0

معرفی و دانلود رایگان فیلم «بزرگراه بهشت» / Paradise Highway

فیلم «بزرگراه بهشت»

فیلم «بزرگراه بهشت» محصول سال ۲۰۲۲ و به کارگردانی و نویسندگی «آنا گوتو» است. بازیگران مطرحی از جمله «مورگان فریمن» و «ژولیت بینوش» در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند. وی متولد نروژ است و از دوران کودکی در تئاتر و سینما فعالیت کرده است.

«گوتو» دوران کودکی خود را در آتلیه پدر و کارگاه سفالگری مادرش گذراند و این امر باعث شد که او از دوران جوانی به مسائل هنری علاقه‌مند شده و تحصیلات خود را در رشته‌های هنری دنبال کند و این امر موجب شد تا او در کار خود یک کاگردان برجسته بشود. با سایت خوبو همراه باشید.

فیلم «بزرگراه بهشت» محصول سال ۲۰۲۲
فیلم «بزرگراه بهشت» محصول سال ۲۰۲۲

خلاصه داستان

یک راننده کامیون برای نجات جان برادرش از دست یک باند خطرناک مافیایی مجبور به قاچاق محموله‌های غیرقانونی می‌شود. در حالی که ماموران اِف‌بی‌آی در پی او هستند، سالی پس از اینکه مامور قاچار یک دختر نوجوان می‌شود، دچار عذاب وجدان می‌گردد.

درباره فیلم

ژان لوک گدار ـ یکی از تأثیرگذارترین فیلم‌سازان تمام دوران ـ گفته است “تنها چیزی که برای ساختن فیلم نیاز داشتم، یک دختر و یک اسلحه بود.” آنا گوتو، نویسنده و کارگردان فیلم «بزگراه بهشت»، با اولین فیلم فوق‌العاده‌اش نشان می‌دهد که تنها چیزی که شما نیاز دارید، ژولیت بینوش و رانندگی پشت فرمان کامیون است. درام جنایی «بزرگراه بهشت»، علی‌رغم اینکه در سری فیلم‌های درجۀ B تقسیم‌بندی شده است اما مضامینی بسیار عمیق‌ و حتی واقع‌گرایانه دارد.

ژولیت بینوش در نقش «سالی» یک کامیون‌دار آمریکایی ـ کانادایی است که قصد دارد آخرین بار کامیون خود را قبل از اینکه برادرش «دنیس» از زندان آزاد شود به نقطه‌ای دیگر جابجا کند. اما مشکل اینجاست که وقتی «سالی» قرار است محموله را بار بزند متوجه می‌شود که دختری ۱۲ ساله بنام «لیلا» که یکی از دخترانی است که در دام قاچاق جنسی بین ایالتی گرفتار شده است را باید بین بار منتقل کند.

او ابتدا این این کار را رد می‌کند اما سرپرست‌های دختر به او هشدار می‌دهند که این کار می‌تواند برای برادر سالی گران تمام شود، بنابراین او با اکراه به کارش بعنوان رانندۀ کامیون ادامه می‌دهد. اما هنگام تحویل دختر به خریدار، سالی با خونسردی تمام، خریدار را با تفنگ خود از بین می‌برد. در همین حال، یک مامور اف‌بی‌آی ـ با بازی مورگان فریمن ـ که دهه‌ها وقت خود را صرف مبارزه با جنابات کرده است تلاش می‌کند تا سر از کار سالی در بیاورد.

فیلم «بزرگراه بهشت»
فیلم «بزرگراه بهشت»

نقد فیلم

حضور بازیگران مطرح و طرح داستان آن در کنار پوستر هنری فیلم به نظر می‌رسد که می‌تواند یک ژانر هیجان‌آور باشد اما نتیجۀ کار چندان درخشان نیست. موسیقی سنگین فیلم ساختۀ «آن کولونن»، نمایش بازیها در بالای سر و صحنۀ آغازینی که «سالی» در حال گفتگو با «دنیس» در زندان است، تاحدودی یادآور فیلم «پاریس ـ تگزاس» است و همۀ اینها به نوعی چیزهای زیادی در مورد شخصیت «سالی» به ما می‌گوید. از یک طرف او «ژولیت بینوش» است اما از سوی دیگر، او به وضوح از خود بیگانه است.

چند دهه پیش، بینوش ملکه تمام و کمال آثار هنری بود، نقش‌های او در بیشتر موارد تضمین قالب هنری فیلمها بود اما او در سال‌های اخیر او نقش‌های کمتر پر زرق و برقی را پذیرفته است، روندی که شاید در فیلم علمی‌تخیلی «حیات والا» محصول سال ۲۰۱۸ به طرز ناراحت‌کننده‌ای به اوج خود رسیده است. با این حال، او یکی از آخرین بازیگرانی است که انتظار دارید به عنوان یک راننده کامیون ببینید اما بازی او در نقش سالی کاملاً قابل باور است. بازیگران نقش مکمل او نیز به همان اندازه خوب هستند، کارگردان بازی‌های خوبی را از «فینلی» جوان تا «فریمن» کهنه‌کار گرفته است.

مورگان فریمن در فیلم «بزرگراه بهشت»
مورگان فریمن در فیلم «بزرگراه بهشت»

جدول اطلاعات

عنوانبزرگراه بهشت / Paradise Highway
نویسنده و کارگردانAnna Gutto
بازیگرانJuliette Binoche
Morgan Freeman
Frank Grillo
ژانرهیجان‌انگیز
کشورآلمان
آمریکا
سال۲۰۲۲
مدت۱۱۵ دقیقه
امتیازIMDb ۵.۴/۱۰

دانلود رایگان فیلم «بزرگراه بهشت» / Paradise Highway

منابع

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *