0

معرفی پنج مینی سریال بر اساس واقعیت

معرفی مینی سریال

در دنیایی مملو از فیلمهای فرنچایز و عناوین مشهور، استودیوهای فیلمسازی از مینی‌سریال‌ها بعنوان فیلم‌هایی با بودجه متوسط استفاده می‌کنند. امروزه، بازیگران و کارگردانان مشهور تصمیم می‌گیرند که در مقیاس کوچک، مینی سریال‌های دراماتیکی بسازند که مهارت‌های فیلمسازی و بازیگری آنها را به نمایش می‌گذارد. هیچ چیز بهتر از دیدن سریالی نیست که می‌دانید برگرفته از رویدادهای واقعی یا زندگی افرادی است که واقعا وجود داشته‌اند. در اینجا لیستی از هفت مینی‌ سریال در این سبک را می‌بینید. با سایت خوبو همراه باشید.

دروغ آنا / Inventing Anna (2022)

سریال «دروغ آنا» محصول شبکۀ نت نتفلیکس بر اساس مقاله «چگونه آنا دلوی مردم مهمانی نیویورک را فریب داد» تهیه شده است. این سریال بر اساس داستان واقعی «آنا سوروکین»، کلاهبردار روس است که خود را فردی آلمانی جا زده است. او بین سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ با حقه‌بازی از بانک‌ها و مؤسسات مالی و هتل‌ها کلاهبرداری کرد. «دروغ آنا» واقعیت‌های اجتماعی را بررسی می‌کند و سریال کارآگاهی زیبا و خوش‌ساخت است.

دروغ آنا / Inventing Anna (2022)
مینی سریال دروغ آنا / Inventing Anna (2022)

گناه/ It’s a Sin (2021)

ماجرای این سریال پنج قسمتی مربوط به سالهای ۱۹۸۱ تا ۱۹۹۱ در لندن است و داستانهای واقعی دربارۀ بحران ایدز را با خلق شخصیتهای خیالی بازگو می‌کند. در این سریال، ماجرای دوستی پنج مرد را می‌بینیم که متوجه یک بیماری مرموز و خطرناک بین خود می‌شوند. در هنگام پخش این سریال مشکلات عدیده‌ای پیش آمد بطوری که به دلیل حساسیت موضوع، شبکۀ BBC One و سایر شبکه‎‌ها از پخش سریال امتناع کردند. سریال «گناه» به دلیل صحنه‌های عاطفی، بحث دربارۀ موضوع ایدز و بازی درخشان بازیگرانش مورد تحسین منتقدان سینمایی قرار گرفت.

گناه / It's a Sin (2021)
مینی سریال گناه / It’s a Sin (2021)

چرنوبیل / Chernobyl (2019)

مینی سریال «چرنوبل» که به جزئیات فاجعه هسته‌ای چرنوبیل در سال ۱۹۸۶ میلادی می‌پردازد، در سال ۲۰۱۹ از شبکۀ HBO پخش گردید. این سریال به خود این فاجعه، پیامدهای مخرب آن و همچنین تلاش‌های قهرمانان برای کاهش صدمات و نجات باقی دنیا را به نمایش می‌گذارد. سریال «چرنوبیل» به خوبی سلسله اتفاقات را مورد بررسی قرار می‌دهد و دیدگاه‌های مختلف افراد کمتر شناخته شده را بررسی می‌کند که شامل آتش‌نشان‌ها، معدنچی‌ها و داوطلبان است.

چرنوبیل / Chernobyl (2019)
مینی سریال چرنوبیل / Chernobyl (2019)

پیشنهاد / The Offer (2022)

فیلم «پدرخوانده» که در سال ۱۹۷۲ اکران شد، فیلمی نمادین بود که به همین شهرت نیز باقی مانده است. مجموعۀ «پدرخوانده» نه فقط فیلمهایی مافیایی درجه یک، بلکه می‌توانیم آنها را یک دورۀ درخشان سینمایی بنامیم. این مینی سریال داستان تولید دشوار و سخت فیلم «پدرخوانده» توسط فرانسیس فورد کوپولا را به نمایش در می‌آورد. سریال «پیشنهاد»، داستان‌ها و حقایقی از پشت صحنه فیلم «پدرخوانده» را نشان می‌دهد.

پیشنهاد / The Offer (2022)
مینی سریال پیشنهاد / The Offer (2022)

دختری از پلینویل / The Girl From Plainville (2022)

خودکشی دختری ۱۸ ساله به نام «کنراد روی» در سال ۲۰۱۴ سوژۀ اصلی این سریال است. مینی سریال «دختری از پلینویل»داستان نوجوانی به نام میشل کارتر را روایت می‌کند که با ارسال پیامک به دوست خود، «کنراد»، او را به خودکشی تشویق می‌کند و همین باعث می‌شود تا او در دادگاه به قتل غیرعمد محکوم شود. خالقان سریال، «لیز هانا» و «پاتریک مک مانوس» از احساسی کردن داستان خودداری می‌کنند و در عوض مسائل مربوط به سلامت روانی را با جاذبه‌ای مثال‌زدنی پیگیری می‌کنند.

دختری از پلینویل / The Girl From Plainville (2022)
مینی سریال دختری از پلینویل / The Girl From Plainville (2022)

منابع

Miniseries Based On Real People And Events
Top Tracked Limited Series & Miniseries Based on True Events

بیشتر بخوانید

معرفی ۱۲ انیمه اکشن برتر دنیای فانتزی

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *