0

معرفی پروژه گلکسی Project Galaxy و توکن GAL

پروژه گلکسی Project Galaxy

پروژه گلکسی در ماه می ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد و قبل از راه‌اندازی توکن این شبکه یعنی GAL که از ۵ می ۲۰۲۲ در لانچ‌پول بایننس در دسترس قرار گرفت، بیش از ۱۰۰ شریک و بیش از ۵۰۰ کمپین در Project Galaxy اتفاق افتاده است. به عنوان مثال می‌توان به کمپین‌های بوت استرپ، برنامه‌های وفاداری، کمپین‌های هک رشد و سیستم‌های رای‌گیری سفارشی اشاره کرد.

پروژه گلکسی Project Galaxy یکی از پیشروترین شبکه‌های اعتبار داده در Web3 است. پروژه گلکسی Project Galaxy که براساس زیرساخت باز و مشارکتی ساخته شده است به توسعه‌دهندگان و پروژه‌های Web3 کمک می‌کند تا از اعتبار داده‌های دیجیتال و NFTها برای ایجاد محصولات و جوامع بهتر استفاده کنند.

اعتبار دیجیتال چیست: اعتبارنامه‌ها در زندگی روزمره ما نقش ایفا می‌کنند. نمونه‌ای از اعتبار زنجیره‌ای می‌تواند سابقه‌ای باشد که از پروتکل‌های وام دهی DeFi وام گرفته‌اید اما هرگز نقد نشده است. مشارکت شما در زمان راه‌اندازی استخر نقدینگی، یا سابقه رای‌گیری در آن، همه اعتبار هستند. تمام داده‌های رفتاری شما در Web2 به اعتبار شما اختصاص دارد، شرکت‌هایی مانند گوگل و فیسبوک الگوریتم‌هایی را روی اعتبارنامه شما اجرا می‌کنند تا بتوانند تبلیغات هدفمندی را برای شما ارسال کنند. اعتبارنامه‌ها به دلیل استفاده بالایی که در زندگی روزمره دارند، مهم هستند. توسعه‌دهندگان برنامه می‌توانند از اعتبار شما برای محاسبه امتیازات اعتباری، یافتن مخاطبان هدف، پاداش دادن به مشارکت‌کنندگان جامعه و غیره استفاده کنند. Project Galaxy زیرساخت‌های لازم را برای کمک به این کاربران جدید در ساخت اعتبارنامه‌های دیجیتالی که از اهمیت بالایی برخوردار خواهند بود، فراهم می‌کند.

مشکلات سیستم اعتباری فعلی: امروزه اعتبار داده‌ در میان پایگاه‌های داده بسته‌ای که متعلق به برنامه‌های کاربردی، سازمان‌های دولتی، و مؤسسات مالی و اعتباری هستند، تفکیک می‌شوند. هدف Project Galaxy حل این مشکل با استفاده از یک شبکه داده اعتباری باز و مشترک است که به توسعه‌دهندگان Web3 کمک می‌کند تا از اعتبار داده‌ و NFTها برای ایجاد محصولات بهتر و جوامع جذاب‌تر استفاده کنند.

راهکار پروژه گلکسی: Project Galaxy زیرساختی را برای اعضای انجمن فراهم می‌کند تا اعتبارنامه‌های دیجیتالی را به شبکه داده اعتبار Galaxy اختصاص دهند. این زیرساخت از اعتبارسنجی از طریق چندین منبع داده پشتیبانی می‌کند. متصدیان می‌توانند داده‌ها را از 7 زنجیره مختلف با پرس و جوهای زیرگراف یا عکس‌های فوری برای اعتبارنامه‌های درون زنجیره‌ای ارائه دهند. آنها همچنین می‌توانند داده‌هایی را از توییتر، Discord ،Github یا رویدادهای آفلاین برای اعتبارنامه‌های خارج از زنجیره ارائه دهند.

Project Galaxy همچنین ماژول‌های برنامه Credential API و Credential Oracle Engine را برای کمک به توسعه‌دهندگان در استفاده از داده‌های اعتبار ارائه می‌دهد. موارد استفاده از ماژول‌های برنامه شامل Galaxy OAT (توکن‌های دستاورد درون زنجیره‌ای)، برنامه‌های وفاداری NFT، کمپین‌های هک رشد سفارشی‌شده است. توسعه‌دهندگان همچنین می‌توانند از Credential Oracle Engine و Credential API برای موارد استفاده سفارشی‌سازی‌شده مانند امتیازدهی اعتبار و الگوریتم‌های پیشگیری از حمله Sybil استفاده کنند.

نحوه کار پروژه گلکسی چگونه است؟

Galaxy ID

یکی از المان‌های مهم پلتفرم گلکسی، Galaxy ID است که حکم هویت دیجیتال شما در وب ۳ را دارد. این ID شامل یک نام کاربری شخصی است که نمایانگر کاربر در میان چندین زنجیره و کیف پول بوده و اعتبار جمع‌شده در نسل سوم وب را نشان می‌دهد. توسعه‌دهندگان می‌توانند با ادغام جعبه‌ابزار Galaxy ID، ویژگی‌های سفارشی‌سازی شده‌ای را بر اساس سوابق اعتباری ارائه دهند. کاربران هم می‌توانند آی‌دی خودشان را با اکانت‌هایشان در دیسکورد،‌ توییتر و گیت‌هاب یکپارچه کنند.

Galaxy OAT

توکن‌های بی‌همتا در سال ۲۰۲۱ سروصدای زیادی داشتند،‌ اما سال ۲۰۲۲ را می‌توان سال کاربردهای این تکنولوژی دانست. توکن دستاوردهای آن‌چین گلکسی یا Galaxy On-Chain Achievement Token (Galaxy OAT) راه‌حلی برای برگزارکنندگان رویدادها و مدیران کامیونیتی‌ها است تا از زیرساخت ان‌اف‌تی پروژه و شبکه داده‌های اعتباری درون زنجیره‌ای، برای ساخت و توزیع کمپین‌های NFT و پاداش دادن به اعضای جامعه خود استفاده کنند. پروژه گلکسی از OAT به عنوان یک رکورد دیجیتال از تمام دستاوردهای زندگی شما استفاده می‌کند. هدف OAT ادغام بین هویت آفلاین و آنلاین فرد است و به عنوان مثال می‌تواند امکان ترکیب رویدادهای آفلاین مانند کنسرت‌ها با رویدادهای آنلاین را از طریق صدور توکن‌های NFT فراهم کند.

بنیانگذاران Project Galaxy چه کسانی هستند؟

هری ژانگ، بنیانگذار و سرپرست پروژه Project Galaxy قبل از تأسیس Project Galaxy، هری یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شبکه Lino و یکی از بنیانگذاران Dlive.tv (در اکوسیستم BitTorrent در سال 2019) بود. در Lino و DLive، هری تیم را رهبری کرد و محصولی را ساخت که به بیش از 10 میلیون کاربر فعال ماهانه خدمت می‌کرد. قبل از آن، هری رئیس محصولات داده در کلاب فکتوری (پلتفرم شماره 3 تجارت الکترونیک در هند در آن زمان) بود، جایی که هری یک زنجیره تامین مبتنی‌بر داده و سیستم توصیه را از ابتدا طراحی کرد. هری دارای مدرک لیسانس علوم کامپیوتر و آمار از UC Berkeley است. او همچنین از سال 2016 تا 2017 رئیس بخش کارآفرینان چینی (ACE) در برکلی بود.

چارلز وین، یکی از بنیانگذاران و رهبر استراتژی Project Galaxy قبل از تأسیس Project Galaxy، چارلز یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل DLive.tv بود. پس از ادغام DLive در BitTorrent در سال 2019، چارلز معاون سرگرمی های تعاملی در BitTorrent شد و چندین واحد تجاری پخش جریانی از جمله DLive.tv، DLive Protocol و Two App را مدیریت کرد. چارلز دارای مدرک لیسانس اقتصاد از UC Berkeley است. او همچنین از سال 2017 تا 2018 رئیس بخش کارآفرینان چینی (ACE) در برکلی بود.

شناسنامه توکن GAL

نامپروژه گلکسی، Project Galaxy
اختصارGAL
آدرس سایتgalaxy.eco
تعداد توکن200,000,000
حجم بازار210 میلیون دلار
رتبه233
استانداردERC20
وایت پیپرمشاهده
قراردادمشاهده
دیسکوردProjectGalaxyHQ

کیف پول‌های توکن GAL

توکن GAL را می‌توانید در کیف پول های مطرح ارزهای دیجیتال به شرح زیر نگهداری کنید:

قیمت توکن GAL

ارز دیجیتال GAL در زنجیره خود 200,000,000 توکن دارد. حجم بازار توکن GAL در زمان نگارش این مقاله حدود 210 میلیون دلار است و این ارز دیجیتال را در رتبه 233 بازار رمزارزها قرار داده است. اطلاعات کامل این ارز دیجیتال را می‌توانید در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید.

نحوه خرید توکن GAL

توکن GAL را می‌توانید از بهترین صرافی ارزهای دیجیتال به شرح زیر خریداری کنید:

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *