0

تشخیص عطر و ادکلن اصل از ادکلن تقلبی

تشخیص ادکلن اصل از عطر و ادکلن تقلبی

تشخیص ادکلن اصل کار چندان ساده‌ای نیست. در این مقاله نکاتی گفته می‌شود تا شما با خیال راحت یک عطر اصل و اورجینال خریداری کنید.

به گزارش خوبو، تشخیص ادکلن اصل از ادکلن تقلبی کار چندان آسانی نیست. امروزه به دلیل بالا  بودن قیمت عطرهای اصل و اورجینال افراد سودجو با بهره گیری از آزمایشگاهای پیشرفته بیش از پیش در تلاش برای ساختن عطرهای فیک هستند، این امر تشخیص اصل و یا تقلبی بودن یک عطر یا ادکلن را دشوار می‌کند.

شاید اینطور به نظر بیاید که نحوه تشخیص عطر اصل از عطر و ادکلن تقلبی به ظاهر کاری آسان باشد ولی عطر اصل و اورجینال ویژگی‌های زیادی دارد که ادکلن فیک این ویژگی ها را ندارد و شما با رعایت کردن این نکات می‌توانید از اصل بودن یک عطر و یا ادکلن مطمئن شوید.

اولین نکته و ساده‌ترین راه این است که عطر مورد نظر خود را از مرکز مورد اعتماد خود خریداری کنید. فروشگاه‌هایی را انتخاب کنید که همه عطرها و ادکلن‌های خود را صد درصد تضمین می‌کنند.

توصیه می‌کنیم به بوی عطر، برچسب، بطری، جعبه و سلفون توجه ویژه‌ای داشته باشید.

بوی عطر اصل و اورجینال

تولید عطر و ادکلن اصل حاصل یک پروسه طولانی و زمان بر است و تا وقتی که تولید شود تمام ترکیبات آن تا آخرین ریزه کاری رعایت می‌شود. مثلاً در عطرهای اصلی از الکل با کیفیت استفاده می‌شود.

در حالی که در عطرهای تقلبی و فیک برای کاهش قیمت از الکل و مواد بی کیفیت و نامرغوب استفاده می‌کنند که همین امر سبب ایجاد حساسیت و آلرژی می‌شود.  

عطری که اصل نباشد می‌تواند مشکلات پوستی جدی برای شما ایجاد کند. یک عطر تقلبی می‌تواند در چند دقیقه اول گمراه کننده به نظر بیاید چرا که نت‌های بالایی اغلب مرتب هستند، اما چند دقیقه بعد متوجه کیفیت پایین یا دور از انتظار شما می‌شوید.

ماندگاری عطر اصل و عطر و ادکلن تقلبی

یکی دیگر از راه‌های تشخیص عطر اصل از عطر و ادکلن تقلبی ماندگاری ادکلن است. اگر یک عطر ماندگاری زیادی نداشته باشد شما یک عطر و ادکلن فیک و تقلبی خریداری کرده‌اید.

ولی گاهی اوقات عطر تقلبی نیز ماندگاری خوبی دارد و نزدیک به عطر اورجینال است و شما باید علاوه بر بو به رنگ ادکلن و عطر نیز توجه نمایید. در برندهای بزرگ و معروف عطر، از رنگ‌های کم رنگ و ملایمی به عنوان نتیجه نهایی محصول استفاده می‌کنند. رنگ عطرهای اورجینال، معمولا ملایم و کم رنگ بوده و یکی از نشانه‌های تقلبی بودن یک عطر تند و پر رنگ بودن آن است.

اگر یک شیشه عطر را با شدت تکان دادید و دیدید که حباب‌های ریزی تشکیل و به سرعت ناپدید شدند می‌توانید اطمینان پیا کنید که شما یک عطر اورجینال و اصل را خریداری کرده‌اید.

به شیشه عطر نگاه کنید

شیشه عطر اصلی و اورجینال از مواد درجه یک یا کیفیت و صاف ساخه شده است و به طور معمول شیشه ادکلن‌های اصل شفاف است تا رنگ آن به واضح دیده شود. همچنین شیشه عطر اصل یکپارچه ساخته می شود.

یکی از روش‌های نحوه تشخیص عطر اصل از عطر و ادکلن تقلبی این است که اتومایزر و یا همان افشانه عطر را بررسی کنید عطر و ادکلن‌های اصل اتومایزرهای باکیفیت‌تری نسبت به عطرهای فیک و تقلبی دارند.

ولی بهترین راه برای خرید عطر و ادکلن اصل تهیه این محصول شیک و با ارزش از سایت‌ها و فروشگاه‌های معتبر است.

جعبه عطرهای اصل

بازار عطر یک بازار کاملاً رقابتی است و امروزه هنگام خرید عطر با تعداد بی نهایت سایت و فروشگاه روبه‌رو هستیم، به همین دلیل بازاریابی و بسته‌بندی آن نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.

اولین موردی که در گاه اول شما را شیفته و عاشق عطر می‌کند علاوه بر بو، رنگ و طرح و خلاقیت در بسته بندی این محصول است.

جعبه عطرهای اصل از مواد با کیفیت تهیه شده و این جعبه‌ها باید به خوبی تقویت شده و از داخل محافظت شوند تا بطری نشکند یا آسیبی نبیند.

اگر وزن جعبه بسته بندی پایین بود و جعبه شکننده و بی کیفیت ساخته شده بود، به احتمال خیلی قوی شما در حال خریداری یک عطر یا ادکلن تقلبی و فیک هستید.

برچسب عطرهای اصل و اورجینال

یکی از راه‌های تشخیص عطر اصل و اورجینال از عطر و ادکلن تقلبی توجه به برچسب آن‌ها است.

تمام اجزایی که در ساخت عطر استفاده شده از جمله نت‌ها، روغن، الکل و سایر مواد تشکیل دهنده عطر و ادکلن روی برچسب نوشته شده باشد همچنین بارکد، شماره ردیابی روی شیشه و بسته بندی حک شده باشد.

اگر برچسب به شدت چسبیده یا کج شده باشد، لزوماً به این معنی نیست که عطر تقلبی است، اما باید با احتیاط بیشتری نسبت به خرید آن اقدام کرد.

بسته بندی عطر اصل با عطر تقلبی

یکی دیگر از راه‌های تشخیص عطر اصل از عطر و ادکلن تقلبی سلفون آن است. برندهای بزرگ و مشهور به جزئیات توجه کاملی دارند.

جعبه های عطر اورجینال  باید در پلاستیکی پیچیده شود که عطر کاملا به آن بچسبد. اگر سلفون وجود نداشت یا پاره و دچار چین خوردگی بود شما با یک عطر یا ادکلن فیک روبه‌رو هستید.

قیمت  عطر اصلی و اورجینال

اگر قیمت یک عطر و یا ادکلن به طور قابل توجهی کمتر از قیمت اصلی باشد، یا واقعاً بسیار ارزان باشد، این یک علامت هشدار است.

شما می‌توانید ار فروشگاههای معتبر، 20 تا 30 درصد تخفیف برای بعضی از برندهای اصلی دریافت کنید. اما تخفیف بیشتر از این به ندرت اتفاق می‌افتد. به جز موارد خاصی از سال که پیشنهادات تخفیفات ویژه‌ای روی محصول خود قرار می‌دهند. در غیر این صورت مراقب کلاهبرداران باشید.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *