0

تکنیک های نقاشی

بازدید 1133

تکنیک های نقاشی، هنر پاشیدن رنگ‌ ها با روش و ابزاری خاص برای خلق یک اثر هنری است. نقاشی را می‌‌توان روی هر بستری انجام داد، نقاشی‌ ها می‌توانند دیجیتالی (در بستر رایانه‌ها) یا با استفاده از رنگ و قلم‌ مو به‌صورت دستی باشند.

به گزارش خوبو، تاریخ پر است از هنرمندان زیادی که سال‌ها هنرشان را تمرین کردند تا نه تنها شاهکارهای خودر را بلکه چیزهای با ارزش دیگری نیز به ما نشان دهند. آنها سبک ها و تکنیک های جدید نقاشی را ایجاد کردند که پایه و اساس هنرمندان برای سال‌های آینده شد.

رنگ روغن

رنگ روغن
oil color painting

بسیاری از هنرمندان جهان تکنیک رنگ روغن را نسبت به بقیه تکنیک های نقاشی ترجیح می دهند زیرا تقریباً برای هر نوع سبکی مناسب است.

در ترکیب رنگ ‌روغن از انواع روغن های خشک ‌کننده به‌ عنوان چسب برای رنگ ‌دانه ‌ها استفاده می کنند که باعث ایجاد ترکیب کره ای شکل در رنگ می ‌شود. رایج‌ ترین روغن‌ های خشک‌ کننده‌ ای که به‌ عنوان چسب استفاده می ‌شوند عبارتند از: روغن گردو، روغن دانه‌ کتان و روغن بذر خشخاش

استفاده از رنگ روغن به شما قابلیت ایجاد طیف وسیعی از شفافیت و کدری رنگ در نقاشی را می دهد. همچنین به شما این امکان را می دهد تا لایه هایی از رنگ های مختلف ایجاد و با هم مخلوط کنید تا بتوانید یک قطعه هنری حیرت انگیز خلق کنید.

رنگ آکریلیک

رنگ آکریلیک
acrylic painting

نقاشی آکریلیک، یکی از رایج‌ترین تکنیک های نقاشی است که از رنگ های آکریلیکی که دارای قابلت خشک شدن سریع هستند، استفاده می‌شود.

رنگ های آکریلیک محلول در آب هستند اما در صورت خشک شدن، در برابر آب مقاوم می‌شوند. علاوه بر این، آکریلیک ها بهتر از انواع دیگر رنگ ها از عهده گرما برمی‌آیند.

از دلایل زیبایی نقاشی های استفاده شده از رنگ آکریلیک، توانایی آن در نشان دادن بافتی همانند رنگ روغن و شفافیتی همانند آبرنگ است. انتخاب این سبک نقاشی به شما امکان خلق کردن آثار متنوع‌تری را می‌دهد.

آبرنگ

آبرنگ
water color painting

نقاشی با آبرنگ یکی از تکنیک های معروف نقاشی است که هنری فریبنده ایجاد می‌کند.

همانطور که از نام آن پیداست، این نوع رنگ‌ها، محلول در آب هستند که با ترکیب رنگدانه و چسب ها ساخته می‌شوند. مخلوط کردن رنگ‌ها در این روش بسیار مهم است، زیرا ترکیب بیش ‌از حد هر چیز سایه‌ ی رنگ‌ ها را تغيير می‌دهد.

یکی از بهترین ویژگی های آبرنگ این است که می‌توانید فقط با افزودن لایه های مختلف رنگ، به درخشندگی و شفافیت بی‌نظیری در نقاشی خود برسید.

مداد رنگى

مداد رنگى
color pencil painting

تکنیک مداد رنگی مشابه تکنیک طراحی با مداد سیاه است، اما تنها تفاوت در این است که شما باید طیف گسترده‌ای از رنگ ها را انتخاب و استفاده کنید، نه فقط رنگ مشکی.

با استفاده از مداد های رنگی می توانید جزئیاتی دقیق و عمیق در نقاشی خود اضافه کنید.

  • سال اختراع: در سال 1834 توسط یوهان سباستین استدلر
  • هنرمندان: مورگان داویدسون، پاول میلر

پاستل

پاستل
pastel painting

برای کشیدن نقاشی ‌های پاستلی معمولاً از مدادهای پاستلی استفاده می‌‌شود. در این مدادها از رنگ‌ دانه‌ های متصل شده به هم استفاده ‌شده است. در واقع مدادهای پاستلی در ابتدا به شکل پودر بوده که با استفاده از یک ماده اتصال ‌دهنده به هم متصل به شکل مداد آماده می‌شوند.

نقاشی های تکنیک پاستلی، دارای بافتی مخملی و لطیف هستند. انواع مختلف مداد های پاستلی: پاستل نرم، سخت، روغنی و محلول در آب

نقاشی دیجیتال

نقاشی دیجیتال
digital painting

نقاشی دیجیتال نوعی مدرن از تکنیک نقاشی است که از فن آوری های جدید برای ایجاد هنر استفاده می‌کند.

نقاشی دیجیتال به شما آزادی انتخاب بسیاری از ابزارها و رنگ های مختلف را می دهد. همچنین این امکان برای شما ایجاد می‌شود که تخیلات ذهنی خود را به تصویر بکشید.

یکی از بهترین مزایایی که نقاشی دیجیتال دارد این است که می‌توانید بدون ایجاد مشکل در اثر خود، در آن اصلاحات و تغییرات انجام دهید.

  • هنرمندان مشهور: دیوید مک لئود، استیون مکمنامی، آلبرتو سِوسو

هنر گرافیتی

هنر گرافیتی
graffiti art

این نوع تکنیک برای بیان افکار، عواطف و رساندن پیامی خاص به مردم استفاده می شود.

هنر گرافیتی بیشتر در ساختمان ‌های عمومی، با مجوز یا بدون آن انجام می‌ شود. این تکنیک برای عموم مردم قابل ‌درک نیست، زیرا گاهی اوقات معنای خاصی ندارد.

کلمه انگلیسی “Graffiti” از کلمه ایتالیایی “graffito” گرفته شده که به معنی “خراشیده شده” است.

  • سال اختراع: هنر به شکل کتیبه یا نقاشی دیواری روی دیوار را می توان از دوران باستان جستجو کرد. گرافیتی مدرن در دهه 1960 مشهور شد.
  • هنرمندان مشهور: Cornbread, Dondi White, Tracy 168

ایمپاستو

ایمپاستو
starry night_vincent van gogh

این تکنیک از لایه های ضخیم رنگ استفاده می کند تا ضربه‌های قلم مو در کارهای هنری نهایی را به وضوح نشان دهد.

وقتی به آثار هنری این نوع تکنیک نگاه می‌کنید، به نظر می‌رسد که نقاشی از بوم برجسته است. برای نقاشی ایمپاستو می‌توانید از رنگ‌های اکریلیک یا روغنی اسفتاده کنید.

این نوع تکنیک نقاشی به شما این امکان را می دهد تا با نور، بافت، بیان یا لحن نقاشی بازی کنید.

نقاشی گواش

نقاشی گواش
gouache painting

رنگ گواش از رنگدانه‌های طبیعی، آب، ماده اتصال دهنده و گاهی اوقات یک ماده بی اثر ساخته می‌شود.

برای رسیدن به درجه‌ مات و کدر بودن در تکنیک گواش، یک گچ سفید یا رنگ سفید به مخلوط رنگ و آب اضافه می‌شود.

نقاشی‌های ساخته شده با استفاده از این تکنیک، پرانرژی و واقع گرایانه به نظر می‌رسند.

سال اختراع: نقاشی گواش در قرن شانزدهم توسعه یافت

هنرمندان مشهور: ادگار دگا، جان سینگر سارجنت، پابلو پیکاسو

نقاشی مات

نقاشی مات
rishi niknam

نقاشی مات با ایجاد مجموعه‌ای خیالی یا واقع‌گرایانه برای فیلم سازی با استفاده از نقاشی دیجیتال یا سنتی به وجود می‌آید. این تکنیک امکان استفاده از مکان‌هایی که دوربین ها نمی‌توانند به آن ها دسترسی پیدا کنند را فراهم می‌کند.

بعضی ‌اوقات ساخت محیط‌هایی مانند افسانه‌ها و صحنه‌‌های علمی تخیلی بسیار گران است. در چنین مواردی از نقاشی‌‌های مات به‌ عنوان پس‌ زمینه استفاده می‌‌کنند. این تکنیک همچنین به آن ها امکان ساخت جهان های خیالی را می‌دهد.

  • هنرمندان مشهور: مایکل پانگرازیو، کریگ بارون، هریسون النشاو

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *