1

معرفی ارز دیجیتال رادیکس Radix (XRD)

رادیکس Radix یک پلتفرم قرارداد هوشمند لایه 1 است. موتور Radix، اولین “DeFi Engine” قابل برنامه ریزی در جهان و سربروس، یک الگوریتم اجماع که ترکیب پذیری اتمی را با مقیاس پذیری خطی فراهم می‌کند.

بنیانگذاران Radix چه کسانی هستند؟

دن هیوز با پیشینه‌ای که در زمینه توسعه فناوری ارتباطات از راه دور داشت، می‌توانست تأثیر فوق العاده‌ای را که بلاکچین می‌تواند بر امور مالی جهانی و موارد دیگر داشته باشد، ببیند. او که یک سال در مورد بیت کوین تحقیق کرده بود، eMunie (که بعداً Radix نام گرفت) را در بیت کوین تاک در می 2013 راه اندازی کرد.

در سال 2017 پیرس ریدیارد به عنوان مدیر عامل شرکت ملحق شد، پروژه به Radix تغییر نام داد و بودجه از Taavet Hinrikus، یکی از بنیانگذاران TransferWise جمع آوری شد. و LocalGlobe، یک VC پیشرو اروپایی. پیشرفت سربروس در سال 2020 اولین پروتکل توافقی متقاطع اتمی را ایجاد کرد – که قادر به ارائه مقیاس پذیری خطی نامحدود است.

سال 2020 همچنین شاهد راه‌اندازی Radix Tokens (Jersey) Limited بودیم، نهاد جرسی (جزایر کانال‌ها) که XRD منتشر کرده و خزانه بنیاد رادیکس را در اختیار دارد. مدیر عامل RTJL اندرو جارت است.

چه چیزی رادیکس را منحصر به فرد می‌کند؟

Radix در تمام سطوح فناوری خود، منحصر به فرد است:

  • یک زبان برنامه نویسی منحصر به فرد مبتنی‌بر دارایی، Scrypto، که هدف آن بهبود قابل ملاحظه تجربه توسعه دهندگان Web3 و DeFi با ارائه دارایی‌ها (توکن‌ها) به عنوان یک ویژگی درجه یک بومی زبان است.
  • یک ماشین مجازی منحصر به فرد Radix Engine (اولین “DeFi Engine” در جهان) که قول می دهد همان کاری را که موتورهای بازی برای توسعه بازی انجام دادند برای DeFi انجام دهد.
  • یک الگوریتم اجماع منحصربه‌فرد، سربروس، که اجماع را در یک «فضای خرد» عظیم «بافته» می‌کند. از آنجایی که هر تراکنش متقاطع و اتمی است، این همان چیزی است که به سربروس ترکیب منحصر به فرد خود را از ترکیب پذیری اتمی با مقیاس پذیری خطی می دهد.

شبکه رادیکس چگونه ایمن است؟

Radix از یک الگوریتم اجماع منحصر به فرد به سبک BFT به نام Cerberus استفاده می کند. هفت سال تحقیق به طول انجامید که از سال 2013 شروع شد و در سال 2020 در وایت پیپر سربروس به اوج رسید.

سربروس در شکل نهایی خود، الگوی کاملاً متفاوتی را در طراحی سیستم‌های فناوری دفتر کل توزیع‌شده غیرمتمرکز نشان می‌دهد. این تنها پروتکلی است که به گونه‌ای طراحی شده است که تمام تراکنش‌ها به صورت اتمی در بین خرده‌ها ترکیب شوند. اگر قرار است DeFi به میلیاردها کاربر برسد، این یک ویژگی حیاتی است.

Cerberus همچنین توسط سیستم Delegated Proof of Stake (DPoS) شبکه Radix برای محافظت در برابر حملات Sybil پشتیبانی می شود. اینجاست که دارندگان توکن XRD می‌توانند سهام را به نود اجراکننده اعتباردهنده واگذار کنند.

برچسب‌ها:,

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. رضا معلم گفت:

    رادیکس بی نظیر است و در اواخر شهریور ۱۴۰۲ قیمتش منفجر میشود