0

دانلود آلبوم همنوازی تار و تمبک از لطف الله مجد و جمشید شمیرانی

آلبوم همنوازی تار و تمبک از لطف الله مجد و جمشید شمیرانی

آلبوم همنوازی تار و تمبک اثری است حاصل همنوازی تار لطف الله مجد و تمبک جمشید شمیرانی، که به صورت رسمی در آبان ۱۳۹۸ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی همنوازی تار و تمبک از آثار منتشره توسط لطف الله مجد و جمشید شمیرانی است. این آلبوم شامل ۴ عدد قطعه موسیقی است که در سبک کلاسیک ایرانی توسط موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر شده است. قیمت این آلبوم، ۷۶,۰۰۰ تومان است.

بررسی آلبوم همنوازی تار و تمبک

درباره‌ این اثر، به قلم محمدرضا شرایلی می‌خوانیم:

همنوازی بداهه‌ دو یا چند ساز، از بخش‌های اجرایی در موسیقی دستگاهی است که می‌تواند تجربه‌ای متفاوت از اجرای موسیقی را در اختیار نوازندگان و شنوندگان بگذارد؛ موسیقی‌ای که کلیات آن پیشتر مانوس ذهن مجری و مخاطب بوده و اکنون زمان آن فرا رسیده است در چالشی دو یا چندگانه لحظاتی بدیع خلق شود.

بی‌تکلف‌ترین و معمول‌ترین این همنوازی، ترکیب یک ساز ملُدیک و تمبک است؛ رایج‌ترین ساز کوبه‌ای در موسیقی دستگاهی. این آلبوم اجرای صحنه‌ای لطف‌الله مجد همراه جمشید شمیرانی است که در محل «خانه‌ ایران» در خیابان شانزه‌لیزه‌‌ پاریس اجرا و ضبط شده است. چهار تراک آن همگی حاصل همان یک شب کنسرت این دو استاد است.

لحظاتی که در این آلبوم بیش از پنجاه سال پیش خلق شده‌اند نمونه‌های درخشانی از سادگی و روانی همنوازی دو نوازنده‌ی آزاده است. همانقدرکه جملات مجد در این نواخته‌ها سیّال و روان است، تمبک شمیرانی نیز در این هنرنماییِ خلاقانه و به دور از تکلف چونان همراه اوست که گاه به‌روشنی همپای تار شنیده می‌شود و گاه در ساز مجد آن‌گونه حل می‌شود که گویا تنها یک نوازنده در حال هنرنمایی و بیان تنها یک اثر هنری است.

آهنگ های آلبوم همنوازی تار و تمبک

همنوازی تار و تمبک اثری از لطف الله مجد و جمشید شمیرانی است. این اثر شامل ۴ عدد قطعه موسیقی است که در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی منتشر شده است.

#نام آهنگ
۱دستگاه شور
۲دستگاه چهارگاه
۳دستگاه همایون
۴دستگاه ماهور

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *