0

معرفی شبکه اوآسیس نتورک Oasis Network و ارز دیجیتال ROSE

ارز دیجیتال اوآسیس نتورک oasis foundation

شبکه اوآسیس نتورک Oasis Network با توکن بومی خود رز (ROSE) که برای نسل بعدی بلاکچین طراحی شده است، اولین بستر بلاکچین با حریم خصوصی برای تامین مالی باز و اقتصاد داده مسئول است. همراه با توان عملیاتی بالا و معماری ایمن، شبکه Oasis Network را قادر ساخته است از امور مالی غیرمتمرکز یا DeFi خصوصی و مقیاس پذیر استفاده کند، شبکه اوآسیس نتورک انقلابی را در Open Finance ایجاد کرده و آن را فراتر از معامله‌گران و پذیرندگان اولیه به بازار انبوه گسترش داده است.

ویژگی‌های منحصر به فرد حفظ حریم خصوصی نه تنها می‌تواند امور مالی غیرمتمرکز یا همان DeFi را تعریف مجدد کند، بلکه نوع جدیدی از دارایی‌های دیجیتالی به نام Tokenized Data را ایجاد می‌کند که می‌تواند کاربران را در کنترل داده‌هایی که تولید می‌کنند، تحت کنترل خود درآورده و برای استفاده از آنها با برنامه‌ها پاداش دریافت کند.

بلاکچین با حریم خصوصی: شبکه اوآسیس Oasis ادعا می کند که اولین بلاکچین مقیاس‌پذیر و فعال با حریم خصوصی است. ParaTimes در شبکه Oasis می‌تواند از فناوری محاسبات محرمانه مانند محفظه‌های امن برای محرمانه نگه‌داشتن داده‌ها استفاده کند – موارد جدید استفاده و برنامه‌های کاربردی برای بلاکچین را باز می‌کند.

مقیاس‌پذیری در امور مالی غیرمتمرکز خصوصی Private DeFi: طراحی اولیه Oasis Network می‌تواند DeFi را فراتر از معامله‌گران و پذیرندگان اولیه گسترش دهد. بعلاوه طراحی مقیاس‌پذیری نوآورانه آن سرعت و بازدهی بالایی را برای معاملات DeFi به ارمغان می‌آورد.

فعال‌سازی رمزگذاری داده‌ها: شبکه Oasis می تواند داده‌ها را توکن کند، قفل موارد استفاده از بازی برای بلاکچین را باز کند و یک اکوسیستم از برنامه‌ها و پروژه‌های موجود در شبکه را تأمین کند – نسل بعدی برنامه‌های اولیه حریم خصوصی.

جامعه‌ای که به سرعت در حال رشد است: شبکه Oasis دارای یک جامعه پررونق از نزدیک به هزار اپراتور گره، توسعه‌دهندگان، شرکای سازمانی، سفیران و نزدیک به ده هزار عضو جامعه است که در کانال‌های اجتماعی جهانی مشغول هستند.

ویژگی‌های فنی شبکه اوآسیس

اجماع و اجرا را در دو لایه – Consensus Layer و The ParaTime Layer – برای مقیاس‌پذیری بهتر و افزایش تطبیق‌پذیری جدا می‌کند. تفکیک اجماع و اجرا به چندین ParaTimes اجازه می‌دهد تا تراکنش‌ها را به صورت موازی پردازش کنند، به این معنی که حجم کاری پیچیده پردازش‌شده در یک ParaTime سریعتر و معاملات ساده‌تر در دیگری کند نمی‌شود.

لایه ParaTime غیرمتمرکز است و به هر کسی اجازه می‌دهد ParaTime خود را توسعه داده و بسازد. هر ParaTime را می‌توان به صورت جداگانه برای پاسخگویی به نیازهای یک برنامه خاص، مانند محاسبه محرمانه، کمیته‌های باز یا بسته و موارد دیگر، توسعه داد. تشخیص ناهماهنگی پیچیده شبکه باعث می‌شود Oasis کارآمدتر از sharding (استفاده شده در اتریوم 2) و parachains (استفاده شده در بلاکچین پولکادات) باشد – که برای همان سطح امنیت به عامل تکرار کوچکتر نیاز دارد. این شبکه از فناوری محاسبات محرمانه پشتیبانی گسترده ای دارد. Oasis Eth/WASI Runtime یک مثال منبع باز از ParaTime محرمانه است که از محفظه‌های امن برای خصوصی نگه داشتن داده‌ها در حین پردازش استفاده می‌کند.

توکن بومی شبکه اوآسیس، رز ROSE یک توکن با عرضه محدود است. عرضه در گردش در زمان راه اندازی تقریباً 1.5 میلیارد توکن خواهد بود و سقف کل 10 میلیارد توکن تعیین می‌شود. توکن رز ROSE برای هزینه تراکنش، سهام و تفویض در لایه اجماع استفاده می‌شود. 2.3 میلیارد پوند به عنوان پاداش سهامدار به منظور تأمین امنیت شبکه در طول زمان به صورت خودکار به عنوان پاداش پرداخت می‌شود.

بنیانگذاران شبکه Oasis چه کسانی هستند؟

شبکه Oasis و توکن (ROSE) توسط داون سانگ تاسیس شد و متاسفانه نمونه نادری از یک شرکت بلاکچین است که توسط یک زن تاسیس شده است. داون سانگ استاد دپارتمان مهندسی برق و علوم کامپیوتر در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی است و زمان قابل توجهی را صرف تحقیق و ایجاد فناوری‌های امنیت و حفظ حریم خصوصی، به ویژه در زمینه‌هایی مانند رمزنگاری، بلاکچین و یادگیری ماشین کرده است. او برنده جایزه تحقیقات یادگیری ماشینی خدمات وب آمازون برای کارش در “محافظت از عموم در برابر تقلبی های تولید شده توسط هوش مصنوعی” شده است و نقش‌های کلیدی در شرکت‌های امنیتی با رشد بالا مانند Ensighta Security و Menlo Security داشته است. علاوه بر این، این شبکه توسط چندین شرکت و سرمایه‌گذار VC با مشخصات بالا، مانند Andreessen Horowitz Accel، Binance Labs و بسیاری دیگر پشتیبانی می‌شود.

چه چیزی شبکه Oasis را منحصر به فرد می‌کند؟

شبکه Oasis (ROSE) برای پشتیبانی از سطح بالایی از مقیاس‌پذیری، هزینه‌های گاز کم و کسب درآمد توکن ساخته شده است. همچنین هدف آن ارتقای ویژگی‌های حریم خصوصی به منظور تسهیل استفاده از داده‌های حساس در DeFi است. با جداسازی اجماع و اجرا به مقیاس‌پذیری دست می‌یابد، بنابراین به چند ParaTimes اجازه می‌دهد تا تراکنش‌ها را به صورت موازی پردازش کنند و از کاهش سرعت تراکنش‌های ساده‌تر جلوگیری می‌کند. در نتیجه، هیچ رقابت و افزایش گازی در Oasis وجود ندارد.

از آنجایی که لایه ParaTime (لایه اجرا) کاملاً غیرمتمرکز است، هرکسی می‌تواند ParaTime خود را توسعه دهد و بسازد که بسته به نیاز توسعه‌دهنده می‌تواند باز یا بسته باشد. Oasis ادعا می‌کند که این راه حل پیچیده کارآمدتر از شاردینگ و پاراچین است، زیرا به ضریب تکرار کمتری برای همان سطح امنیت نیاز دارد. علاوه بر این، شبکه پشتیبانی گسترده‌ای از فناوری محاسبات محرمانه دارد. Oasis Eth/WASI Runtime یک نمونه منبع باز از ParaTime محرمانه است که از محفظه‌های امن برای حفظ خصوصی داده‌ها در حین پردازش استفاده می‌کند. این شبکه قبلاً چندین مورد استفاده جالب دارد. به عنوان مثال، بایننس در حال ایجاد یک اتحاد CryptoSafe است که به صرافی‌ها اجازه می‌دهد داده‌های اطلاعاتی تهدید را به اشتراک بگذارند.

به لطف فناوری محاسبات محرمانه Oasis، داده‌های تبادل حتی در هنگام مقایسه محرمانه نگه داشته می‌شوند. BMW در حال آزمایش برنامه‌های حریم خصوصی دیفرانسیل در سیستم‌های داخلی خود و ذخیره دسترسی‌ها در دفتر کل Oasis است.

در تصویر زیر برخی از شرکای تجاری شبکه اوآسیس را مشاهده می‌کنید:

شرکای تجاری شبکه اوآسیس

نحوه استیک توکن ROSE چگونه است؟

آیا می‌دانستید که می‌توانید ROSE را به عنوان پاداش به دست آورید و در عین حال به امنیت شبکه Oasis نیز کمک کنید؟ هر کسی که توکن‌های ROSE دارد، می‌تواند توکن‌های خود را به اعتبارسنجی واگذار کند و بر اساس تعداد توکن‌های ROSE که به آنها تفویض شده است، شروع به کسب بخشی از جوایز استیکینگ آن اعتبارسنجی کنند. می‌توانید فهرست اعتبارسنجی‌های فعال شبکه Oasis را از طریق کاوشگر بلوک Oasis Scan و تابلوی امتیازدهی اعتبارسنجی مرور کنید. می‌توانید توکن‌های ROSE خود را به هر یک از اعتبارسنجی‌های فعال واگذار کنید. هنگامی که تصمیم می‌گیرید به کدام اعتبارسنجی واگذار کنید، اطلاعات زیر را برای هر اعتبارسنجی در نظر داشته باشید:

  • وضعیت فعلی گره
  • درصد آپتایم گره
  • تعداد نمایندگانی که در حال حاضر به آن اعتباردهنده تفویض اختیار‌ می‌کنند.
  • نرخ کمیسیون (کاهش جوایز شما که اعتباردهنده در ازای اجرای گره و ارائه خدمات سهامداری به شما ادعا می‌کند) می‌توانید با کلیک کردن روی نام هر یک از اعتبار‌دهنده‌ها و رفتن به صفحه اطلاعات اعتبارسنجی‌شان، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

شناسنامه توکن ROSE

ناماوآسیس نتورک، Oasis Network
اختصارROSE
آدرس سایتoasisprotocol.org
وایت پیپرمشاهده
توییترoasisprotocol
تلگرامoasisprotocolcommunity
تعداد کل توکن‌ها10,000,000,000
تلگرامoasisprotocolcommunity
توییترoasisprotocol

قیمت توکن ROSE

ارز دیجیتال رز ROSE در زنجیره خود 10,000,000,000 توکن دارد. حجم بازار اوآسیس نتورک در زمان نگارش این مقاله حدود 302 میلیون دلار است و این ارز دیجیتال را در رتبه 166 بازار رمزارزها قرار داده است. اطلاعات کامل این ارز دیجیتال را می‌توانید در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید.

نحوه خرید توکن ROSE

توکن رز را می‌توانید از صرافی‌های زیر خریداری کنید:

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *