0

فیلم مرهم

فیلم مرهم

فیلم مرهم فیلمی ایرانی است که توسط علیرضا داوودنژاد در سال ۱۳۸۹ ساخته و در سال ۱۳۹۰ به نمایش عمومی درآمد.

به گزارش خوبو، مرهم یکی از فیلم‌های خوب اواخر دهه 80 سینمای ایران است که در خصوص معضل اعتیاد است. این فیلم از سایت معتبر IMDB، موفق به کسب نمره متوسط 6.7 شده است. 427 نفر به این فیلم نمره داده‎اند.

عوامل و بازیگران فیلم مرهم

مرهم فیلمی است که در ژانر درام توسط علیرضا داوودنژاد ساخته شده است. علیرضا داوودنژاد از کارگردانان به‌نام سینمای کشورمان است که کارش را پیش از انقلاب به عنوان نویسنده آغاز کرد. پس از انقلاب، علاوه بر نویسندگی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی نیز روی آورد و در اکثر فیلم‌هایش از خانواده خود استفاده کرد. مرهم در کنار مصائب شیرین از جمله مطرح‌ترین ساخته‌های داوودنژاد است.

کارگردانعلیرضا داوودنژاد
تهیه کنندهعلیرضا داوودنژاد
نویسندهعلیرضا داوودنژاد
بازیگرانطناز طباطبایی
رضا داوودنژاد
احترام السادات حبیبیان
کبری حسن زاده
علی داوودنژاد
محمدرضا داوودنژاد
شیرین صفری
سجاد سپهری شکیب
فاطمه داوودنژاد
مجتبی غرابی تهرانی
تدوینمعصومه شاه نظری
موسیقییحیی سپهری شکیب
سال ساخت1389
نمره IMDB6.7
مدت زمان فیلم96 دقیقه

خلاصه داستان

احترام (احترام السادات حبیبیان) پیرزن متمولی است که همراه با نوه‌اش رضا (رضا داوودنژاد) که والدینش در خارج از ایران زندگی می‌کنند، در ویلایی بزرگ در متل قو زندگی می‌کند. احترام تعدادی ویلا در شمال دارد که آن‌ها را اجاره می‌دهد و پیشکار دغلی به نام معمار دارد که با سرمایه او به ویلاسازی مشغول است. احترام خواهر بزرگتری به نام اشرف سادات (کبری حسن زاده) دارد که ساکن تهران است و سال‌هاست با او قهر است و طبعاً بی‌خبر. یک روز اشرف سادات بدون اطلاع قبلی نزد احترام می‌آید. او در واقع به شمال آمده تا نوه‌اش مریم (طناز طباطبایی) را که به شیشه معتاد است و از خانه فرار کرده، پیدا کند.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *