0

معرفی و دانلود رایگان فیلم محاصره سیلورتون ـ Silverton Siege (2022)

فیلم محاصره سیلورتون

فیلم «محاصره سیلورتون» به کارگردانی «ماندلا دوبه» محصول سال ۲۰۲۲ است. این فیلم بر اساس داستان واقعی است که در شهر سیلورتون واقع در آفریقای جنوبی در سال ۱۹۸۰ اتفاق افتاده است. با مجلۀ آنلاین خوبو همراه باشید.

فیلم محاصره سیلورتون / Silverton Siege
فیلم محاصره سیلورتون / Silverton Siege

داستان

ماجرای فیلم در سال ۱۹۸۰ و در آفریقای جنوبی است جایی که سه عضو گروه MK ـ جنبش مقاومت آفریقای جنوبی علیه آپارتاید ـ در شرف خرابکاری در یک انبار گاز هستند اما طولی نمی‌کشد که این سه متوجه می‌شوند که در موقعیت خطرناک و تحت کمین پلیس هستند.

این سه نفر پس از فرار کردن و ورود به یک بانک، متوجه می‌شوند که تنها راه نجاتشان، گروگانگیری است. در چنین شرایطی، این سه نفر که راه فراری ندارند، شرایط را به یک موضع سیاسی علیه آپارتاید تبدیل می‌کنند و خواستار آزاری بی قید و شرط نلسون ماندلا می‌شوند.

فیلم «محاصره سیلورتون»
فیلم «محاصره سیلورتون»

بهای آزادی

فیلم «محاصره سیلورتون» یک اکشن بی‌وقفه و پرتنش است و همچنین دربارۀ چیستی مبارزه برای آزادی در یک جامعۀ ناعادلانه توضیحاتی می‌دهد. محاصره سیلورتون که در شهر پرتوریای آفریقای جنوبی در سال ۱۹۸۰ و در دوران آپارتاید می گذرد، “الهام‌گرفته از رویدادهای واقعی” است و از یک اکشن مهیج مملو از تعقیب و گریز ماشینها، نبردهای با اسلحه، و گروگان‌گیری به چیزی معنادارتر تبدیل می شود.

آنچه را که بر روی صحنه می‌بینیم در واقع دنیایی کوچک از جامعۀ آفریقای جنوبی در دوران آپارتاید است؛ کسانی که با سیستم جنگیدند، نژادپرستانی که از این سیستم سود بردند و افراد ممتازی که از این امتیاز برای پیوستن به مبارزه علیه آن استفاده کردند.

فیلم «محاصره سیلورتون» بر اساس یک داستان واقعی است
فیلم «محاصره سیلورتون» بر اساس یک داستان واقعی است

انتشار فیلم

این درام اجتماعی به کارگردانی «ماندلا دوبه» از ۲۷ آپریل ۲۰۲۲ (۷ اردیبهشت ۱۴۰۱) در شبکۀ نتفلیکس قابل مشاهده است. انتخاب تاریخ انتشار این فیلم به هیچ‌وجه یک انتخاب تصادفی نیست. این روز در واقع روز جهانی آزادی یا بهتر است بگوییم روز جهانی رهایی از آپارتاید در آفریقای جنوبی است.

جدول اطلاعات

عنوانمحاصره سیلورتون / Silverton Siege
کارگردانMandla Dube
نویسندهSabelo Mgidi
بازیگرانThabo Rametsi
Arnold Vosloo
Noxolo Dlamini
ژانردلهره‌آور
مدت۱۰۱ دقیقه
امتیازIMDb ۶.۲/۱۰

دانلود رایگان فیلم محاصره سیلورتون

دانلود فیلم با کیفیت‌های مختلف:

منابع

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *