0

فیلر بینی؛ تزریق فیلر بینی چه اشکالاتی را برطرف می‌کند؟

تزریق فیلر بینی

تا همین چند سال پیش، اگر بینی صاف‌تر و کوچک‌تری می‌خواستید، فقط یک راه پیش پایتان قرار داشت: جراحی بینی.
هیچ گزینه‌ی دیگری وجود نداشت اما با ظهور فیلر و فراگیر شدن استفاده از آن، در عرض 15 دقیقه می‌توانید یک بینی متفاوت و زیبا داشته باشید.
پزشک متخصص زیبایی با استفاده از تزریق هیالورونیک اسید، اشکالات و برآمدگی‌های بینی را اصلاح می‌کند. بدون نیاز به جراحی، از یک دماغ صاف‌تر، کوچک‌تر و زیباتر بهره‌مند خواهید شد، چه چیزی بهتر از این؟
اما فیلر بینی چیست؟ استفاده از آن چه مزایایی نسبت به جراحی بینی دارد؟ آیا فیلر بینی باعث کوری می‌شود؟ چگونه پس از تزریق از خود مراقبت کنیم؟ در این مقاله از مجله‌ی خوبو به این سوالات پاسخ خواهم داد.

فیلر بینی چیست؟

محصولی که برای این نوع درمان استفاده می‌شود یک فیلر موقتِ متشکل از اسید هیالورونیک است. یک ماده‌ی آلی که به‌صورت طبیعی در بدن ما یافت می‌شود و در صورت استفاده‌ی صحیح، تزریق آن به بدن کاملاً بی‌خطر است
اسید هیالورونیک با غلظت بالا در بافت پوست ما وجود دارد و به‌عنوان پایه‌ای عالی برای فیلر تزریق‌شده عمل می‌کند. در این شرایط سطح پوست حجیم‌تر از گذشته به نظر رسیده و برخی اشکالات آن از بین می‌رود.
اسید هیالورونیک آب را جذب نموده و پوست را هیدراته نگه می‌دارد. در اثر تزریق فیلر میزان اسیدهیالورونیک پوست افزایش می‌یابد بنابراین آبرسانی در ناحیه‌ی تحت درمان افزایش یافته و ظاهر صورت جوان‌تر و چاق‌تر از گذشته به نظر می‌رسد.
برای بینی از فیلری استفاده‌ می‌شود که انسجام بیشتری دارد و می‌تواند شکل خود را حفظ کند. نکته‌ی قابل توجه این است که بلافاصله پس از تزریق، تغییرات بینی قابل مشاهده خواهد بود.

فواید تزریق های زیبایی مثل بوتاکس و فیلر بینی
  • برای مطالعه مطلب «فواید بوتاکس؛ آیا بوتاکس واقعاً خوب است؟» لطفاً روی عکس کلیک کنید.

تزریق فیلر بینی چه اشکالاتی را برطرف می‌کند؟

برای درمان قوز بینی

قوز یا برآمدگی روی پل بینی که به قوز پشتی معروف است، با تزریق فیلر استتار خواهد شد. پزشک با دقت فراوان فیلر را در دو طرف قوز تزریق می‌کند تا ظاهری کاملاً مستقیم به پل بینی بدهد.

درمان افتادگی نوک بینی با فیلر بینی

با کمک فیلر افتادگی نوک بینی از بین رفته و زاویه‌ی بینی بهبود می‌یابد. برای دستیابی به این هدف، فیلر به نوک بینی تزریق می‌شود تا آن را برجسته‌تر سازد. ممکن است در برخی موارد و به تشخیص پزشک ممکن است از درمان‌های ترکیبی نیز استفاده شود.  به‌عنوان مثال با کمک تزریق بوتاکس از افتادگی بینی جلوگیری خواهد شد.

درمان بینی پهن

فیلر به‌گونه‌ای تزریق می‌شود که باعث افزایش ارتفاع پل بینی شده و در این شرایط، ظاهر بینی از روبه‌رو باریک‌تر به نظر خواهد رسید.

درمان بینی کج با فیلر بینی

برخی از افراد به دلایل ژنتیکی و یا در اثر ضربه، بینی کجی دارند. برای اصلاح این مشکل، فیلر در ناحیه مقعر و در صورت نیاز به سایر نواحی بینی تزریق می‌شود، تا ظاهر صاف‌تری ایجاد شود.
 در بیشتر موارد، کجی بینی بیمار، تا حد متوسطی بهبود می‌یابد. از آنجا که رگ‌های خونی زیادی در این ناحیه وجود دارند، بهبود اوضاع به‌صورت 100 درصد ممکن نیست. در انحرافات شدیدتر تیغه بینی، اصلاح کجی، به جراحی نیاز دارد و با فیلر رفع نمی‌شود.

درمان فرورفتگی های روی بینی

اغلب فرورفتگی‌های سطح بینی را می‌توان بدون نیاز به جراحی و به کمک فیلر، به میزان قابل توجهی بهبود بخشید.
فیلر با دقت فراوان تزریق می‌شود تا هر گونه فرورفتگی را صاف کند و خطوط بینی را اصلاح نماید.

ترمیم بینی جراحی شده با فیلر

اغلب افراد از نتیجه جراحی بینی رضایت کامل ندارند. حدود 10 تا 20 درصد افراد ناراضی، جراحی ترمیمی را انتخاب می‌کنند.

خوشبختانه، با کمک رینوپلاستی غیر‌جراحی، می‌توان بسیاری از بی‌نظمی‌های مربوط به جراحی را اصلاح کرد تا شخص از عمل ترمیمی بی‌نیاز شود.
البته تغییرات اناتومیکی و تشکیل بافت اسکار پس از جراحی، تزریق فیلر بینی را پیچیده‌ و سخت خواهد کرد اما در صورت انتخاب پزشک متبحر، بهبودی قابل توجهی ایجاد خواهد شد.

فواید تزریق فیلر بینی

فواید تزریق فیلر بینی
فواید تزریق فیلر

بدون درد است

یکی از مهم‌ترین عوامل محبوبیت این روش همین است، تزریق فیلر بینی عملاً دردی ندارد!
جراحی بینی هم وقت زیادی از شما می‌گیرد، هم هزینه‌های زیادی برایتان می‌تراشد و هم دردناک است اما می‌توانید با این روش خداحافظی کنید و خودتان را به این همه دردسر نیندازید.
برای تزریق فیلر، پزشک متخصص ابتدا به بررسی ساختمان بینی و اشکالات آن می‌پردازد تا بهترین راه را برای درمان و تامین انتظارات شما بیابد.
در مرحله‌ی بعد، ناحیه‌ی تحت درمان با کرم بی‌حسی پوشانده می‌شود تا هیچگونه دردی را احساس نکنید.
سپس با استفاده از سوزن‌های بسیار نازک، عملیات تزریق انجام می‌شود. پس از درمان، شما عوارضی مشابه عوارض جراحی را تجربه نمی‌کنید فقط ممکن است کمی تورم داشته باشید.

احتیاجی به دوره نقاهت نیست

پس از تزریق فیلر بینی احتیاج به زمان استراحت و تجدید قوا نخواهید داشت. شما می‌توانید فوراً به محل کار یا زندگی خود بازگردید. نیازی به پانسمان وجود ندارد چرا که اساسً زخم و برشی ایجاد نشده است.
تنها ممکن است تورم و کبودی خفیفی وجود داشته باشد که حداکثر 48 تا 72 ساعت پس از درمان از بین خواهد رفت. بنابراین با خیال راحت بینی زیبای خود را به رخ اطرافیان بکشید.

یک درمان کاملاً موقت

خیلی از افرادی که بینی خود را به تیغ جراحی می‌سپارند از نتایج عمل رضایت کامل ندارند. اما کار از کار گذشته و هرگز شرایط بینی به قبل از جراحی باز نمی‌گردد. تنها راه چاره صبر کردن و جراحی ترمیمی بینی پس از گذشت مدت زمان لازم است.
اما تزریق فیلر این عیب را ندارد و یک درمان کاملاً موقتی است. اثرات آن ممکن است 3 تا 9 ماه دوام بیاورد البته شرایط هر بیمار با دیگری فرق دارد.
پس از اتمام این دوره، فیلر بدون ایجاد ضرر و خطری، در بدن شما حل می‌شود. این زمانی است که می‌توانید برای تزریق مجدد فیلر و تکرار درمان به کلینیک معتبر زیبایی خود بازگردید.

هزینه فیلر بینی کمتر از جراحی است

همانطور که گفته شد، در این روش شما مجبور به صرف هزینه‌ها‌ی هنگفت نیستید. به‌عنوان مثال متوسط هزینه جراحی بینی در ایران در سال 1401 پانزده تا بیست میلیون تومان است. البته پای رقم‌های بسیار نجومی‌تری نیز در میان است.
اما قیمت فیلر بینی خیلی ارزان‌تر از این ارقام تمام می‌شود و برای داشتن یک بینی زیبا و بی‌نقص، احتیاج به هزینه‌ی زیادی نخواهد بود.

 

مراقبت‌ پس از تزریق فیلر بینی

مراقبت های بعد از تزریق فیلر بینی
مراقبت‌ پس از تزریق فیلر

درست است که پس از انجام درمان‌های تزریقی نیازی به زمان استراحت ندارید اما نتیجه‌ی نهایی کار بستگی زیادی به مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر بینی دارد.
دستورالعمل‌های لازم معمولاً توسط تکنیسین‌های کلینیک به اطلاع شما می‌رسد اما به‌طور کلی باید نکات زیر را مراعات کنید:

  1. در روز تزریق و تا 48 ساعت پس از آن، از استعمال دخانیات و نیز استفاده از لوازم آرایشی پرهیز کنید.
  2. تا 48 ساعت پس از تزریق از انجام فعالیت بدنی سنگین و تمرینات ورزشی خودداری وریزد.

تزریق فیلر به بینی می‌تواند بسیار خطرناک باشد

از نظر متخصصین زیبایی، بینی، خطرناک‌ترین ناحیه‌‌ای است که مورد درمان زیبایی قرار می‌گیرد.
البته تمام تزریقات زیبایی احتمال خطراتی مانند تورم، کبودی و خون‌ریزی را افزایش می‌دهند اما بافت بینی خاص و حساس‌ترین ناحیه از صورت محسوب می‌شود.

ناحیه‌ی بینی محل تجمع بسیاری از شریان‌ها و رگ‌های خونی است. در صورتی که تزریق فیلر به این ناحیه توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام نگیرد، ممکن است به عوارض جبران‌ناپذیری مبتلا شوید.

 خون‌رسانی به بافت بینی در افرادی که قبلاً جراحی بینی داشته‌اند ضعیف‌تر است بنابراین تزریق اشتباه فیلر حتی ممکن است جریان خون‌رسانی به پوست را قطع نماید. در این شرایط پوست دچار نکروز یا مرگ بافت می‌شود و البته این خطر افراد بدون سابقه‌ی جراحی را نیز تهدید می‌کند.

تزریق فیلر بینی ممکن است منجر به نابینایی شود و در صورت عدم تشخیص به‌موقع، این ضایعه قابل درمان نیست.
 تمام این مشکلات زمانی به وجود خواهد آمد که بر اثر ناشی بودن پزشک، فیلر داخل رگ‌های خونی تزریق شود. بنابراین اگر قصد انجام این درمان زیبایی را دارید حتماً به کلینیک‌های معتبر و متخصصین با دانش و باتجربه مراجعه کنید.

در رینوپلاستی غیرجراحی، عنصر تجربه اهمیت فراوانی دارد. این روش درمانی، ترکیبی از فن و هنر است و نیاز به پزشکی ماهر و مجرب دارد. پزشکی که فیلر را به نقاط استرانژیک بینی تزریق می‌کند بدون اینکه بیمار دچار عوارض خطرناکی شود.

در این صورت، بینی شما باریک‌تر از گذشته به نظر رسیده و تغییر شکل می‌دهد. چشم‌ها درخشان‌تر و گونه‌ها نیز برجسته‌تر از قبل به نظر می‌رسند. تمام این تغییرات بدون جراحی و در مدت زمان بسیار کمی رخ می‌دهد.

معرفی کلینیک معتبر برای انجام فیلر بینی

کلینیک دکتر نیلفروش زاده در تهران

آدرس کلینیک دکتر نیلفروش زاده:تهران، خیابان نلسون ماندلا، تقاطع میرداماد، نبش کوچه عمدی، پلاک ۶۷
آدرس سایت کلینیک دکتر نیلفروش زاده:کلینیک تخصصی زیبایی دکتر نیلفروش‌زاده
شماره تماس:45640-021
آدرس اینستاگرام:@nilforoushzadeh.clinic

سخن آخر

آیا شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که دلِ خوشی از ظاهری بینی‌شان ندارند؟ احتمالاً از جراحی بینی هم می‌ترسید و یا شرایط انجام آن را ندارید. در این مقاله از یک راهکار آسان‌تر، کم‌هزینه‌تر و غیرجراحی برای اصلاح ظاهر بینی صحبت کردیم.
تزریق فیلر بینی یکی از محبوب‌ترین درمان‌های زیبایی پزشکی در حال حاضر است که مزایای زیادی دارد.
اگر می‌خواهید قوز بینی‌تان صاف شود یا فرورفتگی‌های روی سطح بینی را صاف کنید، از این روش جایگزین و کم‌دردسر استفاده کنید.
البته به یک نکته‌ی بسیار مهم توجه کنید، بینی حساس‌ترین ناحیه‌ی صورت است و برای درمان آن باید وسواس فراوان به خرج دهید. حتماً به کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید و در مورد سوابق پزشک متخصص حسابی تحقیق کنید.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *