0

معرفی ارز دیجیتال شاردئوم (Shardeum)

شاردئوم Shardeum

ارز دیجیتال شاردئوم (Shardeum) اولین بلاکچین لایه 1 در جهان است که مشکل سه گانه مقیاس‌پذیری را حل می‌کند. Shardeum یک پلتفرم قرارداد هوشمند مبتنی‌بر EVM و مقیاس‌پذیر خطی است که هزینه‌های پایین گاز را برای همیشه فراهم می‌کند و در عین حال تمرکززدایی واقعی و امنیت کامل را حفظ می‌کند. هدف این شبکه قرار دادن میلیاردها کاربر روزانه و تعداد زیادی dApp در وب 3.0 در آینده است. پلتفرم‌های قرارداد هوشمند Shardeum در زبان‌های برنامه‌نویسی توسعه‌دهنده و کاربرپسند – Solidity & Vyper – مستقر شده‌اند.

از شاردئوم و آپتوس به عنوان پلتفرم‌های قاتل سولانا یاد می‌شود. ایردراپ شاردئوم بعد از آپتوس به زودی اجرا می‌شود.

درست مانند توکن اَپتوس (APT) که توسط صرافی FTX و با حمایت مالی این صرافی ایجاد شده است، ارائه SHM نیز به عنوان توکن شبکه شاردیوم به طور عمومی توسط Nischal Shetty بنیانگذار  WazirX که بزرگترین CEX  هند است (و در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ توسط بایننس خریداری شد)، اعلام شد.

مقیاس‌پذیری خطی اخیراً قبل از راه‌اندازی الفانت پروژه با نام «شاردئوم لیبرتی» به مخاطبان زنده نشان داده شد. مقیاس پذیری خطی Shardeum را قادر می‌سازد تا با پیوستن گره‌های بیشتری به شبکه از طریق «شاردینگ حالت پویا» که به زودی توضیح داده خواهد شد، توان عملیاتی (TPS) را افزایش دهد.

مقیاس‌پذیری خطی تضمین می‌کند که هزینه‌های گاز در شبکه برای همیشه بسیار پایین باقی می‌ماند، صرف نظر از اینکه در آینده چند نفر از آن استفاده می‌کنند. علاوه بر این، به مقیاس افقی شبکه کمک می‌کند و در هر نقطه از زمان به تمرکززدایی بالایی دست می‌یابد.

نحوه شرکت در ایردراپ شاردئوم Shardeum

طبق گمان‌زنی‌های Ash L، محتمل‌ترین دسته از کاربران کریپتو که واجد شرایط ایر دراپ SHM خواهند بود، کیف پول‌هایی هستند که به‌صورت فعال در عملیات شبکه آزمایشی آن شرکت داشتند. برای بررسی ابزارهای شبکه آزمایشی شاردیوم، کاربران می‌توانند کیف‌پول‌های متامسک (MetaMask) خود را به فاست (Faucet) ایجاد شده به منظور این کار متصل کنند.

با توکن‌های به دست آمده از شبکه آزمایشی شاردیوم، علاقه‌مندان به Web3 می‌توانند آن‌ها را در صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) مبتنی بر شاردیوم مثل Swapped Finance  و ShardeumSwap، بازارSpriyo NFT، سرویس NFT.shm و غیره  استفاده کنند.

همانطور که توسط Ash L نیز عنوان شد، ایده پاداش دادن به اولین شرکت‌کنندگان  شاردیوم با توکن‌های SHM در آوریل ۲۰۲۲ توسط بنیانگذاران آن Nischal Shetty و Omer Syed اعلام شد.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *