0

بازی Spellbreak

بازی Spellbreak

بازی Spellbreak یک بازی ویدئویی تیراندازی سوم شخص مبتنی بر کلاس و رایگان است. این بازی توسط Proletariat توسعه یافت و منتشر شد.

به گزارش خوبو، بازی Spellbreak در سال 2020 برای ویندوز، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ انتشار یافت.

داستان بازی Spellbreak

داستان بازی Spellbreak

بازی Spellbreak در یک دنیای فانتزی ویران شده و پر از عناصر جادویی اتفاق می‌افتد و شما نقش یک Breaker را بر عهده می گیرید؛ یک طرد شده، با استعداد جادو که به سرزمین‌های Hollow می آید تا هر چه بیشتر قدرت کسب کند و پس از لوت بیرون بیاید.

گیم پلی بازی Spellbreak

گیم پلی بازی Spellbreak

درک گیم پلی اصلی بسیار ساده است. شما وارد نقشه می شوید و در اطراف آن حرکت می کنید. گیم پلی عمودی نیز در این بازی وجود دارد و می توانید در مواقعی بالا بروید. همه شما جنگنده هستید. شما مقدار معینی مانا (mana) دارید که می توانید از آن برای شلیک طلسم ها و فعال کردن توانایی های خود استفاده کنید و برای مدت کوتاهی بپرید تا به مناطق بالاتر نیز برسید. بنابراین در حالی که لحظه ای منتظر مانا هستید تعادل حمله و دفاع برقرار می شود. شما می توانید در حالت تهاجمی قرار بگیرید و آن را طوری انجام دهید که هیچ مانایی برای پرواز یا فرار سریع نداشته باشید و یا زیاد تهاجمی بازی نکنید و در صورت نیاز مقداری مانا برای رسیدن به ارتفاعات باقی بگذارید.

مبارزه در بازی

قبل از اینکه به اولین مسابقه خود بروید، باید کلاس خود را انتخاب کنید: Conduit ،Pyromancer ،Toxicologist Frostborn ،Stoneshaper یا Tempest که هر کدام از این کلاس ها شما را با یکی از عناصر بازی تجهیز می کنند. قبل از هر مسابقه می‌ توانید آزادانه کلاس خود را عوض کنید، اما همه آن ها به صورت جداگانه وجود دارند و هرکدام پیشرفت خاص خود و سبک بازی خود را دارند. بنابراین با همه آن ها بازی کنید تا بهترین حالتی را که برای شما مناسب است پیدا کنید.

عناصر بازی Spellbreak

عناصر بازی Spellbreak

شما عناصر را با دستکش های (gloves) قدرتمند کنترل می کنید. در حالی که نمی توانید عنصر/کلاس اصلی خود را تغییر دهید، می توانید دستکش دوم را در طول مسابقه بردارید و در صورت تمایل، هر زمان که دستکش دیگری پیدا کردید، آن را آزادانه تعویض کنید. شش عنصر مختلف وجود دارند که می توانید کنترل کنید: Frost Lightning ،Stone Toxic ،Wind و Stone. بنابراین در حالی که با دستکش عنصر کلاس خود شروع می کنید، می توانید دستکش دیگری را برای دست دیگر خود انتخاب کنید که به شما امکان می دهد عناصر را برای نتایج عجیب و غریب ترکیب کنید.

دستکش در بازی spellbreak

به عنوان مثال، با توانایی های رعد و برقی که دارید می توانید هر گودال یا یخ روی زمین را برق دهید، ابرهای سمی بسازید یا حتی گردبادهایی که پر از رعد و برق هستند را بچرخانید. با عناصر مختلف تعداد زیادی ترکیب مختلف وجود دارد که می تواند استراتژی های منحصر به فردی ایجاد کند.

هر عنصر نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارد که به سبک های مختلف بازی منجر می شود. برخی از آن ها برای آسیب زدن در طول حملات، برخی برای فاصله نزدیک، برخی برای زمان طولانی و برخی برای موارد دیگر بهتر هستند. اما یادگیری هر کدام پیچیدگی‌ های خاص خود را دارد و یادگیری آن ممکن است زمان ببرد.

Rune ،Gear و scroll

رون های بازی

با در نظر گیری حجم کم کل بازیکنان در هر مسابقه، شما آزادی بسیار بیشتری برای پرسه در اطراف بدون نگرانی از برخورد با یک کمپر دارید. با توجه به ترکیبی از حرکت ها، رون ها (runs) و امتیازات، این آزادی منطقی است. علاوه بر دستکش، همه می توانند یک رون انتخاب کنند، که یک مهارت لوت است. آن‌ ها می‌ توانند کارهای مختلفی انجام دهند، مانند پرش ناگهانی یا نامرئی کردن شما برای مدت کوتاهی.

علاوه بر runes، شما سه اسلات باز برای gear دارید. می توانید یک جفت چکمه برای حرکت سریع تر، یک طلسم برای مانا بیشتر و یک کمربند برای سپر بردارید. هر موردی که می‌ توانید تجهیز کنید، از جمله دستکش‌ هایتان، دارای طیفی از موارد کمیاب است که Legendary بالاترین سطح آن است. همچنین می‌ توانید scrolls را روی زمین بیابید که یکی از سه استعدادی را که قبل از شروع بازی انتخاب می‌ کنید، بالاتر می‌ برند.

برای مواد مصرفی، معجون مانا و معجون سپر دارید. هر کدام از این ها در یک نوع کوچک و بزرگ عرضه می شوند. کوچک برای 20، بزرگ برای 60 و شما می توانید هشت مورد از آن ها را در پک های دوتایی در چهار اسلات خود ذخیره کنید.

به طور کلی حرکت و گیم پلی در این بازی روان و جذاب است. بازی به طور قابل توجهی بهینه شده است، زیرا لرزش یا تاخیر کمی وجود دارد. به طور کلی، این یک تجربه خوشایند است و هیچ شکایتی در این زمینه وجود ندارد.

حالت های بازی  spellbreak

حالت های بازی  spellbreak

بتل رویال

اول، حالت سنتی بتل رویال 60 نفره وجود دارد. این قسمت از همان فرمولی پیروی می کند که همه بازیکنان بتل رویال با آن آشنا هستند. شما در جایی از نقشه وارد می شوید و منتظر حلقه می شوید. با این حال، چیزی که تازه است این است که دستکش (عنصر) و استعدادهای اصلی خود را قبل از شروع بازی انتخاب می کنید. این بدان معناست که شما کاملا دست خالی نمی‌ روید و برای لوت هم تلاش می‌ کنید. پس جنبه لوت هنوز وجود دارد، اما می‌ توانید با تجهیزات اصلی خود، چند نبرد حماسی را در همان لحظه انجام دهید.

کلش

حالت دوم کلش است و یک مسابقه مرگ (Death Match) 9 در 9 با سه تیم سه نفره در هر سمت است. این حالت همان چیزی است که تمایل به بازی آن دارید، اگر هوس کنش مداوم دارید. شما وارد این بخش می شوید و دایره بلافاصله کوچک می شود و یک منطقه کوچک برای هجده بازیکن باقی می ماند تا با آن مبارزه کنند. اگر بمیرید، اشکالی ندارد زیرا در عرض چند ثانیه دوباره پیدایتان می شود.

چیزی که بسیاری از مردم از آن شکایت دارند مسائل مربوط به پیدا کردن حریف و شروع بازی است. لذا پیدا کردن مسابقات ممکن است مشکل باشد. اگر با یک تیم از پیش ساخته از دوستان وارد شوید، دیگر مشکلی نیست. بنابراین، اگر می‌ خواهید بازی ای تصادفی را شروع کنید، ممکن است در شروع مسابقه خود را تنها ببینید.

آموزش

اگر قبلا بازی هایی مانند Warzone یا Apex Legends انجام دادید که اول شخص هستند، انجام یک بازی سوم شخص بتل رویال مانند Spellbreak نیاز به یادگیری دارد. وجود قابلیت های جدید که در بازی های قبل ندیدید نیز می تواند به اهمیت آموزش بیفزاید. به همین دلیل، آموزش درون بازی، کار بسیار خوبی را برای یادگیری اصول اولیه و توضیح همه چیزهایی که باید بدانید انجام می دهد.

نقشه ها و اسکین ها

نقشه

در حال حاضر تنها یک نقشه در Spellbreak وجود دارد و اگر زیاد بازی را انجام دهید ممکن است قدیمی شود. اصولا در بازی های بتل رویال نیز تعدد نقشه مطرح نیست. این منطقه به اندازه کافی بزرگ است که چند ده ساعت طول می کشد تا آن را حفظ کنید. با این حال، ممکن است متوجه شوید که در حال گشتن به دنبال کسی برای نیمی از بازی هستید.

اسکین

از نظر اسکین ها هم بازی غنی است. مانند سایر بازی‌ های رایگان، آن‌ ها از فروش لوازم شخصی سازی درآمد کسب می‌ کنند. با این حال، همه چیز خوب است، زیرا هیچ یک از آن ها روی گیم پلی تأثیر نمی گذارند و بسیاری از آن ها فوق العاده به نظر می رسند.

گرافیک بازی spellbreak

گرافیک بازی  spellbreak

Spellbreak دارای یک سبک کارتونی است که حس فانتزی را بیشتر ارائه می دهد. رنگ‌ ها و طراحی ها در به تصویر کشیدن یک بازی مبتنی بر جادو به خوبی عمل می‌ کنند. این بازی ممکن است شما را به یاد انیمیشن محبوب Avatar The Last Airbender بیندازد، مخصوصاً وقتی که توسط یک گردباد بمباران می‌ شوید. تنوع در زمین وجود دارد. به این معنا که شما مکان های متفاوت از جمله علفزارها و باتلاق مه آلود را خواهید دید. با این حال، ساختمان‌ ها و مکان‌ های لوت می‌توانست به‌جای خرابه‌ های ساده یا قلعه‌ های کوچک، بسیار عجیب‌ تر و جسورانه‌ تر باشند.

صدا در بازی spellbreak

صدا می‌ توانست بین قدم‌ های حریف و هم‌ تیمی‌ های شما تمایز بهتری قائل شود. با این حال، جدای از آن، شما می توانید دستکش های خاص را از یکدیگر تشخیص دهید و نبردهای دورتر را از طریق صدا ردیابی کنید، که به نظر عملکرد نسبتاً خوبی دارد.

سخن پایانی

سخن پایانی

بازی Spellbreak یک بتل رویال جدید با تنوع در ژانری است که در حال قدیمی شدن است. بازی حول محور دستکش های عنصری و یک سیستم ترکیبی طلسم پیچیده می چرخد که درک آن آسان است اما تسلط بر آن دشوار است. شرکت Proletariat کار بسیار خوبی را انجام داد و توانست بازی را به شکل خوبی طراحی کند. Spellbreak به راحتی این پتانسیل را دارد که به یکی از برترین بازی های بتل رویال تبدیل شود.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *