0

دانلود آلبوم زمستان است از محمدرضا شجریان، همایون شجریان، حسین علیزاده و کیهان کلهر

آلبوم زمستان است محمدرضا شجریان، همایون شجریان، حسین علیزاده و کیهان کلهر

آلبوم زمستان است اثری است مشترک از محمدرضا شجریان، همایون شجریان، حسین علیزاده و کیهان کلهر که به صورت رسمی در شهریور ۱۳۸۰ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی زمستان است از جمله آثار منتشره توسط محمدرضا شجریان خسروی آواز ایران است که با همکاری همایون شجریان، حسین علیزاده و کیهان کلهر منتشر کرده است. این آلبوم در سبک کلاسیک ایرانی ساخته شده است. قیمت این آلبوم، ۳۹,۰۰۰ تومان است.

آهنگ های آلبوم زمستان است

زمستان است نام آلبوم موسیقی سنتی ایرانی است با صدای محمدرضا شجریان، تار حسین علیزاده، کمانچه کیهان کلهر و تمبک همایون شجریان که در سال ۱۳۷۹ به صورت زنده در کالیفرنیا، اجرا و ضبط شد و یک سال بعد، ۱۳۸۰ توسط شرکت دل آواز به بازار عرضه شد.

این آلبوم، در مقام داد و بیداد اجرا شده که از طرح‌ها و ابداعات حسین علیزاده است. در ابتدای آلبوم، رنگ اصول در داد و بیداد نواخته می‌شود و سپس آواز بر شعر زمستان مهدی اخوان ثالث آغاز می‌شود که تا پایان برنامه ادامه می‌یابد و ضربی‌هایی در لابلای آواز به صورت بداهه نواخته می‌شود.

زمستان یکی از معروف‌ترین سروده‌های مهدی اخوان‌ثالث است. کتاب شعر زمستان در اواسط دهه سی شمسی منتشر شد، و از شاخص‌ترین کتاب‌های شعر نو نیمایی در این دهه به‌شمار می‌رود. این کتاب بود که مهدی اخوان ثالث را شناساند و نشان داد که چهره شاعری او به هیچ‌یک از شاعران دیگر شبیه نیست.

#نام آهنگمدت زمان
۱آغاز برنامه۰۰:۴۳
۲مقدمه تار۰۳:۵۹
۳پیش درآمد (رنگ اصول)۰۸:۰۳
۴آواز (گوشه داد)۰۷:۳۲
۵بیداد۰۴:۵۱
۶عراق۰۳:۰۱
۷داد۰۸:۱۳
۸شوشتری، همایون، داد و بیداد۰۵:۱۹
آلبوم زمستان است محمدرضا شجریان، همایون شجریان، حسین علیزاده و کیهان کلهر
متن ترانه زمستان از مهدی اخوان ثالث
آلبوم زمستان است محمدرضا شجریان، همایون شجریان، حسین علیزاده و کیهان کلهر
محمدرضا شجریان، همایون شجریان، حسین علیزاده و کیهان کلهر

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *