0

دانلود آلبوم مناجات از محمد معتمدی

آلبوم مناجات از محمد معتمدی

آلبوم مناجات اثری است از محمد معتمدی که به صورت رسمی در خرداد ۱۳۹۷ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی مناجات اثری از محمد معتمدی است. این آلبوم، شامل ۱۰ عدد قطعه موسیقی در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۵۰,۰۰۰ تومان است.

این آلبوم شامل ده قطعه در دستگاه‌های موسیقی ایرانی است؛ اشعار قطعات از شعرای بزرگی چون سعدی، هلالی جغتایی، جامی، مولوی، علامه فیض كاشانی، وحشی بافقی و حافظ انتخاب شده‌اند و اكثرا حال و هوایی مناجات‌گونه دارند. در این اثر از ساز استفاده نشده و اشعار فقط به صورت آواز اجرا شده‌اند كه این امر بر فضای خاص عرفانی و معنوی اثر می‌افزاید.

تاریخچه مناجات در ایران مربوط به قرن‌ها پیش است و پیشینه آن به پیش از ظهور زرتشت می‌رسد. حتی می‌توان گفت رسم مناجات سحرگاهی در ایران بین شاهان ایرانی نیز مرسوم بوده است. این رسم پس از ظهور اسلام نیز وجود داشته و به مرور زمان کامل‌تر شده و به یکی از مناسک مهم ماه رمضان تبدیل شده است. تا آنجا که «بسم‌الله‌خوانی» و «صلوات‌خوانی» نیز پس از آن پدید آمده و مرسوم شده‌اند.

طی چهل، پنجاه‌سال گذشته، اغلب آن‌هایی به مناجات‌خوانی پرداخته‌اند که به نوعی سبقه مذهبی داشته‌اند. یعنی افرادی که در عرصه مداحی و تلاوت قرآن فعال بوده‌اند. اما طی سال‌های اخیر برخی از خوانندگان موسیقی ایرانی به این حوزه ورود کرده‌اند و با تولید قطعاتی نسبت به این گونه مذهبی و معنوی ایرانی توجه نشان داده‌اند که شهرام ناظری، وحید تاج، حسام‌الدین سراج، محمد معتمدی و عبدالحسین مختاباد برخی از آن هنرمندان هستند.

آهنگ های آلبوم مناجات (+ متن ترانه ها)

مناجات نام اثری است که توسط محمد معتمدی منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۱۰ عدد قطعه موسیقی است در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی منتشر شده است. این آلبوم توسط مرکز موسیقی رها منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگنام شاعر
۱حمد و ثناسعدی
۲مرهمهلالی جغتایی
۳شهد شهادتهلالی جغتایی
۴مقصود عاشقان دو عالم (آواز نوا)سعدی
۵دشتی (ای حیات دل هر زنده دلی)جامی
۶بیات ترک (ای خدا این وصل را هجران مکن)مولانا
۷آواز مخالف سه گاهعلامه فیض کاشانی
۸شعله گردان (آواز اصفهان)وحشی بافقی
۹گریبان چاکحافظ
۱۰در میکده عشقحافظ
آلبوم مناجات از محمد معتمدی
آلبوم مناجات از محمد معتمدی
آلبوم مناجات از محمد معتمدی

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *