانی

آلبوم این گوشه تا اون گوشه از لیلا حکیم الهی و پیام جهانمانی

آلبوم این گوشه تا اون گوشه اثری است با آهنگسازی و اشعار لیلا حکیم الهی و سرپرستی اجرای پیام جهانمانی که به صورت رسمی در سال ۱۳۸۷ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی این گوشه تا اون گوشه اثری از پیام جهانمانی و لیلا حکیم الهی منتشر شد. این آلبوم شامل ۱۳ قطعه موسیقی در سبک موسیقی کودک را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۷۶,۰۰۰ تومان است.

مجموعه‌ای از تصانیف ایرانی، ساخته‌ لیلا حکیم الهی، برای کودکان که با سازهای ایرانی اجرا شده است. ویژگی که این آلبوم را متفاوت می‌کند این است که تمامی نغمه‌ها و آهنگ‌ها در دستگاه‌ها و آوازهای ایرانی ساخته شده و از سازبندی کاملا ایرانی در اجرای آن‌ها استفاده شده است. نوازندگانی که در این اثر هنرنمایی داشته اند عبارتند از: سهیل صادقی، پیام جهانمانی، آرش فلاح صفا، ساینا خالدی، سیامک بنایی، بهزاد میرزایی، آرش لطفی و بابک بنی حسینی. ترانه ها نیز سروده خانم لیلا حکیم الهی هستند.

علاوه بر قطعات ملودیک که قسمت اعظم سی‌دی را تشکیل می‌دهند قطعه‌ای نیز به صورت صرفاً ضربی آمده است. درباره‌ این اثر، به  قلم حکیم الهی می‌خوانیم:

“هنگامی که در اوایل دهه‌ هفتاد شروع به ساختن تصنیف برای کودکان در دستگاه های موسیقی ایرانی کردم، باور اغلب اطرافیان، همکاران و حتی استادان فن این بود که موسیقی اصیل ایرانی متعلق به بزرگ‌ترهاست و بچه‌ها  نمی‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند. اما باور من این بود که همچنان که ما از زبان فارسی که زبان شاعران بزرگی چون حافظ و سعدی در غزل سرایی و فردوسی در حماسه پردازی و … است، برای بیان مطالب روزمره‌ خود استفاده می‌کنیم، از موسیقی اصیل ایرانی هم می‌توانیم برای بیان مقاصد گوناگون استفاده کنیم.”

آهنگ های آلبوم این گوشه تا اون گوشه

این‌گوشه تا اون‌گوشه نام اثری است که توسط لیلا حکیم الهی و پیام جهانمانی منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۱۳ عدد قطعه موسیقی است در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی منتشر شده است. این آلبوم توسط موسسه فرهنگی ماهور منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱برف (دشتی)
۲مسواک (ماهور)
۳بازی خوب و شاد (همایون)
۴گنجشک اسیر (چهارگاه)
۵پاییز (بیات کرد)
۶سلام دبستان (سه‌گاه)
۷اصغری
۸مدرسه (ابوعطا)
۹گربه‌ لنگ (افشاری)
۱۰شب یلدا (ماهور)
۱۱چهارشنبه سوری (همایون)
۱۲حاجی فیروز (سه‌گاه)
۱۳نوروز (چهارگاه)
  • مجموعه‌ تصنیف‌های ایرانی برای کودکان
  • شعر و آهنگ: لیلا حکیم الهی
  • سرپرست اجرا: پیام جهانمانی

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *