0

دانلود آلبوم زمزمه ها از سالار عقیلی، حمید متبسم و گروه مضراب

آلبوم زمزمه ها از سالار عقیلی، حمید متبسم و گروه مضراب

آلبوم زمزمه ها اثری است به آهنگسازی حمید متبسم، خوانندگی سالار عقیلی و اجرای گروه مضراب که به صورت رسمی در اردیبهشت ۱۳۹۳ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی زمزمه ها اثری از سالار عقیلی، حمید متبسم و گروه مضراب است. این آلبوم، شامل ۵ قطعه موسیقی در سبک کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۴۰,۰۰۰ تومان است.

اخیراً آلبوم سپردمت به جاده ها از سالار عقیلی منتشر شده است.

بررسی آلبوم زمزمه ها

اگر شاعر، شاعر باشد و شعر چنان که باید، آهنگین و خیال انگیز، آن وقت است که موسیقی در برابر شعر، سرِ تعظیم فرود می آورد و شاعر، آهنگساز و خواننده را «به هر ساز که خواهد»، می نوازد و حتی نام آلبوم، وامدار شعر می‌شود؛ اتفاقی که زمزمه های محمدرضا شفیعی کدکنی برای زمزمه های سالار عقیلی و حمید متبسم رقم زد.

آلبوم زمزمه‌ها، اثر مشترک سالار عقیلی و حمید متبسم، آلبومی آوازی به سبک موسیقی سنتی ایرانی در مایه‌های ماهور، شوشتری، همایون و دشتی است. این آلبوم پنج قطعه دارد و توسط موسسه فرهنگی هنری نغمه حصار منتشر شده است. قطعات آن «به رنگ خواب»، «از آیینه خورشید»، «با چشمه ساران»، «در شبی خزانی» و «تا دریایی تو» نام دارند.

ترانه های این آلبوم همگی از اشعار محمدرضا شفیعی کدکنی در مجموعه شعر زمزمه ها برگرفته شده‌اند؛ نام آلبوم نیز هم. بر این اساس، تعدادی از اشعار مشهور این شاعر با مطلع‌های «ای نگاهت خنده مهتاب ها»، «در شب من خنده خورشید باش»، «در نگاه من بهارانی هنوز»، «عمر از کف رایگانی می رود» و «نای عشقم تشنه لبهای تو» با صدای سالار عقیلی در «زمزمه ها» زمزمه شده است.

آلبوم زمزمه ها از سالار عقیلی، حمید متبسم و گروه مضراب
سالار عقیلی، حمید متبسم

آهنگ های آلبوم زمزمه ها

زمزمه ها نام اثری است که توسط سالار عقیلی، حمید متبسم و گروه مضراب منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۵ عدد قطعه موسیقی است در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی منتشر شده است.

#نام آهنگمدت زمان
۱به رنگ خواب۰۵:۱۱
۲از آیینه خورشید۱۳:۰۴
۳با چشمه ساران۰۸:۰۳
۴در شبی خزانی۰۷:۳۷
۵تا دریایی تو۰۸:۲۲
آلبوم زمزمه ها از سالار عقیلی، حمید متبسم و گروه مضراب
  • تار: حمید متبسم
  • بربت: آرمان سیگارچی
  • بم تار: رامین عظیمیان
  • سه تار: پژمان زاهدیان
  • تنبک، کوزه، دایره: نغمه فرهمند
آلبوم زمزمه ها از سالار عقیلی، حمید متبسم و گروه مضراب

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *