0

دانلود آلبوم کرنا و سرنا از نورالله مومن نژاد

آلبوم کرنا و سرنا از نورالله مومن نژاد

آلبوم کرنا و سرنا اثری است بی کلام از نورالله مومن نژاد که به صورت رسمی منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی کرنا و سرنا اثری از نورالله مومن نژاد است. این آلبوم شامل ۲ قطعه موسیقی در سبک فولکلور را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۲۵,۰۰۰ تومان است.

آهنگ های آلبوم کرنا و سرنا

کرنا و سرنا نام اثری است که توسط نورالله مومن نژاد منتشر شده است. این آلبوم شامل ۲ عدد قطعه موسیقی است که در سبک فولکلور منتشر شده است. این آلبوم توسط شرکت آوا و نوای سل فا منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگمدت زمان
۱دستمال بازی۲۵:۰۰
۲چوب بازی۲۶:۵۲
آلبوم کرنا و سرنا از نورالله مومن نژاد

کرنا و سرنا چیست؟

کَرنا یکی از کهن‌ترین سازهای بادی ایران است که در خانواده سازهای بادی قمیش دار دسته‌بندی می‌شود. بر اساس نوشته‌های تاریخی و اشیاء مکشوفه از امپراطوری هخامنشی، پیشینه ۲۵۰۰ ساله اش، قطعی به نظر می‌رسد. واژه کرنا از دو بخش تشکیل شده است. «کَر» یا «کار» به معنای جنگ و «نا» یا «نای» به معنای نی یا شیبور. و در کل کرنا یعنی نای جنگی یا شیبور جنگی. کرنا به دلیل خصوصیات منحصربه‌فردش معمولاً با سازهای مجلسی جفت و جور نیست و در کاربردهای امروزی همانند گذشته، غالباً با دهل یا نقاره همراهی می‌شود.

سُرنا یا سورْنا نام ساز بادی باستانی ایرانی است که از چوب ساخته می‌شود و از دسته سازهای دو زبانه است. سرنای محلی بیشتر با دهل نواخته می‌شود و در بعضی نواحی مانند بختیاری و شوشتر و دزفول و همچنین در موسیقی ۲۴ مقوم شوشتر از سرنای کوچک استفاده می‌شود. سُرنا و کَرنا هر دو به معنی بوق و با لغت (به انگلیسی: Horn) در انگلیسی از یک ریشه هستند.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *