0

معرفی بازار معاملات ان‌اف‌تی اوپن‌زو OpenZoo.io

OpenZoo.io

بازار معاملات ان‌اف‌تی اوپن‌زو OpenZoo.io بازار اصلی NFT اکوسیستم باغ وحش (ZOO Ecosystem) است که بر روی شبکه Wanchain ساخته شده است. در OpenZoo، سازندگان و استودیوهای بازی از همه ژانرهای هنری می‌توانند آزادانه آثار خود را طراحی و تبلیغ کنند. این شامل دو بخش اصلی است: یک NFT Explorer غیرمتمرکز و یک پلتفرم ایجاد NFT.

OpenZoo یک بازار NFT نوآورانه است که به راحتی به آن متصل شده و کار می‌کند، بنابراین رابط کاربر پسند را در یک محیط یکپارچه ارائه می‌دهد.

نحوه فعالیت در اوپن‌زو

کاربران می‌توانند از اکسپلورر استفاده کنند و لیست‌های NFT را مرور کنند، اما برای شروع فرآیند ایجاد باید یک کیف پول متصل شود. OpenZoo فقط کیف پول متامسک Metamask را پشتیبانی می‌کند. قبل از شروع، مطمئن شوید که Metamask را دانلود کرده‌اید و آن را به شبکه Wanchain متصل کرده‌اید. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ادامه، راهنمای زیر را بررسی کنید: Metamask را به شبکه Wanchain متصل کنید پس از اتصال، می‌توانید شروع به ایجاد در OpenZoo کنید.

OpenZoo دو (2) نوع مختلف مسیر ایجاد NFT را ارائه می‌دهد: WRC-721 و WRC-1155. چند تفاوت مهم وجود دارد که باید قبل از انتخاب یکی یا دیگری در نظر گرفته شود.

استاندارد WRC-721

WRC-721 نشان دهنده استاندارد ضرب توکن تک است، به این معنی که هر NFT ایجاد شده منحصر به فرد است. این ویژگی‌ها آنها را کمیاب و قابل جمع‌آوری می‌کند. تبلیغات اخیر NFT اغلب به ظهور WRC-721 نسبت داده می‌شود که اساساً استانداردی را برای ساخت NFT بر روی بلاکچین معرفی کرد.

همچنین برخی از عملکردها را برای NFTها فراهم می‌کند و به امکان تراکنش NFT از یک حساب به حساب دیگر کمک می‌کند. ضرب، فروش و تجارت NFTهای WRC-721 باید معیارهای دقیق تعیین شده توسط یک قرارداد هوشمند را برآورده کند. با توجه به این ویژگی‌ها، هنوز هم در حال حاضر محبوب‌ترین استاندارد توکن برای NFTها است.

استاندارد WRC-1155

WRC-1155 نشان دهنده استاندارد ضرب توکن‌های چندگانه است که زمینه را برای مدیریت و تراکنش‌های چند توکن فراهم می‌کند. با WRC-1155، قراردادهای منفرد مستقر می‌توانند شامل ترکیبات مختلفی از توکن‌های غیرقابل تعویض باشند. این می‌تواند تا حد زیادی مقدار داده مورد نیاز برای تشخیص یک توکن از دیگری را کاهش دهد و در نهایت منجر به کاهش تراکم شبکه و تا حد زیادی کاهش هزینه‌های گاز (کارمزد) شود.

در حالی که WRC-721 اجازه می‌دهد دارایی‌های توکن شده از یک کیف پول به کیف پول دیگر منتقل شوند، این فرآیند کند است و باید یکی یکی انجام شود. WRC-1155 به دنبال رسیدگی به این مشکل است و به مجموعه‌های NFT اجازه می‌دهد تحت یک قرارداد واحد و هوشمند قرار گیرند. این به عنوان “نسل بعدی استاندارد چند توکن” توصیف شده است.

مجوعه‌های NFT

اصل جمع آوری یکی از مشخصه‌های اصلی بازارهای NFT است. ممکن است تنوع نامحدود یا محدودی از موضوع را نشان دهد و حول یک جهان بسیار شخصی ساخته شود. ایجاد یک مجموعه به یک هنرمند یا یک برند اجازه می‌دهد تا توجه را به یک پروژه هنری یا بازاریابی جهانی جلب کند.

موفق‌ترین یا محبوب‌ترین مجموعه‌ها اغلب یک جامعه فعال در رسانه‌های اجتماعی را در اطراف خود جمع می‌کنند و توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب می‌کنند. با انتخاب بین یک مجموعه توکن تک (WRC-721) و یک مجموعه چند توکن (WRC-1155) مجموعه NFT شخصی‌سازی شده خود را ایجاد کنید. گزینه‌ای که انتخاب می‌کنید بستگی به این دارد که آیا می‌خواهید مجموعه شامل مجموعه‌هایی باشد که منحصر به فرد هستند یا از چندین نسخه ساخته شده‌اند. شما می‌توانید با ویرایش نام، تصویر، توضیحات، و غیره یک مجموعه را به دلخواه شخصی‌سازی کنید. ایجاد یک مجموعه گامی ضروری برای ایجاد NFT است.

پیدا کردن توکن‌ها

در Openzoo، می‌توانید تمام مجموعه‌های کاربران موجود را پیمایش کنید. هر کارت مجموعه تمام جزئیات ورودی را توسط سازنده نمایش می‌دهد، از جمله نوع مجموعه (WRC-721 یا WRC-1155)، دسته‌های انتخاب شده، تعداد NFTهای ضرب شده و تعداد مالکان فعلی.

فروش NFT در OpenZoo

هنگامی که اقلام شما در OpenZoo فهرست شدند، می‌توانند فوراً توسط هر کاربر پلتفرم خریداری و مجدداً فروخته شوند. OpenZoo امکان فروش آثار NFT را در یک محیط کاربر پسند امن و بدون هیچ هزینه‌ای فراهم می‌کند. شما همچنین می‌توانید چندین گزینه برای NFT خود تنظیم کنید مانند قیمت، در دسترس بودن برای حراج، قیمت رزرو، و غیره…

گزینه دیگری که می‌تواند در هنگام ایجاد NFT فعال شود، حق امتیاز است. حق امتیاز یک قرارداد تجاری تجاری خودکار است که راهی برای بازپرداخت فراهم می‌کند. درصدی از فروش مجدد برای آن NFT خاص در فروش بازار ثانویه. کاربران می‌توانند از توکن‌های $ZOO برای تجارت در OpenZoo استفاده کنند.

OpenZoo یک بازار نه چندان معمولی NFT

چیزهای زیادی وجود دارد که OpenZoo را از سایر بازارهای مشابه NFT متمایز می‌کند، اما برجسته‌ترین تفاوت، تنوع خلاقیت‌هایی است که این پلتفرم پشتیبانی می‌کند. پس از راه اندازی، OpenZoo فهرست حداقل 8 دسته مختلف را فعال می‌کند، از جمله:

هنر دیجیتالی

  • خیریه
  • دارایی‌های بازی
  • موسیقی
  • خدمات رفاهی
  • هنر سه بعدی
  • هنر سنتی
  • ویدئو

OpenZoo با رسانه‌های منحصربفردتری مانند 3D، ویدیو و صداهایی که توسط این پلتفرم پشتیبانی می‌شوند، واقعاً یک بازار NFT برای همه هنرمندان و مشتریان است. OpenZoo به شدت بر مجموعه‌های هنرمندان تمرکز کرده است تا سبک‌های مختلف هنر NFT را تشویق کند و هنرمندان را قادر به رشد برند خود یا کمک به بازاریابی جهانی پروژه خود کند.

سایر مزایای OpenZoo

برخلاف سایر بازارهای مشابه، ایجاد و فهرست کردن مجموعه‌های NFT در OpenZoo رایگان است. سازندگان همچنین می‌توانند حق امتیازی را برای مجموعه‌های NFT خود تعیین کنند، و به آنها امکان می‌دهد درصد کاهشی را برای فروش مجدد در آینده تعیین کنند، در حالی که حراجی به خریداران اجازه می‌دهد برای کالای در حال فروش پیشنهاد بدهند و قیمت ذخیره‌ای را برای انتخاب فروشنده لحاظ کنند.

یکی دیگر از مزایای اضافه شده OpenZoo این است که هزینه‌های گاز شبکه پایین به این معنی است که هنرمندان تحت فشار نیستند تا با فروش فوری آثار، هزینه‌های ضرب NFT خود را جبران کنند. در واقع این پلتفرم گاز رایگان را به همه تازه واردان ارائه می‌دهد که در اینجا نشان داده شده است. به‌علاوه، هنرمندانی که می‌خواهند خود را از دیگران جدا کنند، می‌توانند از طریق فرآیند تأیید OpenZoo که به‌دقت منشأ اثر هنری و مشروعیت آن را بررسی می‌کند، نشان رسمی تأیید شده‌ای کسب کنند.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *