0

پیپ PIP چیست؟ فعال کردن پرداخت های جهانی بدون محدودیت

در حالی که پذیرش کریپتو رواج بیشتری پیدا می‌کند، هر صفحه وب در جهان به شما امکان پرداخت با ارز دیجیتال را نمی‌دهد. علاوه بر این، گاهی اوقات هنگام پرداخت با ارز دیجیتال می‌تواند دلهره‌آور باشد، زیرا باید مطمئن شوید که آدرس کیف پول رمزنگاری که وارد کرده‌اید دقیق است. در غیر این صورت، دیگر نمی‌توانید وجوه خود را پس بگیرید. PIP به جای پشت سر گذاشتن این مشکل، راه حلی برای فعال کردن پرداخت‌های جهانی بدون محدودیت پیدا کرده است.

PIP چیست؟

PIP یک افزونه مرورگر وب و مجموعه‌ای از محصولات پرداخت است که بر روی بلاکچین Solana ساخته شده است. این پروژه شکاف بین اکوسیستم‌های وب 3 و وب 2.0 را پر می‌کند و به سازندگان و صاحبان خدمات این امکان را می‌دهد تا با ادغام دکمه PIP در وب‌سایت‌های خود، بدون دردسر ارزش معاملات را انجام دهند و یک جریان درآمد اضافی را باز کنند. این فرآیند بدون نیاز به مجوز شخص ثالث یا متحمل شدن هزینه‌های بالای واسطه انجام می‌شود و تراکنش‌ها را برای میلیاردها نفر ساده می‌کند.

تاریخچه PIP

این پروژه در فوریه 2022 پس از آن که اولین سرمایه‌گذاری اولیه خود را از طریق چندین مؤسسه مالی با مشخصات بالا افزایش داد، مورد توجه قرار گرفت. سرمایه‌گذاران شامل نام‌های معروفی مانند CMS Holdings LLC ،Coinbase Ventures و Galaxy Digital Hong Kong بودند.

بلافاصله پس از راه اندازی، بنیانگذاران پروژه، Umit Akcan و Hank Park، یک نمای کلی از پروژه ارائه کردند. راه اندازی همچنین شامل شروع توکن PIP و ادغام آن با پلتفرم‌های مختلف اجتماعی بود. از مارس 2023، پروژه شش مرحله توسعه را تکمیل کرده است.

هدف PIP برای دستیابی به چه چیزی است؟

PIP یک راه حل پرداخت وب 3 با ماموریت ایجاد یک لایه پرداخت خرد کامل در اینترنت است. هدف این پروژه ارائه یک تجربه پرداخت بدون درز در وب برای کاربران خرده فروشی و علاقه‌مندان به رسانه‌های اجتماعی است. با استفاده از افزونه مرورگر و انواع محصولات نوآورانه، هر کسی می‌تواند به راحتی پرداخت‌های بلادرنگ را در سراسر اینترنت بپذیرد.

PIP با ادغام قابلیت‌های web3 در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی رایج، کاربران را قادر می‌سازد تا تراکنش‌هایی مانند خرید و فروش NFT و ارسال و دریافت نکات SOL ،PIP ،SRM ،USDC ،RAY و FIDA را مستقیماً بر روی پلتفرم‌هایی مانند Twitter و Twitch انجام دهند.

طبق وب‌سایت PIP، هدف این پروژه شکستن سیستم‌های اقتصادی محلی ناعادلانه و سیاست‌های پلتفرمی است که مردم را در سراسر جهان به هم پیوند می‌دهد. چشم انداز این شرکت ایجاد یک لایه پرداخت خرد جهانی در اینترنت است که در آن افراد می‌توانند استعدادها و توانایی های خود را در سطح جهانی آشکار کنند و براساس دستاوردهای خود به جای ملیت خود پاداش دریافت کنند.

PIP چگونه کار می‌کند؟

برای استفاده از PIP، باید افزونه PIP را در مرورگر خود (Chrome، Opera یا Edge) نصب کنید و آن را به کیف پول BNB Chain ،Solana ،Ethereum یا Polygon متصل کنید. مثال دیگر کیف پول محبوب فانتوم است. در مرحله بعد، تگ PIP منحصر به فرد خود را ایجاد کنید. این تگ نشان دهنده شناسه وب 3 شما و آدرس کیف پول منحصر به فرد شما است.

با استفاده از آن، مجبور نخواهید بود که با رشته‌های طولانی نویسه‌های الفبایی به عنوان آدرس کیف پول خود زحمت بکشید. پس از آن، می‌توانید حساب‌های رسانه‌های اجتماعی مانند توییتر را با PIP پیوند دهید. پس از اتصال، کاربران می‌توانند بدون نیاز به صرافی رمزنگاری یا حساب بانکی، ارز دیجیتال پشتیبانی شده را با استفاده از پلتفرم‌های اجتماعی ارسال و دریافت کنند.

جمع بندی

موفقیت این پروژه مبتنی‌بر سهولت ادغام و سودمندی آن برای کارآفرینان اجتماعی است. با استفاده از HTML ،React و جاوا اسکریپت، می‌توان آن را با سیستم‌های مدیریت محتوای شخص ثالث مانند WordPress ،Wix ،Squarespace و موارد دیگر ادغام کرد. به طور مشابه، هر کسی که از رسانه‌های اجتماعی یا یک وب سایت استفاده می‌کند، می‌تواند بدون تکیه بر تنظیمات پیچیده، رمزنگاری را بپذیرد. این ویژگی‌ها به PIP یک مزیت حرکت اول را در محیط وب 3 سریع می‌دهد.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *