0

معرفی برند ریباک reebok.com؛ خرید از ریباک ترکیه

خرید از برند ریباک ترکیه rebook turkey

ریباک (Reebok) یک برند بریتانیایی-آمریکایی در زمینه تولید لباس و تجهیزات ورزشی است که در سال 1895 توسط جوزف ویلیام فوستر (Joseph William Foster) در شهر بولتون، انگلستان تأسیس شد. نام “ریباک” از کلمه آفریقایی “rhebok” یا “ریباک” که یک نوع آهوی آفریقایی است، الهام گرفته شده است. برای خرید محصولات ورزشی از برند ریباک کافی است در گروه تلگرامی زیر عضو شده و محصول مورد نظر خود را سفارش دهید.

برای تبلیغات در این صفحه و دریافت قیمت و جزییات با شماره 09122252370 در واتس اپ یا تلگرام تماس بگیرید.

در سال 1895، جوزف ویلیام فاستر (Joseph William Foster) در زمانی که تنها 14 سال سن داشت در اتاق خواب خود در بالای فروشگاه شیرینی‌پزی پدرش در شهر بولتون در کشور انگلستان شروع به تولید اولین نمونه از کفش‌های خودش کرد. جوزف ابتدا به طراحی کفش‌های دوندگی خاردار مشغول بود و در سال 1900 برند تجاری خودش را با نام J.W. Foster تاسیس کرد که بعدها با پیوستن پسرانش به این کسب و کار نام آن به J.W تغییر پیدا کرد.

جوزف تمرکز خود را بر روی کفش‌هایی گذاشت که سرعت ورزشکاران را افزایش دهد و چندین سال به تولید انواع کفش‌های ورزشی و دومیدانی پرداخت. در سال 1924 کفش‌های برند او توسط قهرمان دو 100 المپیک، هارولد آبراهام مورد استفاده قرار گرفت و مدال طلا را برای او به ارمغان آورد.

پسران جوزف ویلیام فاستر، جف و جو نام داشتند. جف در سن 15 سالگی در سال 1948 و جو نیز در سن 17 سالگی در سال 1952 وارد حرفه خانوادگی خود شدند. هر دو برادر در ابتدا در جریان کلیه امور بودند و از همان ابتدا در تولید کفش‌ها نقشی را ایفا می‌کردند. در سال 1953 هر دو برادر مجبور شدند که برای انجام خدمت و به صورت همزمان شغل خانوادگی خود را ترک کنند.

جف زمان خدمات خود در کشور آلمان حضور داشت و از نزدیک شاهد ظهور دو غول صنعت کفش‌سازی به نام‌های پوما و آدیداس بود. او مشاهده کرد که نوع جدیدی از کفش‌ها در بازار ظهور کرده و می‌دانست که اگر می‌خواهد از در این بازار عقب نیافتد باید فورا دست به کار شود.

پس از بازگشت از دو سال انجام خدمت، جف و جو متوجه شدند که تجارت خانوادگی آن‌ها در حال شکست خوردن است. بعد از فوت پدر بزرگ آن‌ها، پدر و عموی جف و جو امورات شرکت را در اختیار داشتند، اما اوضاع خوب پیش نمی‌رفت.

در سال 1958 جف و جو تصمیم گرفتند که شرکت خانوادگی را ترک کنند و برند خودشان را تاسیس کنند. آن‌ها در ابتدا سعی کردند که نام برند را مرکوری بگذارند، اما به دلیل اینکه این نام در دسترس نبود به دنبال نام دیگری رفتند.

جو در جوانی در یک رویداد ورزشی برنده کتاب دیکشنری آفریقایی زبان شده بود که در آن به Rhebok (یک نوع بز کوهی آفریقایی) اشاره شده بود. جو که این کلمه را در خاطر داشت پیشنهاد نام ریبوک را داد و مورد قبول برادرش قرار گرفت و نام ریبوک یا ریباک (Reebok) بر روی این برند نهاده شد. امروزه کمتر کسی پیدا می‌شود که اسم این برند قدرتمند را در حوزه پوشاک و کفش ورزشی نشنیده باشد.

بیشتر بخوانید:

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *