0

دانلود آلبوم موتورچی از رضا سقایی

آلبوم موتورچی از رضا سقایی و مجتبی میرزاده

آلبوم موتورچی اثری است با موسیقی و تنظیم مجتبی میرزاده و خوانندگی رضا سقایی که به صورت رسمی منتشر شد و در اختیار علاقه مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی موتورچی اثری از رضا سقایی و مجتبی میرزاده است. این آلبوم، شامل ۸ قطعه موسیقی در سبک فولکلور را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۲۵,۰۰۰ تومان است.

آهنگ های آلبوم موتورچی

موتورچی نام اثری است که توسط رضا سقایی و مجتبی میرزاده منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۸ عدد قطعه موسیقی است در سبک فولکلور منتشر شده است. این آلبوم توسط شرکت آوای سپهر منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱سبز چشم خوب
۲درخت نارون
۳دختر قد بلند
۴خسرو و شیرین
۵چوپان
۶بزران بزران
۷موتورچی
۸میری
آلبوم موتورچی از رضا سقایی و مجتبی میرزاده
آلبوم موتورچی از رضا سقایی و مجتبی میرزاده

بیوگرافی رضا سقایی

محمدرضا سقایی متولد ۲۰ فروردین ۱۳۱۸ در شهر خرم آباد – متوفی در تاریخ ۲۷ تیر ۱۳۸۹ در شهر تهران، خواننده محلی موسیقی لری بود. با کشف استعداد او توسط محمد رایگان گوینده رادیو به بی‌سیم ارتش در قلعه فلک الافلاک رفت پس از مدتی توسط استاد حمید ایزدپناه به رادیو تهران معرفی شد و دو ترانه «گندم‌خر» و «کوش‌طلا» را خواند و در طول زندگی هنری خود با نوازندگانی چون مجتبی میرزاده و فرج علیپور همکاری داشت.

به تشویق عبدالله غیابی نخستین فیلمساز لرستانی بر اساس موسیقی متن فیلم میراث پس از اکران ترانه‌های لری را با سازهای خارجی اجرا کرد و در همان اثر ترانه دایه دایه معروف‌ترین اثر خود را به یادگار نهاد. ترانهٔ «موتورچی» (دایه دایه) که سال‌ها پیش با تنظیم مجتبی میرزاده و با صدای سقایی اجرا شده بود در سال ۱۳۸۶ در میان ترانه‌های فاخر و ماندگار ۱۰۰ سال اخیر موسیقی ایران به ثبت ملی رسید.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *